Bebeğim sırt üstü uyutmaya nasıl alıştırabilirim.

Fatmabetul22

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
3
0
25
Merhaba hanımlar bebeğim 2 buçuk aylık gazlı bı bebek olduğu için sürekli yüzüstü yatırdım sırt üstü uyumuyor. Çişini yaparken zorlandığı için de sünnet olacak bı kaç gün sonra ne yapabilirim alıştırmaya çalışıyorum bu sefer de uyku diye bişey kalmadı ne yapabilirim böyle bişey yaşayan var mı ?

Merhaba benimde 4 aylık bir bebeğim var. 1. Ayından itibaren hep yüzüstü yatıyor sırtüstü uyuyamiyor çünkü alerjik bir bebek reflü+gaz yoğun olduğu için uykuları çok düzensiz(yüzüstü yatarken bile derin uykusu pek yoktur). Sırtüstü yatırmayı çok denedik eşimle. Derin uykuya geçince çevirelim dedik, yarım kundak yapalım dedik ama kabul etmedi, bizde bu şekilde kabullendik. Ama sünnet olmadı daha o yüzden sünnet zamanı ne yaparız bende hiç bilmiyorum birkaç gün uyku konusunda sıkıntı yaşarsınız en fazla, çabuk iyileşir diye düşünüyorum

Bebeklerin çocukların alışkanlıklarını kırmak o kadar zor değil aslında. Doğduğundan beri öyle uyuduysa alışkanlık yapmış doğal olarak. Sadece iki gün sabredin yenersiniz alışkanlığı. Uyansın geri yatırın uyanacak gene aynı. Asıl mesele kendimizi hazır hissedip sabırlı olmak.

X