Bebek Beslenmesi bebeğim yemek yemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Artemss

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
132
65
39
merhaba, 10 aylık bebeğim hala aktif olarak yemek yemiyor. değişik tarifler deniyorum ama tabi tuzsuz, şekersiz olarak. kahvaltı yaptıramıyorum. yumurtayı omlet, peynirli, krep şekillerinde denedim; ayrı sade olarak vereyim dedim yok yemiyor. çorba çeşitlerinden bir tek sebze çorbası yiyordu, bu ay onu da yemiyor. tek yediği yoğurt ve elma. bu ay doktorumuzdan eksi not aldık; hiç kilo almamış, boyu da uzamamış :KK43:
zaten doktor mağduru olduğumuzu düşünüyorum. diğer arkadaşlarım 4 aylık bebeklerine kendi yemeklerinden verirken ben hep doktorun tavsiye ettiği biçimde yaptım. sonuç işte böyle..
Ankara'da bildiğiniz önerdiğiniz bir beslenme uzmanı, bebek danışmanı vs varsa lütfen bana yardımcı olun.

merhaba, 10 aylık bebeğim hala aktif olarak yemek yemiyor. değişik tarifler deniyorum ama tabi tuzsuz, şekersiz olarak. kahvaltı yaptıramıyorum. yumurtayı omlet, peynirli, krep şekillerinde denedim; ayrı sade olarak vereyim dedim yok yemiyor. çorba çeşitlerinden bir tek sebze çorbası yiyordu, bu ay onu da yemiyor. tek yediği yoğurt ve elma. bu ay doktorumuzdan eksi not aldık; hiç kilo almamış, boyu da uzamamış :KK43:
zaten doktor mağduru olduğumuzu düşünüyorum. diğer arkadaşlarım 4 aylık bebeklerine kendi yemeklerinden verirken ben hep doktorun tavsiye ettiği biçimde yaptım. sonuç işte böyle..
Ankara'da bildiğiniz önerdiğiniz bir beslenme uzmanı, bebek danışmanı vs varsa lütfen bana yardımcı olun.
Şimdi nasıl ek gida ile arası Bebeğinizin. ..bizde aynı durumdayız

Merhaba benim oğlum 2 yaşına girdi bu ay ve tatlı dışında hiç birşey yemiyor kahvaltısını bile bebe büsküvisi ile veriyorum çorba, sebze tuzlu olan ne varsa yemiyor ve artık yoğurdunu da yemez oldu onuda muz yada büsküvi ile yiyordu. Şuan meyveleri deniyorum ağzına alıyor 1 2 kere çiğneyip ağzından atıyor ne yapacağımı şaşırdım. Bu konuda önerisi olan varsa çok memnun olurum.

Merhaba benim oğlum 2 yaşına girdi bu ay ve tatlı dışında hiç birşey yemiyor kahvaltısını bile bebe büsküvisi ile veriyorum çorba, sebze tuzlu olan ne varsa yemiyor ve artık yoğurdunu da yemez oldu onuda muz yada büsküvi ile yiyordu. Şuan meyveleri deniyorum ağzına alıyor 1 2 kere çiğneyip ağzından atıyor ne yapacağımı şaşırdım. Bu konuda önerisi olan varsa çok memnun olurum.
Tatlının tadını aldıktan sonra ret durumu yaşanabiliyor. 18 aylik kizim da bal pekmez ile yiyor yumurtasini kahvaltisini. Yemegi de tuzsuz yaparsam yemiyor. Bir yastan itibaren kendi yaptiklarimizdan vermeye basladim. Tuz baharati ona gore ayarliyorum. Az da olsa katiyorum. Meyve yiyecek lezzetli tatli olmazsa yemiyor. Hastaliktan ciktiktan sonra da huylari degisiyor. 5 gundur hicbir seyi severek yemiyor. Surup icecek diye azicik yiyor. Pekmez bal seviyorsa oyle tatlandirabilirsiniz. Keciboynuzu tozu kullaniyorum sütüne pankekine. Dogal ve tatli oldugu icin seviyorlar. Hurma da dogal tatlandiricilardan. Zorlamak ters tepiyor. Onunla birlikte onun yiyeceginden yemeyi deneyin. Biraz fazla yapin kendi tabaginiza da alin ayni yiyecegi. 2 yaş ben bilirim donemi sanirim. Be ne dersem o donemi. Gozlemelerime gore genelde yeme, giyme gezme vs sorunlar yasaniyor. Bizim de az kaldi:)) ya sabır cekip elimizden geldigince suyuna gidip oyun vs ikna etmeye calisacagiz.

Ben de aynı durumdayım kızlar.bir hastalık dönemi iştahı tamamen gitti.Suan önceden sevdigi seyleri bile yemek istemiyor.zorla hiç istemiyor.ağlamaya başlıyor.acıkinca yer diyor herkes ama ben sabredemiyorum çünkü hic acikmiyor sanki.Bunu diyenler bana artık kaygısızlar gibi geliyor.insanlara kızmata başlıyorum beni anlamiuorlar diye.anlayacağıniz psikolojim bozulmaya başladı.Geniş olmak lazim ama nasıl? Kabiz oluyor üzülüyorum.

Ben de aynı durumdayım kızlar.bir hastalık dönemi iştahı tamamen gitti.Suan önceden sevdigi seyleri bile yemek istemiyor.zorla hiç istemiyor.ağlamaya başlıyor.acıkinca yer diyor herkes ama ben sabredemiyorum çünkü hic acikmiyor sanki.Bunu diyenler bana artık kaygısızlar gibi geliyor.insanlara kızmata başlıyorum beni anlamiuorlar diye.anlayacağıniz psikolojim bozulmaya başladı.Geniş olmak lazim ama nasıl? Kabiz oluyor üzülüyorum.
Aynı benn :)) benimkilerde diş çıkardıkları için birşey yemiyorlar ama bir yöntemini buldum emzik emdikleri için bir kaşık mama bir emzik bir kasık mama bir emzik vere vere yediriyorm ama zorlamıyorum en fazla 10 kaşık kadar yiyebiliyorlar ama sut içiyorlar en azından zorlama s3nde bir iki kasıkta yiyor yeterli yani

X