Bebeğim sırtüstü uyuyamıyor

neyazsambilemedim24

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
230
126
28
Bebeğim 2 aylık ve yaklaşık 3 haftadır yüzüstü yatırıyoruz çünkü sırtüstü veya yan yattığında hemen uyanıyor. Zaten alerjik bir bebek ıkınmaları fazla, reflüsu var ağzına acı su geliyor gibi oluyor. En rahat pozisyonu yüzüstü uyuyor 4-5 saat kadar uyuyor. Daha önce böyle çocuk büyüten var mı lütfen beni rahatlatin çok gergin hissediyorum bu konuda. Sanki onu sırtüstü uyumaya alıştırmam gerekiyormus gibi ama deniyorum olmuyor. Yardımcı olun lütfen

Kundak yapıp uyutmayı deniyormusunuz? Yeğenimde reflü vardı. Reflü yatağı almıştık, sırt üstü o yatakta güzelce uyuyordu. Yatak alamam diyorsanız da battaniye ile hafif eğimli bir yatak yapıp uyutmayı deneyin derim. 2 aylık bebek için yüzüstü uyumak tehlikeli Allah korusun

Evet yarım kundak yapıyorum hiç sevmiyor en baştan beri kundak yapmayı deniyorum fakat sürekli elleri uyurken de hareket halinde oluyor. Reflü yataksız yatırmıyorum, emzirdikten sonra yarım saat dik tutuyorum kusmasın vs diye ama yine de sırtüstü yatırdığımda max.30 dk da uyanıyor. Geri uyutmaya çalışıyorum ama genellikle verimsiz oluyor. Yüzüstü yatırdığımda kafasını aktif bir şekilde çeviriyor sürekli kontrol ediyorum zaten. Başka türlü nasıl uyutacağımı bilemedim

Sizi anlayabiliyorum 4 çocuk annesiyim ilk bebekliklerinden beri sadece yüzüstü uyudular. Bende çok tedirgin oluyordum çok dikkatli olmakta fayda var
En baştan beri mi yüzüstü uyudular? Müdahale etmediniz mi? Çok rahat değilim öyle uyurken ama diğer türlü de uyumuyor 1 aydır çok kez denedim ama maalesef uyumuyor. Sanırım yüzüstü yatırmaya devam edeceğim dikkat ederek

İyice dalınca uykuya döndürün o şekilde uyumayın her zaman bişey olmaz bikere bişey olur çok üzücü olur. Çocuga güvenilmez bende öyle uyutuyorum refleks uyandırmasın ve dalabilsin diye ni kaç saay gözetim altında tutup ceviriyorum derin uykudayken refkekste gelse uyanmıyor ki benım oglum 4.ayına girdi kafasını rahat rahat döndürüyor ama derin uykuda yüz üstü burnunu koyunca bekledim nefes alamazsa döner mi diye dönmedi nefesi hızlandi ben döndürdüm

Wvet haklısınız ama.tam daldiginda da deniyorum zaten alerjik bebek uyku problemimiz oluyor derin ve uzun uyuduğu sayılıdır. O zamanda çevirdiğimde midesi bulanıyor gibi oluyor uyanıyor direk. Bakalım tekrar tekrar deneyeceğim sırtüstü uyutmayi

2 aylık bebeği iki saatte bir beslemeniz gerekirken 4-5 saat uyumasına izin mi veriyorsunuz?

Sırtüstü uyumak rahat bir şey değil ki, çok normal uyuyamaması.
Ben de hep yüzüstü yatırdım öyle rahat ettiği için.
Birkaç ay dikkat etmek gerekiyor, başını kendi kaldırdıktan sonra risk azalmıştır diye düşünmüştüm.

2 aylık bebeği iki saatte bir beslemeniz gerekirken 4-5 saat uyumasına izin mi veriyorsunuz?
Saatte bir emzirmem gerektiğini doktorum söyleseydi öyle yapardım. Oğlumun açlık sinyallerini takip ediyorum gündüz reflüsü olduğu için 2 saatte bir emziriyorum ki midesi rahat etsin, gece rutin duşunu aldırdıktan sonra uzun emzirip 4 saat uyutuyorum. Sonraki uykuları 2 saat 2 saat ve 1 saat oluyor, o zamanlarda da uyandıkça emziriyorum. Kilo alımı ve gelişimi gayet iyi gidiyor.

Gündüz kameradan sürekli kontrol ediyorum, gece de ilk uykusunda yüzüstü yatırıyoruz erken uyuduğu için. Diğerlerinde eğer çok zorlanırsa uyumakta yine yüzüstü yatırıyordum ama tehlikeli olduğu için endişeliyim de aynı zamanda sırtüstü uyudugunda sürekli midi refleksi sıçrıyor ama çok sık oluyor bu o yüzden uyanıyor. Kundak hiç sevmiyor en baştan beri. Böyle böyle büyüyecek değil mi geçiyor deyin bana

Benim bebeğim 83 gün küvezde kaldı her gün birkaç uykusunu yüzüstü yaptırdılar. Şu an aslında 5 haftalık bir bebek ama özellikle gündüz çoğu zaman yüzüstü uyuyor. Kafasını yana çeviriyor isterse diğer tarafa döndürüyor. Yatağı meyilliyse ve sertse korkmayın kontrol edin ama stresli olmayın o da stresli olur. Herkes çok iyi anne burda ama ben düzeltilmiş 5 haftalık bebeğimin de 4 saat uyumasına izin veriyorum kendisi uyanıyor acıkınca. O yüzden her bebek kendi özelinde değerlendirilmeli üzülmeyin :)

Merhaba canım
3 çocuk annesiyim her üçü de yüz üstü yatmayı sevdiler kızlarım arada sağ sol yapınca da uyudu ama oğlum da o da yok ben gene kafa şekli güzel olsun diye gün içersin de uyanıkken sağ sol yaptım yeterli

Bende size katılıyorum reflü yatağı var sert ve başka bir eşya koymuyorum yatağına. Gündüz hep kameradan izliyorum gece içinde sırtüstü uyutmayi deneyeceğim bir süre. Olmazsa gece de temkinli ilerlerim. Etrafımdan duyduklarım hep çocuklar kendi belirler yatmak istediği tarzı diyorlar. Belki de benim oğlumun tarzı da budur ben alarm kuruyorum yinede 3-4 saat sonraya o da o Sıralarda acıkmış ve uyanmaya başlamış oluyor. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım beslenmesiyle ilgili, gerçekten her bebek farklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…