Bebegim ve uyku

Manolya--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
1.619
2.535
Merhabalr. Konuyu yanlış yerde mi bilmiyorum ama buraya yazmak istedim belki bilgisi olan tecrübeli daha fazla kişi vardır.
Benim 5.5 aylık bebegim var. Sorunum uyku bebeğimi uyutabilmek. Şimdi ilk 3 ay düzen beklemeyin dendi vs sonra 4. Ay uyku gerilemesi var. Şimdi o da yok benim bebeğim uykuya çok fazla direniyor akşam uykusuna ikindi uykusuna ağlar huysuzlanır çok zor uyutuyorum.
Uyku rutini yapıyorum aksamlari emzirme masaj uyku tulumu gidiryourm beşiğine yatırıp sallıyorum yok ağlar mziridar.
Uyku saatlerine dikkat etmeye çalışıyorum ama akşam 4 5 gibi huysuz oluyor mutlu olmuyor.. Bana göre falza yorgun..
Sabah 6dan akşam 6 7 ye kadar ayakta işte gün içinde toplamda 2.5 3 saat uyuyor..
Şimdi ben bebeğimi nasıl uyutucam ne yapicam sabaha karşı da sürekli uyanıyor 4ten sonra gece sallıyorum sürekli 4tne uyur 5te uyanır gerinsallarim 6 da uyanır daha da uyumaz..

Uyku eğtimi aldıran verem var mı tek çare uyku eğitimi mi bilmiyorum bilgisiolan yazabilir mi

Benimki 7 aylık, sevdiği müziği bulduk, onu açınca sallaya sallaya uyutuyoruz. Fön sesi veya sevebileceği bir müzik deneyebilirsiniz.

Diş derdibvardır. Bebeğim. 5 aylikken basladı aglamaya uyumamaya , tam 1 ay ağlafı . Sonra dişi cıktı ertesibgun aglamadı mesela. Tabi sonra ust dişler falan derken hep bibaglamalı ama ilk dişler daha zor oluyor. Bi diş tozu var t ile başlıyordu adi o hafifletiyor

3 aylık kızım var youtobeda elektrik süpürgesiyle birlikte pişpiş sesi var sabaha kadar onunla uyuyor

Benim bebeğimde 11 aylık hala daha uyku düzeni yok bazen şaşırıyorum nasıl bu kadar saat uyumadan dayanabilir diye ama hep aynıydı doğduğundan beri. Bide sürekli ayakta sallayarak uyuyo kendi kendine kesinlikle uyumaz, ayağımdan bıraktığım an uyanıyor.

Bir gününüzü yazar mısınız bakalım bi acaba uyku saatini kaçırıyor ve aşırı yorgunluğa sebeb oluyor olabilirsiniz

Beşikte sallanarak uyumak istemiyor olabilir, kokunuzu sıcaklığınızi arıyordur belki. Emzirerek uyutsaniz, mama içiyorsa kucağınızda icirseniz. Kanguru ile deneseniz.

Emerek uyuyor 7.5 aylik oglum. Ilk 6 ay yan dönüp emziriyordum. 1.5 aydir boyu baya uzadi artik üzerime aliyorum. Uyku tulumu giyiyor, yorgan kullanmiyorum. Cosleeping guvenligine dikkat ediyorum yani. Emiyor sonra yan donup ya da kendini geri atip yanima yatip uyuyor kendi kafasina göre. Kac kere uyandi kac kere emzirdim farkinda olmuyorum cogu zaman. Abisi var 33 aylik. Ayni sekilde onu da emzirerek ve beraber uyuyarak büyüttüm. Simdi kreste kendi kendine ogle uykusu uyuyor. Aksam da bazen kendi uyuyor bazen babasi uyutuyor, bazen de 2 3 dk emerek uyuyor(tandem emziriyorum) Ben uyku egitimine karşıyım. Uzun uzun tartisacak enerjim yok ama anne kokusu isteyen bir bebege, yetiskinlerin uygun gördüğü rutinlere tabii tutup gece boyu da deliksiz uyumasını dayatmayi etik bulmuyorum. Ha cidden temas sevmeyen bebek vardir, beşiğinde kendi kendine uyuyordur. Olabilir ama cok cok nadirdir bu durum, memeliler icin anne teması hayati bir ihtiyactir cunku. Ha emziremeyen/ezirmeyi reddeden bir anne de olsam bebegi doyurduktan sonra gogsumun üstünde uyuturdum yine. Benim tercihim bu yonde. Umarim siz de en kisa surede bebeginizin istegi dogrultusunda kendinize uygun bir yöntem bulursunuz.

10 aylığız ve gündüz uykularının bazıları memede bazıları kanguru ya da bebek arabasında akşam uykuları memede. Sallanmaktanda hiç hoşlanmıyoruz.Bizimde bir rutinimiz yok akşam uykuları biraz zor oluyor. Doktorun tavsiyesi ile biraz değişiklik yapmaya çalıştım ama olmadı eski düzene döndük. Tavsiyeleri okumaya geldim.

Tandem nasıl gidiyor ben de 8 aylık ve 41 aylık bebeklerimi tamdem emziriyorum. Ama büyük çok azalttı. Bitirmeye niyetliyim

Tandem nasıl gidiyor ben de 8 aylık ve 41 aylık bebeklerimi tamdem emziriyorum. Ama büyük çok azalttı. Bitirmeye niyetliyim
Masallah sütünüz bol olsun <3 Tandem demek sessizlik demek benim için şu ara ikisinin de memnun eden tek şey meme ve ayni anda emerlerken kafami dinliyorum. Kardes kiskancligi da teget gecti sayilir bu sayede. Arada el ele tutusup emiyorlar arada birbirlerinin saclarini cekerek... buyuk oglan in hic oyle bir niyeti yok gibi simdilik, okuldan gelince hemen eski dostunun hatrini soruyor ama ben de corona dizginlenmeden birakmasini cok istemiyorum. Bu zamana kadar tum gripleri ilacsiz atlatti bu sayede. Bakalim kismet...

Ben alkışlayıp kenara çekiliyorum, bebekleriniz çok şanslı

3. Bebegimi büyütüyorum ilk ikisi biri 6.digeri ise 4. aydan sonra cok guzel düzene girmisti aksam yatar sabah kalkar gun icinde belli saatlerimiz vardi onda da uykulari gelince uyurlardi.
Ama bu son bebegim bana tüm bildiklerimi unutturdu hic bu kadar zorlanmamistim bana bağımlı en ufak sese duyarlı uykuyu sevmeyen bi bebegim var 16 aylık oldu hala cok zorlanıyorum
Sana diyecegim sabırlı ol kendini buna alistir

Ah ne güzel ben büyük oğlumu çok aşkla emzirdim. Kendi bırakana kadar da emzirme taraftariydim ama maalesef doğum sonrası "nursing avertion" şeyi yaşadım/yaşıyorum. Emzirmek emzirmemekten daha çok zarar verince bitirmek en iyisi diye düşündüm. Hiç ihtimal vermiyordum ama baya baya azalttı

Beşikte sallanarak uyumak istemiyor olabilir, kokunuzu sıcaklığınızi arıyordur belki. Emzirerek uyutsaniz, mama içiyorsa kucağınızda icirseniz. Kanguru ile deneseniz.
Emerek uyutmak hiç akıl karı değil . Oğlum doğduğu zaman yanına yatıyordum öyle uyutuyordum. Sonra meme reddi başladı onu aşmak için uyurken emzirmeye başladım . 9. Ayda aştık bu sefer ben bir havaya girdim anlatamam salak gibi emerek uyutmaya alıştırdım hayattaki yaptığım en yanlış şey bu oldu . Geceleri uyanmayan çocuğum sürekli uyanmaya memeyi emzik yapmaya başladı . Şuan 22 aylık neredeyse ve geçen hafta sırf bu yüzden emzirmeyi bırakmak zorunda kaldım .

Biz o hengamenin içerisinde farkedemesek de büyüyorlar işte.. ben de kreste uyuyacagina hiç ihtimal vermezdim ama ilk günden uyumuş hem de deliksiz 2.5 saat... zamani gelince su akıyor yolunu buluyor işte ^^

Tetagil sanırım bizde etkı etmedi o

14 aylik yavrumu emzirerek uyutuyorum. İlk gunden beri gak dese meme, guk dese meme verdim. Belirttiginiz uyku rutini bizde de var, uyku tulumu ile uyuyor.

Uyku egitimine karsiyim. Zira, ben isteyken babasina da sarilarak uyuyor. Olayi meme degil, temas. Yanina uzaniyorum, emiyor uykusu derinlestiginde yatagina yatiriyoruz. İsterse zilyon defa uyandirsin dert degil benim icin.

Son düzenleme:
Aynı dertten bende de var çözüm yolu tam anlamıyla bulamadım ama her akşam aynı rutini uygulamak bizde işe yaradı.
Saat 8 duş saat 9 uyku gıbı. İlk baş direndı ama alıştı şimdi saat geçince ağlıyo. Ha tabi gündüz uykusuna direnme hala devam ediyor orası ayrı. O yüzden tavsiye okumak için burdayım.

Ay tobe tobe
Abisi var 33 yaşında diye okudum başımdan aşağı kaynar sular döküldü bı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…