Bebeğimin kafa şekli normal mi

Zeynepzm0606

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
92
24
Normal doğum yaptım bebeğim 50 günlük, kafası bana sivri geliyo sizce de öyle mi ne yapmam lazım

Eklentiler

• IMG_20231106_193515.jpg
    IMG_20231106_193515.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 541
Normal doğum yaptım bebeğim 50 günlük, kafası bana sivri geliyo sizce de öyle mi ne yapmam lazım
Doktorumda bana tavsiyesi her uyutmada bi sag bir sol birde duz kafa üstü yatır ozaman kafa yuvarlak oluyo. Kızımda acemiydim pek yapamadim biraz arkası düz ṣekil oldu, ama oglumda aynen dedigi gibi yapınca şuan kafası yuvarlak seklini aldı.

Benim oğlumun kafası da bu şekilde bıngıldağı erken kapandı kafasına çok dikkat ettiğim halde arkası hafif çıkıntılı doğumum da zordu ıkınamıyordum çekerek çıkarmışlardi biraz da ondan kaynaklı bizimki

Benim oğlumun kafası da bu şekilde bıngıldağı erken kapandı kafasına çok dikkat ettiğim halde arkası hafif çıkıntılı doğumum da zordu ıkınamıyordum çekerek çıkarmışlardi biraz da ondan kaynaklı bizimki
Benim doğumum kolaydı çok şükür ama nede
Nedense böyle olduu, bıngıldağın erken kapandığını nası anladınız

Bi zararı varmıymış peki canım bilmediğim için soruyorum
Takip etmek gerekiyor biz 1yaşına kadar her ay çocuk nörolojiye götürdük sağlık ocağında baş çevresi ölçumü yaptırdık bıngıldak erken kapandığı zaman beyin büyüyor kafası büyümezse beyin sıkıştığı için gözlerde şaşılık veya başka sorunlar oluyor her ay ölçüm yapıyorduk biraz şekil bozukluğu var ameliyatla düzeltebilirdik fakat çok riskli olduğu için yaptırmadık

Kız ne sivrisi normal gayet ☺️ sürekli aynı yöne yatirmayin sadece sağ sol degisimli yatırmaya özen göster

X