Bebegimi kaybettim

zeze1989

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
11
3
35
8 haftalik gebeyken aniden kanamam oldu hastaneye yatirildim sonra her 15 günde bir pihtili şelale gibi bacaklarından akan kan oldu. Ama bebegim her seferinde sağlamdı her değeri testi normaldi bebegim hasta degildi suyu kesesi sağlığı büyümesi normaldi bana hep 5 ay dolunca bitecek kanamalarin diye telkinde bulundular yada 9 ay kanamayla dogurursun çünkü bakildi ki bebek okdr kanamaya rağmen sapasağlam beklenti oldu umut oldu doktor kan pihtilasmasindan suphelendi ve genetik hematolojik testler yapıldı kan pihtilasmam cikti bu sürede kan sulandirici igneye başlanmıştı zaten16 haftalikken evde Bi anda sızıntı seklinde suyum gelmeye başladı hemen hastaneye gittik gece sabaha kdr Bi anda olan suyum bitti bebegim hala yasiyordu sezeryana alınacaktır son kez vedalastim bebeğimle hala çok mutlu idi oynuyodu elini kolunu bedenini oynatiyordu oğlum enfeksiyon oluştu sudan dolayı bende bebeğimi canlı dogurdum göbeğini kestiler ve vefat etti sonra ben enfeksiyonla mücadeleye başladım 100 u geçen enfeksiyon değeriyle yaşadığım çok ağırdı ve hala içimde şüphe ben mi sebep oldum benim bedenim o bebeğin ölmesine mi neden oldu bebegim saglikliydi hiçbir rahatsızlığı yoktu tarama testleri hep yapılmıştı benim rahimde meydana gelen kanama keseyi Bi süre sonra deldi o kadar tedavi oldum wc ye kalktım bitek kolumu dahi kaldirmadim çok emek verdim adını kerem verip toprağa verdik gidemedim mezarina daha dikislerim yeni diye öğretmenim okul mesaj grubunda doğum yapanlar tebrik edilirken bile ciğerim yanıyor pusetlere bebek arabalarına bakıyorum vefat eden bebeğimin resmini gördüm aynı ablasi gibiydi ayak parmakları burnu agzi onu özlüyorum hala karnımda gibi de hissediyorum çok dua ettim çok benim hayatım tehlikeye girdi diye o bebegi aldilar ama o yasiyordu sonuna kdr mücadele ettim ama ben ölüyordum merhametli insanlarız biz karıncayı incitmeyiz heleki anne evladına nasıl kiysin inancım rabbime sonsuz vardir bir hikmeti fakat yaşadığım süreci de düşününce yüreğim yanıyor kendimi toparlayamıyorum sırf kizim için gülüyor oynuyor onun olmadığı yerde suratım düşüyor keremimi dusunuyorum ben mi sebep oldum bu bebeğe bedenim musade etmedi ama niye bebek sagliylikdi

Melek oldu annesini bekliyor olacak. Bende bebeğime kaybettim 6 haftalıktı ne kadar minikte olsa can candır. İnan seni çok iyi anlıyorum ama zamanla yaran geçecek demiyorum sadece kabuk bağlayacak diğer evladına sarıl onun için ayakta dur. Allah büyük vardır bir sebebi hiç birşey sebepsiz değil. Rabbim gönlüne inşirah ferahlığı versin inşallah

Allah razı olsun size de sabırlar dilerim

Kalbim acıdı okurken. Acınızı paylaşıyorum. Allah kızınıza ve size uzun ömürler versin. Çok sabır diliyorum. Bazen olacakları engellemeye gücümüz yetmiyor.

Tüm çocukların, tüm bebeklerin her an sağlıklı olmasını o kadar isterdim ki...

Dilerim doğru zamanda bebek sahibi olmak isteyen kim varsa dileği gerçek olur.

Allah razı olsun amin

Bende 16 haftalıkken bebeğimi kaybettim suyunun bitmesi sonucu hemde ilk çoçuğumdu 2ay olacak Allah sanada sabır versin

Bende 16 haftalıkken bebeğimi kaybettim suyunun bitmesi sonucu hemde ilk çoçuğumdu 2ay olacak Allah sanada sabır versin
Allahim sana da sabır versin çok zor bir ay doldu hatta bugün hiç unutulmuyor damarlarim çekiliyor üzüntüden

Başın sağolsun canım bende 35 haftalık kayıp yaşadım bu acıyı yaşamayan bilemez çok zor bir dönem di her hamile gözüne batar için acır yeniden demek istersin saatleri sayarsın bilirim her puset bebek arabası acı verir 2 yıl olmak üzere hala hergün aklımda kendimi ve bedenimi çok suçladım ama rabbim ne diyorsa o tıbben yapılabilecek olan herşey yapılmış en azından sebep diyoruz ya herşey bir sebep nasip ben bir dr ihmali yüzünden kaybettim ve sebebi hala muamma neden yani benim bedenim neden müsade etmedi diye defalarca sorguladım eğer benim dr um gelişim geriliğini farkettiği anda müdahale etseydi bendeki pıhtılaşmayı anlayacaktı ama olmadı belki doğduğunda farklı bir şekilde kaybedecektim bunu bilemeyiz o yüzden ne kendine ne bedenine küsme evladın için ayakta durmak zorundasın zorundayız rabbim tekrar yüzünü güldürsün bunsefer ömürlü olsun inşallah geçecek acıya alışmak neymiş onu öğrendim öğretti hayat son sınavımız olsun inşallah ne zamsn istersen yazabilirsin Allah sabır versin

Allah razı olsun size de bol sabır versin inşallah

Merhaba nasılsınız yorumu gördüm de çok üzüldüm sizdeki gelişim geriliği neydi sebep sonradan sundular mi bende erken doğum yaptım bebeğim şu anda kuvezde dua edin bize .bende her gün sorguluyorum neden böyle oldu diye bizde de gelişim geriliği vardi zaten tanı koydukları gibi doğum gerçekleşti.

Geçmiş olsun canım sağlıkla gelsin yanına inşallah doktor hanım bir gerekçe gösteremedi takdiri ilahi dedi geçti sonradan benim araştırmalarıma göre kan pıhtılaşması yani kordondan kan akımının yavaş gitmesi bebeği beslemedi ve sonu kötü bitti dopler çekim yapıp anlayabilirdi kan sulandırıcı başlayabilirdi ciğer geliştirici yapıp erken alabilirdi bunların hiç birini yapmadı herkeste neden farklı olabiliyor bazen tansiyon bazen şeker bezer tiroid protein kaçağı bunların hepsi sebep ama nasıl oluyorsa benim dr bir sebep bulamadı üstüne bile ben başka doktorlarla araştırdım senin bebeğin kaç haftalık doğdu

Of çok üzüldüm gerçekten o kadar çok var ki erken doğum düşük yaşayanlar neden bu kadar artmış onu da anlamış değilim.bana da kan akış hızı yavaş dedi ama bunun teşhisini peritanoloji doktoru koydu benim saolsun kadın doğum doktorum bı terslik anlayınca perinatoloji doktoruna yönlendirdi teshis konulup kadın doğum doktorum
ciğer geliştirici iğne yaptirmami istedi. bı kaç gün geçti benim doğum oldu kanama başladı acil sezeryana alındım ve Rabbime şükürler olsun ki o gece hastaneye yatışımı yapmistik . doktorlar çok ilgisiz bana teşhisi koyan perinatolog doktoruma kalsa o akşam eve gidip Çarşamba günü tekrardan kontrole gidecektim.ama ben hastaneye gitmem daha iyi olur dedim en az azından kontrol altında olurum zaten ordaki doktor da hemen doğumun yapılması gerektiğini söyledi o kadar zor şeyler yaşadım ki her şey aniden oldu yine de elhamdülillah diyoruz neler neler oluyor bana da bişi olabilirdi çok şükür bebeğim kuvezde ama çok zor bı anne için .ayrıca kan akış hızınin yavaş olmasının nedeni hipertansiyon oluyurmus int ten çok araştırma yaotim hatta ben dahiliye bölümüne gidecem siz gittiniz mi kendiniz için hastaneye gitmediyseniz de gidin ihmal etmeyin canınızı da sıkmayın lütfen çok zor evet ama Allah'ın takdiri artk daha tedbirli olmanız lazım tevekkül edin Allah'a sabrını veriyor zaten .benim de ilk gebeligim kimyasal gebelikti onda bile ne kadar üzülmüştüm buda böyle oldu insan üzülüyo.hele ki bebeğimi o şekilde kuvezde görmek en zoru ama her gün Rabbime şükürler olsun diyorum sabretmek lazım hayat bu karşımıza ne çıkacağı belli olmuyor çok uzun oldu affedin

Bebeğim 28 haftalıkti ama gelişim geriliği vardi 26.5 haftaya tekabül ediyormuş.800 gramdi çok küçüktü çok zayıftı her gün dua ediyorum bakalım ins rabbim kucağıma alacağım günleri nasip eder

Başınız sağolsun Allah'a sürekli dua edin sabır güç kuvvet dirayet isteyin rabbim gerçekten o gücü veriyor size çok zor ama sorgulamayı bırakın kendinizi hele ki asla suçlamayın sizin bı evladiniz var her gün onun varlığına şükür edin çok zor durum ama elden bisi gelmiyor buda sizin sinaviniz benim de bebeğim kuvezde şu anda çok erken doğdu bende çok zor süreç yaşadım hala yaşıyorum ama rabbim güç kuvvet veriyor hayat bu ne olacağı belli olmuyor.

Çok şükür ki erkenden anlaşılmış benim durumumda olan bir çok kişinin sebebi dr ihmali eğer benim doktorumda sizin dr unuz kadar dikkatli davranmış olsaydı razıydım küvez de büyütebilirdi benim bebeğim 35 haftalık tı benimki baştan aşağı dr ihmali sonrasında başka nir kadın doğumcu durumu anlattığımda ttombofili panali testi istedi ve ben şu an kan sulandırıcı kullanıyorum kan akımı yavaş gittiği için tansiyon sorunu oluyor benim son kontrolümde tansiyonum da yüksekti buna rağmen beni eve gönderdi rabbim kimseyi evine boş göndermesin diliyorum en kısa zamanda bebeğiniz sağlıkla sıhhatle kucağınızda olur inanın şu an daha güvende rabbimin mucizeleri sonsuz mübarek günler hürmetine güzel haberlerinizi almak nasip olsun inşallah

Allah razı olsun evet bende her gün şükür ediyorum Rabbime ins sağ saglim kucağıma da alırım Allah'ım sizin gönlünüze göre versin inşallah tez vakitte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…