Bebeğim Yaşıyor mu?

Sherpil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
343
19
41
İki aydır doğum kontrol hapı kullanıyordum. Bu ay adetim hapa rağmen gecikti ve doktorum diğer kutuya başlamadan biraz bekle evde test yap büyük ihtimal negatif olacak öyle başla dedi. Test yaptım ve ikinci silik çıktı. İnanamayıp bir sürü farklı marka alıp denedim hepsi aynı. Dün doktora gittim ve ultrasonda göremedi birşey. Kan testi yaptık ve test 464 çıktı. (bu sayı ne demek, az mı çok mu, bir fikrim yok). Herneyse doktor 2 haftalık gebesin dedi. Lakin son adet tarihim 13 Şubat ve 5 haftalık olması lazım en az. Doktor ilaç vereyim hastalan dedi ama ben yapamadım. Nasıl bu şartlarda gelen bir bebeğe kıyarım ki :KK43: Bana doğum kontrol hapın yazan (başka bir ) doktor zor çocuk sahibi olacağımı ve yumurtaların kistleştiğini söylemişti. Yani hapla adeti düzenleyecekti ve sonra bakacaktı duruma. Ama ikinci ay böyle birşey gerçekleşti. Ben ilaçla düşürmek istemeyince doktor 15 gün bekle ama yaşamıyor olabilir dedi. başına böyle birşey gelen arkadaş var mı? Ben yaşasın istiyorum senağlama içimden bir ses bunca olumsuzluğa rağmen hamile kaldıysan gerisi gelir diyor ama korkuyorum. Bebeğim ölmüş olabilir mi cidden?? senağlamasenağlamasenağlama

ayy canım yaa hiç fikrim yok inan, ama güzel düşünn, moralini bozma..
bak ne güzel yazmışsıın onca olumsuzluğa rağmen ve korunurken hamile kalmışsın... inşallah bırakmaz seni bebeğin..
hayırlısı olsunn.
haberlerini alırız burdan olur mu??

canim benim arkadassa 3 sene once hap kullandigi halde hamile kalmis ve 4 aylik olana kadar bilmeyip hapa devam etmis hic bisey olmadi simdi 3 yasinda kizi var
sen moralini bozma ve bekle annesi o seni birakmamisdir korunmana ragmen geldiyse alllahin bi bildigi vardir
birde yumurtlama gec olmusdur bende doktora ilk gittigimde son adet tarihime gore 7 haftalik olmam gerekirdi doktor bakinca 5 haftalik dedi normal yani

canım ya iyi düşün iyi olsun ben çok duydum yumurtlama geç olmuş olabilir bu yüzden daha çok küçüktür bekle hemen telaşa kapılma

canim benim arkadassa 3 sene once hap kullandigi halde hamile kalmis ve 4 aylik olana kadar bilmeyip hapa devam etmis hic bisey olmadi simdi 3 yasinda kizi var
sen moralini bozma ve bekle annesi o seni birakmamisdir korunmana ragmen geldiyse alllahin bi bildigi vardir
birde yumurtlama gec olmusdur bende doktora ilk gittigimde son adet tarihime gore 7 haftalik olmam gerekirdi doktor bakinca 5 haftalik dedi normal yania.s.

Geç Döllenme Olmuştur Belki.2 Haftaliksa Zaten Görünme Ihtimali çok Az.hamile Olduğunu Bilmeden Yenen Ilaçlar Zarar Vermezmiş Derler.inşallah öyledir.umarim Senin Bu Güzel Kararini Rabbim ödüllendiriir Ve Mini Mini Bebişini Sağlicakla Sana Bağişlar.

İnşallah dediğiniz gibidir. Eşimin arkadaşı doktor ve bebek yaşasa bile sakat olabilir dedi telefonda. Akşam görüşeceğiz ve eğer inanırsa eşim ki inanır ilaçla düşürmemi isteyecek :KK43: Tek bildiğim şuan çok korkuyorum, herkes bana zarar verecek gibi geliyor :KK43:

canım yaa daha erken olduğu için görünmemiştir 2 haftalık ben 6 haftalıkken bile fasulye tanesi kadardı çok zor görünüyordu o yüzden sakın ümidini kaybetme Allaha bol bol dua et İnşallah herşey yoluna girer canım

canım içini ferah tut bazen geç yumurtlama olabiliyor ve buyüzden benim başıma geldi adetimle kese uyuşmamiştı belki seninkide böyledir hemen bozma moralini ben de çok üzülmüştüm kesem çok küçüktü ve bebek olmayabilir demişlerdi 15 gün sonrada bebeğimin kalpatışları duyuldu ALLAH IMA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ...
meraklanma hayırlısıyla herşey yoluna girer.

hele bi 6 haftalık olsunn gidin bi görüü o zaman konuşursunuz bunları daha erken dr ve eşinin arkadaşıı ne derse desin sen ısrarla bekle allahım yaa bide dr olacaklarr olamayan yada görmedikleri şey hakkında önceden nasıl konuşuyorlar ki bende geç döllenme yasadımm hem benim değerim sende daha azdı 178 dii senin çok daha iyi sen canını sıkma kimseyi dinleme bekle allah sana vermiş buu yavruyu korma bişeyciği olmaz sağlıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucagına ... eşimin sperm azlığı vardı dr cocugunuz olmaz dedi aşılama için gün sayarken hamile oldugumu öğrendimm allahtan başka kimse neyin ne oldugunu bilemez.......

sakın yavruna kıyma arkadaşım sakın korunurken verdiyse vardır rabbimin bir bildiği kimsenin sözüne inanma biraz büyüsün kendiliğinden düşerse yapabilecek bişey yok ama seni bırakmazsa sen onu bırakma sakın

BCg degerin 464 ise sen 4 haftalik hamile oluyorsun iki haftalik degil ki ...
yani bu durumda bebegi ultrasonda gormemesi normal..
insallah bebegine birsey olmamaistir..

canım hıç sıkma canını hcg sevıyen normal dogum kontrol hapınında bebege hıç bır zararıı olmaz sadece asırı tuylu olur eger erkekse oda problem degıl bunları nerden bıldıgımı soruyorsan yengem 4 aylık hamıleydı ve anlıyamadı ıkızlerı olmus ıkısıde erkektı tuylu olmaları bu yuzden sorun olmadı sımdı ıkızlerımız dunyaya geldıler ve cok tatlı bebısler allah sanada hayırlısıyla bebegını kucagına almayı nasıp etsın

Arkadaşlar destekleriniz için sağolun. Eşim dahil kimse sizler kadar destek olmadı. O kadar rahat ilaçla düşür deliler ki inanamazsınız. Ya tamam mantıken sakat olma riski var ama neden kimse bu kadın ne istiyor, ne hissediyor demiyor çevremde? :KK43: İnat ettim eğerki bir sorunu yoksa gerekirse tek başıma doğurur bakarım. Vicdan azabından kurtulamam eğer ki şimdi düşürürse. Ömrüm boyunca kafama takılır durur ve belki de bir daha olmaz. :KK43: İyiki varsınız :KK43:

BCg degerin 464 ise sen 4 haftalik hamile oluyorsun iki haftalik degil ki ...
yani bu durumda bebegi ultrasonda gormemesi normal..
insallah bebegine birsey olmamaistir..

Doktor niye iki haftalık dedi peki? Yani dört haftaysa normal 1 hafta oyanaması..:uhm:

evet kan degerine gore normal..cogu arkadasimiz bu degerlerle kac haftalik oldugnu ogrendi..
yarin bence yine kan testi yaptir insallah degerlerin yukselmistir..
ve moralini bozma lutfen..bazi seyler senin elinde..allaha dua et bebegini senden almasin
saglikli bir sekilde dunyaya gelir insallah

bence de yaa 2 haftalık hamilelik mi olur???
SAT 15 şubat demişsin hem değerlerine göre 4-5 haftalık oması lazım...
Bence sen acilen doktorunu değiştir canım..
Aramıza hoş geldin,hamileliğin hayırlı olsun.a.s.:hooray:
Adını da Süpriz Can koyarsın artık.yerimseniben

canım bencede kimsenin demesinle bebeğine kıyma o kadar bebek sahibi olmak isteyenler var ki olamıyolar.O sana ALLAH ın bi hediyesi bu hediyenin kıymetini bil.

cnmm hiç üzülme geç döllenme yaşıyor olabilirsinn kan değerinde gayet güzel çıkmışşş 464 güzel rakam..sana tavsiyemm her iki günde bir beta hcg kan testi yaparak bebeğinin sağlıklı gelişip gelişmediğini öğrenebilirsin cnmm iki gün sonra bu değer yaklaşıkk 900larda çıkması lazımmm kendinii üzme cnmm kafanı rahat bırak olurmuu inşş hayırlısıylaa sağlıklı gebe kalacağını düşünnn:KK66:)))

kan değerlerin 2 haftalık gebelik için yüksek ee keseyide görmediğine göre neden iki haftalık dedii ilginç doğrusu

X