bebegim icin uyku arkadaşi önerisi

yalanckarnca

Belki bir gün bende atanırımm..
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2013
1.344
532
Arkadaşlar kacinci ayda uyku arkadaşıyla tanistirlmali bebekler ? Gerek var mi kullanan arkadaşlar varsa yorum yazabilir.mi ?

4. Ay diyor uzmanlar
ben 6. Ayda alistirmaya başladım uyku arkadaşını görünce anlıyor zaten uyku zamanı olduğunu.
Asıl tatil de farklı yerde yatacagi zaman anlatacağım ise yarıyor mu yaramıyor mu
10 aylık benim ki

Ne güzel ya benim bebeğim için resmen işkence uyumak hele ki bu sıcaklarda.her yolu denedim ağlıyor ağlıyor kendini mahvediyor uyuyamıyor .doğdupu günden böyle :KK43:uyku arkadaşı ne demek ilk kez duyuyorum

4. Ay diyor uzmanlar
ben 6. Ayda alistirmaya başladım uyku arkadaşını görünce anlıyor zaten uyku zamanı olduğunu.
Asıl tatil de farklı yerde yatacagi zaman anlatacağım ise yarıyor mu yaramıyor mu
10 aylık benim ki

Nasıl bisey sizdeki? Bi suru marka ve cesit var müzikli falan mi mesela ?

Ben hiç öyle bir şeye ihtiyaç duymadım, doğduğu günden beri her akşam yıkayıp yatırdım. Banyo demek uyku demek kızım için, banyo yapınca direk uyku moduna geçiyor :)

Şanslı annelerdensiniz maşallah diyelim : ) bende dua aldiriyorum ama yaz geldiği icin sabah aksam artik : )

Arkadaşlar kacinci ayda uyku arkadaşıyla tanistirlmali bebekler ? Gerek var mi kullanan arkadaşlar varsa yorum yazabilir.mi ?
Uzmanlar aksine bağımlı olmaya teşvik eden bir uygulama olduğunu söylüyor. Bir tanıdığımızin kızı 3 yaşına gelecek hala uyku arkadaşı olmadan uyumuyor. Civciv kafası seklinde bir yastık onunki de. Artık rengi falan yeşile dönmüş sarıdan.

Banyosunu yaptırıp, pijamalarını giydirin uyku zamanı geldiğini anlamaya başlasın. Yatağına koyun ağlasın bağırsın. Hergün bu süreyi kısaltın siz kararlı olursanız bebeğiniz pes eder. Ama siz pes ederseniz bu süreci başarmanız çok uzun sürer. Uykusunun gelmesini bekleyin tabiki. Yani 8 de yatırcam diye başlamayın. Gece 11 bile olsa bekleyin huysuzlaşmaya başlayınca banyosu pijaması, gece lambası hazır olsun. Uyumayı öğrenince saatleri öne çekersiniz. Bu arada yüz üstü oynarsa daha çabuk yorulur.kolay gelsin zor bir süreç :))

Benim oğlum 10 aylık. Daha kırkı çıkmamıştı yatağına koydum uyku arkadaşını. Onu tutuyordu uyurken. Sonra batteniyesini tutmaya başladı, yumuşak polarımsı bi battaniyeydi. Emerek uyuyor oğlum, bu yüzden uykuya dalmasına yardımcı olmuyorlar ama yatağına koyduğumda uykusuna devam etmesine yardımcı oluyorlardı. Şimdi yaz geldi, polar battaniyeleri kaldırınca yumuşak penye bi battaniyesini tutuyordu. Genel olarak faydası var mı dersen evet bence. Mesela misafirliğe ya da yemeğe ya da dışarı gezmeye gittiğimizde huzursuzlandığında ya da uykusu geldiğinde emzirip eline battaniyesini yada uyku arkadaşını verip uyuttuğum çok oldu. Ama şu an diş çıkarıyor, gözü bırak uyku arkadaşını beni bile görmüyor.. Uykuya hasretiz ana oğul.. Kısacası mucizeler yaratmıyor ama bebeğine göre kolaylık sağlıyabiliyor.
(Ben baby fehn marka müzikli bi tavşan almıştım, ufak boy. İlk doğduğunda onu verdim, onu da tutuyordu. Ama zırt pırt müziğini çaldırdığında uyanıyordu. Sonradan cuski marka bi uyku arkadaşı verdim, hediyeydi. Battaniye gibi ama kafası var. Öyle ağzı gözü yok, basit birşey. Halen daha bu cuski ile geziyoruz. Tatillere cuski ve battaniyemiz ile gittik hep. Hangisi sana sempatik gelirse onu al. Bu arada benim oğlan battaniyeden önce de ikeanın baykuş kuklasına sarmıştı, onsuz yatmıyordu. O da bi uyku arkadaşı olabiliyormuş yani, illa adının uyku arkadaşı olması gerekmiyor :) )

Yatağına koyun ağlasın bağırsın.
Aman ne akilci ne bilimsel ne muthis tavsiye!!!
Tabi canim cocugun duygu dunyasi, hisleri onemli mi ki zaten, koy aglasin ne de olsa konusup derdini anlatamiyor, anne sana ihtiyacim var, saril bana diyemiyor! Size bagimli minik, masum bir cana reva gordugunuz muamele buysa diyecek birsey yok... Daha dogrusu diyecek cok sey var da...

Konu sahibi arkadasim senin soruna gelirsem, bazi uzmanlara gore uyku arkadasi/baglanti nesnesi gereksiz ve riskli olarak dusunuluyor. Bazilari da bebegi rahatlatabilecegini soyluyor ama bana kalirsa (william sears da boyle soyluyor zaten) bebegi en rahatlatan uyku arkadasi meme:))) emerek uykuya dalmak bebeklerin daha derin ve huzurlu uyumalarini sagliyormus.

Arkadaşımın oğlunun ki battaniye ama bilinçli olarak yapmadı annesi çocuk kendi sahiplendi. Kadın bir türlü bıraktıramıyor her yere taşıması da zor oluyor diye sürekli çaktırmadan kesiyor her seferinde yarısını atıyor çünkü artık mahvolmuş bir durumda battaniye :KK70: Emzik gibi bişey yani bıraktırması da zor.

Ne güzel ya benim bebeğim için resmen işkence uyumak hele ki bu sıcaklarda.her yolu denedim ağlıyor ağlıyor kendini mahvediyor uyuyamıyor .doğdupu günden böyle :KK43:uyku arkadaşı ne demek ilk kez duyuyorum
Canim hergün aglayacagina uyku eğitimi ver iki gün aglasin sonra hic ağlamasın. Hem kendi uyumayi öğrenir hem siz rahat ve deliksiz uyursunuz. Benim 2 yaşında oglum var 9 aylikken uyku egitimi verdim diger oğlum 4 aylik onada yeni basladim ama hemen öğrendi cok şükür. Ikiside 8 de yataktalar. Önce banyo sonra biraz sevgi ve yatak.

Nasıl bisey sizdeki? Bi suru marka ve cesit var müzikli falan mi mesela ?
Dikdörtgen bir şey almıştım uyku arkadaşı diye satilan ama hep elini yüzünü kapadı onunla. İçim rahat etmediği için kaldırdım. Sıradan bir oyuncak kullanıyorum önemli olan seçtiğiniz nesnenin hiç yataktan çıkmaması ve yumuşak olması
bizim bi Safinazimiz var onu yaptık sıradan bir bebek. .

U8dNqs2Q.jpg

Bende ihtiyaç duymadım. Akşam yemeğinden sonra hergün mümkün olduğunca aynı saatte uyutmaya çalıştım. Şimdi akşam yemeğinden sonra direk uyku moduna giriyor. Sıkıntı olursa banyo yaptırıyorum. Üstüne birde güzel bir masaj bebe yağıyla gevşiyor hemen. Bi bebeğine tutuldu bir ara ama bıraktı sonra bende üstelemedim. Yani zorunlu değil tabi uyku arkadaşı. Ama uyumasına yardımcı mı tabiki evet. Kimisi anne kokusu geçmiş bir yazma veriyor mesela:) onu alınca yüzüne koyunca bebek uyuyor hemen:)

Aman ne akilci ne bilimsel ne muthis tavsiye!!!
Tabi canim cocugun duygu dunyasi, hisleri onemli mi ki zaten, koy aglasin ne de olsa konusup derdini anlatamiyor, anne sana ihtiyacim var, saril bana diyemiyor! Size bagimli minik, masum bir cana reva gordugunuz muamele buysa diyecek birsey yok... Daha dogrusu diyecek cok sey var da...

Konu sahibi arkadasim senin soruna gelirsem, bazi uzmanlara gore uyku arkadasi/baglanti nesnesi gereksiz ve riskli olarak dusunuluyor. Bazilari da bebegi rahatlatabilecegini soyluyor ama bana kalirsa (william sears da boyle soyluyor zaten) bebegi en rahatlatan uyku arkadasi meme:))) emerek uykuya dalmak bebeklerin daha derin ve huzurlu uyumalarini sagliyormus.
Aman ne kavgacı, ne ortam olsada birine saldırsam üye profili. Ne olur çocuk biraz ağlasa dedim çek kapıyı çık git ne hali varsa görsün mü dedim. Ne bu buldumcuk halleriniz o kadar lafımın arasından bir üyeyle nasıl kavga ederim diye tek tek kelime mi aradınız.yapıcı olun saygılı konuşun kırıcı olursanız bende olurum. Diyecek çok seyiniz varmış buyrun hodri meydan!

X