Bebeğim uyurken veya emerken boğulur gibi oluyor nefes almakta güçlük çekiyor

neyiseda

En güzel hikayem 💞 Kabul olmuş duam 👶
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.368
2.866
Bebeğim 50 günlük ve son bir haftadır bu durum artmış durumda. Önceden çok nadir olurdu. Günde 6 ya da 7 kez emerken yutkunmada güçlük, uyku esnasında nefes alamama ve boğulur gibi olma durumunu yaşamaya başladı. Beş saniye kadar sürüyor bu durum. Başından geçen varsa çok endişeliyim

Bebeğim 50 günlük ve son bir haftadır bu durum artmış durumda. Önceden çok nadir olurdu. Günde 6 ya da 7 kez emerken yutkunmada güçlük, uyku esnasında nefes alamama ve boğulur gibi olma durumunu yaşamaya başladı. Beş saniye kadar sürüyor bu durum. Başından geçen varsa çok endişeliyim
Burun temizliği yapıyor musunuz? Aklıma bu geldi, nefes yolu burnu onun açık olmalı. Biz her gün düzenli burun temizliği yapıyoruz.

Günde bir defa yapıyorum aspiratör ile
Aspiratör sadece uçta görüneni alıyor. Daha da kötüsü burun içine zarar verip kanalların şişmesine sebep olabiliyor doktorlar önermez. 5lik enjektör ve serum fizyolojik satın alıp videoda gösterdiği gibi temizlemenizi öneririm muhtemelen sadece basit bir burun tıkanıklığı, çünkü bebekler bizim gibi ağızlarından nefes alamıyorlar sadece burunlarından alıyorlar. O da tıkalı olunca uyku ve beslenme bozukluğuna kadar gidiyor

Yukarıdaki arkadaş da yazmış aspiratör değil de serum fizyolojik ile daha derin temizlik yapmayı deneyin. Yapamazsanız doktorunuzdan yardım isteyin. Geçmiş olsun

neyiseda neyiseda Sağım yapiyormusunuz. Sutunuzun tayzikli gelme olasiliginida düşünün. Baş edemiyor da olabilir. Arkanıza mümkün olduğunca yaslanarak emzirmeyi deneyin.

Bu şekilde bende temizleyemezdim. Ben serum fizyolojik sıkıp el aspiratöru ile çekerdim .Burnunuda sürekli serum fizyolojikle temizleyin. Odayida nemlendiriciyle nemlendirin. Yoksa kettle kaynatıp kapağını açın odaya koyun .

X