Bebek Beslenmesi Bebegim surekli emmek istiyor memeden cekince agliyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Bayoloji

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2017
64
21
36
Merhaba kizlar bugun kizim 20 gunluk oldu surekli emmek istiyor memede uyuyor birakinca agliyor bazen gaz cikariyor bazen gazida olmuyor ama agliyor ve tekrar meme veriyorum tekrar uyuyor uyaniyor boyle surup gidiyorBazen doymadigini dusunup gunde 1 kere ozellikle geceleri mama veryrm.gunde 7 8 kez kakasini yapayr bir o kdr idrarda yapiyr ama neden hep agliyor bir cozum bulamyrm varsa ayni yollardan gecen tecrubelianneler

Merhaba.. aynı şeyleri yaşadım beğer kilo alımı normalse doyuyordur idrar da doyduğunu gösteriyor zaten. Ben doktora sormuştum sürekli emmek istiyor diye bazı bebeklerin böyle olduğunu 3 aylık olunca büyük ihtimalle düzeleceğini söyledi. Dediği gibi oldu şu an 3.5 aylık hala diğer bebeklere göre sık emiyor ama ilk başlarda tuvalet yeme içme herşey problem olurken şu an baya rahatım hatta bazen 3 saat dayanıyor. Karamsar olmayın adapte olma süresidir düzelir inşallah. Sizi çok iyi anlıyorum :)

Birde eğer emerken uyuya kalıyorsa muhtemelen doymadan uyduğu için uyanıp tekrar emmek isteyebilir. Meme boşalana kadar aynı tarafı verirseniz doyuran son sütü de almış olur.

Tesekkur ederm cevabiniz icin tecrubenize dayanarak birsey daha sormak istyrm kizim buz zamana kadr ortalama 5 kez kakasini yaparken 1 gundur hic yapmiyr ve ikiniyor devamli kipkirmizi oluyr boyle bir durum yasadinizmi

Rica ederim. Evet bazen oluyordu çok huzursuz olmadığı müddetçe müdahale etmedim. Zaten doktorlar 10 güne kadar normal diyor. Sağlık ocağındaki hemşire karnına ayaklarına masaj yapın demişti. Çok zorladığı zaman zeytinyağı yağı içirdim iki üç saate yapmıştı. Çay kaşığıyla az az verebilirsiniz.

Tesekkur ederm cevabiniz icin tecrubenize dayanarak birsey daha sormak istyrm kizim buz zamana kadr ortalama 5 kez kakasini yaparken 1 gundur hic yapmiyr ve ikiniyor devamli kipkirmizi oluyr boyle bir durum yasadinizmi
Gazi vardir dr unuza soylerseniz gaz damlasi verir

Gazi vardir dr unuza soylerseniz gaz damlasi verir
Gaz damlasi kullaniyorum ve alttan gazinida coksık cikariyor son 3 gundur kaka miktari 6 dan 2 yada 3 e dustu ve sulu degil daha kivamli ve yapiskan bir hal aldi cokta huysuz bir bebek dogru duzgun bir doktorda bulamadim care olabilecek kaka miktari azaldigindan beri alttan gaz cikarma sayisi artti

Gaz damlasi kullaniyorum ve alttan gazinida coksık cikariyor son 3 gundur kaka miktari 6 dan 2 yada 3 e dustu ve sulu degil daha kivamli ve yapiskan bir hal aldi cokta huysuz bir bebek dogru duzgun bir doktorda bulamadim care olabilecek kaka miktari azaldigindan beri alttan gaz cikarma sayisi artti
Buyudukce kaka miktari azalir bazen haftada 1 yaparlar

Ne kadar gaz çıkarsa da gazı vardır ve o rahatsızlık veriyodur. Emmesi çok normal faha çok minik zamanla düzene girecek bu. Oğlum 18 aylık hâlâ emziriyorum bol miktarda. Her emdikten sonra sırtını ovup gazını çıkarın o çok önemli ihmal etmeyin. Acı elma yağı alıp ayaklarının altına masaj yapın o da iyi geliyor. Kaka durumu maalesef olabiliyor öyle bağırsak düzeni zamanla oturuyor sonuçta dünyaya adapte olmaya çalışıyor ufacık bedeni. Birkaç günden fazla kaka yapmayınca gliserin fitil kullanmıştık biz. Doktor söylemişti. Onu iki üç kere kullandık kırkı çıkana kadar toplamda. Kırkından sonra düzeni oturmuştu. Yediklerinize kimyon katın hatta kimyon çayı için içebilirseniz gaz durumunu etkiler biraz belki. Stres yapmayın hepsi geçiyor. Allah analı babalı büyütsün:)

Ne kadar gaz çıkarsa da gazı vardır ve o rahatsızlık veriyodur. Emmesi çok normal faha çok minik zamanla düzene girecek bu. Oğlum 18 aylık hâlâ emziriyorum bol miktarda. Her emdikten sonra sırtını ovup gazını çıkarın o çok önemli ihmal etmeyin. Acı elma yağı alıp ayaklarının altına masaj yapın o da iyi geliyor. Kaka durumu maalesef olabiliyor öyle bağırsak düzeni zamanla oturuyor sonuçta dünyaya adapte olmaya çalışıyor ufacık bedeni. Birkaç günden fazla kaka yapmayınca gliserin fitil kullanmıştık biz. Doktor söylemişti. Onu iki üç kere kullandık kırkı çıkana kadar toplamda. Kırkından sonra düzeni oturmuştu. Yediklerinize kimyon katın hatta kimyon çayı için içebilirseniz gaz durumunu etkiler biraz belki. Stres yapmayın hepsi geçiyor. Allah analı babalı büyütsün:)
Cok tesekkur ederm soylediklerinizi uygulayacagim

X