Bebegim pişik oldu bi bakın lütfen :(

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
5.077
4.167
Kızlar doğum yaptigimdan beri nerdeyse sürekli konu açıyorum kusura bakmayın ama bana yardım edin gercekten cok buyuk derdim var bebegim 13 günlük ve çok kötü pişik oldu resmen derisi kalktı kıpkirmızı :KK43: :KK43: annem o pişigi hemen geçir yazık kalbi dayanmaz gibi şeyler söyledi sürekli ağlıyorum bebegime bisey olmasından korkuyorum bu pişik nasıl geçer hametan kullandım islak mendili biraktim yok geçmedi gözümün önünde kıvranıyor kızım :KK43:( :KK43: göbeği de halen düşmedi :KK43: pisige arko sur dediler yakar mı arko? Lütfen yardım :KK43:

Pek bilgim yok ama pişik kreminden başka bişey kullanma daha yeni doğmuş hassas arko falan sürme bence annende seni teselli etmek yerine kalbi dayanmaz falan ne alaka iyice abartmis. Korkma sadece pişik altını deistrrken su ve bezle temizle sonra kremini sür gecicektir olmadı hastaneye goturrsn korkma bu kadar tecrübeli arkadaslar daha sağlıklı bilgi verr smdi geçmiş olsn

arko falan sürmeyin, bephanthol pişik kremi iyidir, ama çok kötü durumdaysa doktora danısın trosyd ya da benzeri bir şey önerebilir. aile hekimine bile gidebilirsiniz duruma göre yönlendirir.

Bebege arko mu:işsiz:sacmalamayin
Esinizi acil eczaneye gonderip etkili bir pisik kremi aldirin
Bir de kitapciya gonderin bebek bakimiyla ilgili kitaplar alsin,bu ne tedbirsizlik? Arkodan bahsediyorsunuz?

Pişik kremi haricinde hicbisey kullanma... Islak mendil değil ılık nemli bezle altını sil, sildiktn sonra poposunu kurula pişik kremini sür, üzülme hemen toparlar onların ciltleri bu gibi durumları.. hepimizin bebeği pişik oluyor...

pek anlammam ama bezimi öyle yaptı acaba ben bebekkende çok pişik olurmuşu tabi ben hazır bez kullanmamış

aile hekimine göster mantar kaynaklı olabilir trosyd falan verir onunla geçer zaten arko falan kullanmayın pişik kremleri varken oksizinc yada sudocrem de iyi gelir derisine. bezini saat başı aç hava alsın. mantar ise havasızlıktan daha da artar çünkü sivilce gibi kabarıklıklar var mı

Arada havalandir altini bez baglama altina koy bisey kalsin oyle islak mendil kullanma o yapiyor zaten pisik kimyasali dayiyorsunuz hemen

Hemen trosoyd kremi al ve hametanla karıştırıp bebeğin poposuna sür ben kızım böyle pişik oldukça sürüyorum.Başka kremler geçirmez.Pişiği geçtikten sonra da sudokrem alıp sür bebeğine o da çok çok iyi pişiği engelliyo

Kiyamam ya. Derisi kavlamak off.
Icim gitti.
Islak mendil kullanmamaya devam et. Dikkat et mendil kullanmiyorum diye sert bi kumas felanda kullanma.
Bi islak pamukla temizle.
Arkoyu felan karistirma.
Sudokrem var pisige ozel.
Bebekler icin ozel.
Doktora git sen en iyisi.
Aklimda bi marka var hangi ilaci verecginden ama soylemek istemiyorum kafana gore alir doktoru ihmal edersin diye.
Bide bol bol havalandir orasini.
Ac altini yatir. Havalarda sicak sorun olmaz. Bezsiz halde en bol pantolonunu giydirip coraplarinida uzerine cekersen cis kaka yaptiginda etraf batmaz. Bezsiz dolastir.

Yani pişik le kalbin ne alakası var anlamadım. Arka falan sürme ne arkosu alkol vardır içlerinde. Bepanthol sur sürekli. Hakiki zeytinyağı sur. Bi 10 15 dk bezle me açık kalsın

Kızlar doğum yaptigimdan beri nerdeyse sürekli konu açıyorum kusura bakmayın ama bana yardım edin gercekten cok buyuk derdim var bebegim 13 günlük ve çok kötü pişik oldu resmen derisi kalktı kıpkirmızı :KK43: :KK43: annem o pişigi hemen geçir yazık kalbi dayanmaz gibi şeyler söyledi sürekli ağlıyorum bebegime bisey olmasından korkuyorum bu pişik nasıl geçer hametan kullandım islak mendili biraktim yok geçmedi gözümün önünde kıvranıyor kızım :KK43:( :KK43: göbeği de halen düşmedi :KK43: pisige arko sur dediler yakar mı arko? Lütfen yardım :KK43:

Geçmiş olsun. Başka bez dene bir süre. Bez kaynaklı pişik de olabilir. Her bez her çocuğa uygun değil ne yazık ki. Öyle kulaktan dolma bilgilerle de harekrt etme lütfen, minicik bebeğe ne diye arko süresin ki?

Trosoydu çocuk doktorum yazmıştı.Bir arkadaşımın bebeği de pişik olduğüunda aile hekimi yine trosoyd ve hametan yazmıştı.

Kuru tutmaya çalışın. Hava alsın. Islak mendil kullanmayın. Pamuğu sıcak suyla ıslatıp temizleyin poposunu. Hatta sildikten sonra kurulayın peçete ile. Benim kızım da olmuştu bir ara. Bu yöntemlerle geçirdim. Krem ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama ben Sudocrem kullandım geçti. Tabi bez de önemli bir etken. Çok geçmiş olsun yavrucağa.

Sudokrem iyi geliyor. Pamuk ve ılık bezle silin altını. Bir de günde birkaç kere 5 dakika falan altı açık kalsın. Çok üzmeyin kendinizi, geçer.

Kızımda ağır pişik olmuştu, travacort kısa süreli kullandık. Bezini sık değiştirin ve ıslak mendil kullanmayın.
Ben makyaj temizleme pamuğunu ılık su ile ıslatıp kullanıyordum ve pamuklu bezle kurutuyordum.
Hergün düzenli pişik kremi kullanın.
Kayınvalidem bana da demişti, ben çocuklarıma hep arko klasik kullandım çok iyi geliyordu diye ama ben uygun bulmadım.
Sağolsun bir arkadaşımın tavsiyesi ile Bulgarisrtandan getirttiğim bire kremi kullandım ve çok memnun kaldım.
Krem resmen her derde deva.

Oy canım benim ya sakın Arko sürme yazık miniğe pamuğu ıslatıp sil ıslak mendile hiç gerek yok biran önce doktorunu ara sor canm kimseyi dinleme

kullandığınız bezden olabilir hangisini kullanıyorsunuz ,sudocream kullanın pişik kremi

X