bebeğime yanlış bir mudahele yaptırmaktan korkuyorum :((( Lütfen yardım

LadyAngeL

kalbim seninle :)))
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2009
11
1
sLm bayanlar bir konuda deneyimlerinize bilginize ihtiyacım var gerçekten çok zor durumdayım kafam karmakarışık . En son 12 aralıkta regli oldum .. Kızılayda kan testi yaptırdım .Siklus 227 çıktı teste göre hamile çıktım.tam hamile olmaya kendimi alıştırmışken 13 gün sonra yani 25 ocak ta kanamam oldu( sancıyla başladı).Kartal araştırmaya acile gittik.Vajinal ultrasona girdim başımda 4 doktor vardı dördüde ayrı ayrı şeyler söyleyip durdu biri keseyi görür gibi oldu biri kalınlaşma var dedi rahimde diğeride en sonunda bir test daha yapsın gerçekten hamile olup olmadığını anlıyalım dedi. Özel labaratuarda kan testini yaptırdım değer 562 çıktı.2 gün sonra tekrarlıyalım dediler testleri.2 gün sonra tekrar muayeneye acile gittik.testler tekrarlandı.Teste göre değerim 540 çıktı 22 azalma olmuştu bu arada hafif hafif adet sancısı gibi sancılarım oluyodu ama ilk günkü gibi değildi kanamamda o gün tekrar muayene olana kadar baya azalmıştı.muayenede kesenin gözüktüğünü normal bir gebelik olsa değerin 1000 küsürlerde olması gerektiğini söyledi başka bir doktora ameliyathanede bulunan bir doktora yolladı.O bayan ise bu testlerin 3 farklı yerde yapıldığını bunlara güvenipte birşey söyleyemem kürtaja alamam dedi.kesin birşey söyleyebilmesi için en az 2 testin aynı yerde olması gerektiğini söyledi.tekrar 2 gün sonraya attı ama ben gitmeye cesaret edemedim bebeğim çok küçük olduğundan gözükmeye bilirmiş.Birde her muayeneden sonra vajinam iyice yıpranıyodu kanamam artıyodu bebeğe artık zarar vericeklerinden korktum.

Kendimi şuan dinlenmeye aldım en azından bir veya iki hafta beklemeyi düşünüyorum.Değerlerin kesin anlaşılabilmesi için bunu tavsiye ettiler ama birde size danışmak istedim burda herkes birbirine yardımcı oluyor . lütfen aranızda bir bilgisi tavsiyesi yada daha önce yaşamış biri varsa yanıt yazsın dış gebeliktende şüpheleniyorlar bana zarar vermesindende korkuyoruz.
Bugün kanamam başlıyalı 6 gün oldu .şuanda bütün gün boyunca kanamam gelmedi .

belkide bebeğim gerçekten iyi ama yanlış mudahele yapmalarından korkuyorum

canım öncelikle geçmiş olsun, inşallah kanamaların geçer, üzüldüm durumuna, konuyla ilgili bilgim yok ama bence de doğru karar vermişsin, vajinal muayeneler belki zarar verebilir. en azında bir on gün falan bekle sonra test yaparsın.
benim de dün adet olmam lazımdı bu sabah karın ağrısıyla uyandım biraz lekelenmem olmuş ama bugün bisey yok, karın ağrılarım devam ediyor. sence hamile olabilir miyim?

dış gebelik riski mevcutsa eğer,10 gün falan beklemeden bi tahlil yaptırın bence..
dış gebelik ihmale gelmez,zaman çok önemlidir .. Allah korusun..
kan tahlili ve normal ultrasonla kontrol edilsin ama..
vajinal ultrason ve alttan muayene kabul etmeyin bence de,bebek varsa zarar görmesin diye..

Allah kalbinize göre versin arkadaşım,hayırlısı olsun hakkınızda..

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ne yapıcağımı o kadar sapıttım ki birisinin benimle aynı düşüncede olması en azından içimi hafifte olsa rahatlattı doğru birşey yapıp yapmadığım konusunda endişeleniyordum.

hamile olup olmadığınız konusunda kesin birşey diyemicem ama eğer kanamanız devam etmezse dünkü lekelenmeniz bebeğinizin yerleşmesinin habercisi olabilir :) sancılarda rahimin bebeğe hazırlık yaptığından olabilir. Rabbim gönlünüze göre versin :) Bebeğiniz sizinledir inşAllah

Amin. herşeyin hayırlısı ...

merhaba benim son adet tarihim de 5 aralık bebeğim şu an 8 haftalık

6. haftaın başlarında benimde kanamam oldu hemde öyle böyle değil 2 gün

hastanede yattım 5. haftadan itibaren kese gözüküyrodu sadece bebeiş çok küçüktü ve

kalp atışalrı gözükmüyordu daha 7 haftalık olmamıştı hastaneden çıktıgımda muhtemelen kalp atışları

başlamıştır yarın muayeneye gidicem bende o süre içinde hiç doktora gitmedim arada hafif

lekelenmelerim kanamalrım osla bile gitmedim sana tavsiyem kanaman oldugunda ayaklarının altına yastık koy ve

uzan olabildiğince çok dinlen çok uzun süre ayakta durma şu an 6 haftalık fln olmalısın kesenin

gözükmesi lazımdı aslında ama hiçbir hamilelik birbirine benzemez bunun için endişelenme dış gebelik

olsa doktorlar muhtemelen farkederlerdi ve seni salmazlardı yatışını yaparlardı mümkün oldugunca

aynı hastaneye git takibinin yapılması açısından benim tavsiyelerim bunlar

ayrıca alttan usg ile bebek daha iyi gözükür ve bir zararı yoktur...o bebek düşecekse her türlü düşer usg bebeği düşürmez

yok ben alttan usg istemiyorum derseniz 9. haftada fln gitmeniz lazım hastaneye...çünkü bebek gözükmez gözükse bile sağlıklı bir tanı koyamazlar

Son düzenleme:
dis gebelikse kesinlikle o kadar beklememelisin cunku senin icin zararli ... sana tavsiyem o hastaneye gitme yakinlarinda bi labaratuar varsa kan tahlili yaptir hemen bugun daha sonra iki gun bekle tekrar yaptir eger deger yukseliyorsa kendine iyi bi hastane yada doktor bul .. degerin dusmussede acil en yakin hastaneye git ... sakin ihmal etme canim sakin .. dis gebelik ihmale gelmez ..

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bende aslında dış gebelik olduğunu pek sanmıyorum . dün kanamam ve sancılarım durdu inşAllah devamı gelmez . birde bir sorum olucak dış gebelikte kanama sulu uzun sürelimi oluyor ? yoksa lekelenme şeklindemi :S benim kanamam 6 gün sürdü hafif koyu kırmızıydı rengi adet kanına benziyodu.ağrılarım hiç tek taraflı olmadı :S okuduğum yazılara göre tek taraflı sancı oluyomuş ama :S

bir de birşey söylicem benim adetim bugüne kadar sadece bir kere şaştı oda 28 günde değilde 30 günde geldi.evlenmeden önceki adetlerim hem uzun süreli hemde çok oluyodu.evlendikten sonra süresi baya kısaldı hemde azaldı.Acaba diyorum bu geçirdiğim kanama gecikmiş adet kanaması olabilir mi? bebek rahimi kendisine hazırlıyorsa belkide kalan kanları atmıştır :S

Benim de 6. haftada kanamam oldu ve sonrasında 1 hafta kahverengi akıntılar devam etti.Doktor düşük tehlikesi dedi , progestanı 3 e çıkardı.Vajinal ultrasonla baktılar bana. Vajinal ultrasonun bi zararı olacağını düşünmüyorum ben. Farklı bi doktora görün sende , bakalım o ne diycek .Kanama olması tehlikeli birşey.ıhmal etme bence de . Benim kanamam sadece 10 dk sürmüştü.

bana sadece iğne vurdular.düşük tehlikesi olabilir die .vajinal ultrasonun bende zararlı olabiliceğini düşünmüyorum ama bana o kadar çok üst üste baktılarki kanamam olmadığı gün muayeneden sonra artınca tekrar biraz zaman geçmesini bekledim.doktor tabiki düzgün kullandığı sürece zararrı olmaz. özel doktora gitmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyicek.başka bir doktara gittiğimi söylemeyi düşünmüyorum oda derse eeğer aynı şeyleri ozaman gerçekten normal gebelik olmadığını düşünücem

Cnm Öncelıkle geÇmıŞ olsun allah kolaylık versın.ben Şu an 20 haftalık hamıleyım bu hamılelıĞımde kanamarım oldu baya hatta 2 ay falan sÜrdÜ ama snrsında kesıldı ama bu hamılelıĞımden 3 ay Öncede bı dıŞ gebelık geÇırmıŞtım ve malesef bulgular aynı senın bulgularına benzıyodu tek fark 7 haftalık olmama ragmen kese gÖrÜlmedı.ama Şunu sÖlıyım dıŞ gebelık Çok tehlıkelıdır ıhmale gelmez ıÇ kanama geÇırıp Şoka gırebılırsın.bu doktorların bekleyelım demesıylede olmaz.bence sen acılen baŞka bı yerde kan testı yaptır ve ıkı gÜn snr muhakkak yıne aynı yerde testı tekrarla eĞer artıŞ 2 katıysa ve kanamalarında aĞrında azalma olduysa bu dıŞ gebelık deıldır ama kanaman ve aĞrın devam eder artıŞ gÜzel olmassa malesef bÜyÜk ıhtımal dıŞ gebelık olabılır.ama sende kese gÖrÜlmÜŞ bu bakımdan normal olma ıhtımalıde yÜksek.o yÜzden sen hatta bugun yaptırabılırsen kan testını tekrarla ve aynı yerde ıkı gÜn snr bıdaha yaptır sonucuda al bence baŞka bı doktora gÖtÜr.umarım hakkında hayırlısı olur.allah umarım saĞlıklı bı hamılelık yaŞamanı nasıp eder gÜzel haberlerını beklıyoruz cnm ama ıhmal etme sakın

az önce doktordan geldim.beta hcg değerlerim düştüğü için muhtemelen dış gebelik dedi.vajinal ultrasonda keseyi rahimde görünce çok şaşırdı.kesen gayet güzel gözüküyor yapısı bozulmamış ama doğumla sonuçlanıcak bir gebelik değil dedi.değerlerin düştüğü için şanslısın yoksa küçük bir operasyon yapabiliriz birkaç gün takip edelim dedi. bugünkü beta hcg değerim 181 ondan önceki 429 çıkmıştı test sonuçum şuan iyiye gidiyor . kendiliğinden düşücek gibi seviniyimmi yoksa bebeğim gittiği için üzüliyimmi bilemedim. 5 günlük kanamada bebeğim oluşmadan eriyip gitmiş geriye kesesini bırakmış

herşeyin hayırlısı Allah tan.Canı veren rabbim. Şüphesiz vardır bundada bir hayır :) En azından hamile kalabildiğimi biliyorum şükürler olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…