bebegim icin uyku arkadaşi önerisi

Yeğenim uyku arkadaşı olarak yastığın köşesini parmağını dolayıp uyuyordu, biraz aklı ermeye başladıktan sonra kendi kıyafetlerinden seçip onla uyumaya başladı, sonrasında sadece tek bir bereye bağımlı hale geldi. Yıkanmasına bile izin vermiyordu, temiz kokmayacakmış, pis koksunmuş. Sonuç olarak bere paçavraya döndü, 3 yaşını geçmişti kavga dövüş bıraktırdı annesi ve bir yere giderken her şey den önce o bereyi yanına almak zorundaydı, unutursa vay haline.
O yüzden öyle sabit birşeye alıştırmaktansa, diğer arkadaşların dediği gibi ya pijama giyme saatine yada banyo saatine falan alıştırsanız daha iyi bence

Yeğenim uyku arkadaşı olarak yastığın köşesini parmağını dolayıp uyuyordu, biraz aklı ermeye başladıktan sonra kendi kıyafetlerinden seçip onla uyumaya başladı, sonrasında sadece tek bir bereye bağımlı hale geldi. Yıkanmasına bile izin vermiyordu, temiz kokmayacakmış, pis koksunmuş. Sonuç olarak bere paçavraya döndü, 3 yaşını geçmişti kavga dövüş bıraktırdı annesi ve bir yere giderken her şey den önce o bereyi yanına almak zorundaydı, unutursa vay haline.
O yüzden öyle sabit birşeye alıştırmaktansa, diğer arkadaşların dediği gibi ya pijama giyme saatine yada banyo saatine falan alıştırsanız daha iyi bence

Rutinimiz var zaten canim banya pijama beslenme sonra muzik esliginde uyku ayagmda salliyordm 1 haftadr yanina yatıyorum uyuynca yatahna birakiyorm onada direndi baslarda tabi simdide bi uyku ark edinse nasıl olur dedm konu actm.iste

Rutinimiz var zaten canim banya pijama beslenme sonra muzik esliginde uyku ayagmda salliyordm 1 haftadr yanina yatıyorum uyuynca yatahna birakiyorm onada direndi baslarda tabi simdide bi uyku ark edinse nasıl olur dedm konu actm.iste

Tabiki konu açmakta haklısınız, herkesten farklı fikirler alıp ona göre uykuya çözüm bulmak istiyorsunuz, ben nasip olur da kucağıma alırsam asla uyku arkadaşına alıştırmak istemiyorum. Tabi yeğenim gibi kendi kendine uyku arkadaşı edinirse nasıl olacak bilmem :))
Ama bazı arkadaşların yorumlarında da faydalı olduğunu gördüm. Bilemedim yani

Tabiki konu açmakta haklısınız, herkesten farklı fikirler alıp ona göre uykuya çözüm bulmak istiyorsunuz, ben nasip olur da kucağıma alırsam asla uyku arkadaşına alıştırmak istemiyorum. Tabi yeğenim gibi kendi kendine uyku arkadaşı edinirse nasıl olacak bilmem :))
Ama bazı arkadaşların yorumlarında da faydalı olduğunu gördüm. Bilemedim yani

Aynen öyle bakalm napicam yorumlari dikkate alip karar vericem canım

Uyku arkadaşı mağduru ben varım. Benim çocukken oyuncak ayı vardı. İlkokulda bile vardı yani... Peluş olduğu için doktorum ev tozu akarını alerjisiniı onun başlattığını düşünmüştü. Doğacak Oğlum için düşünmüyorum.

CrazyMother CrazyMother ın uygulaması daha mantıklı.

benim kızımında sünger bobu var o olmadan uyumaz.
illa kolundan bacağından tutacak kravatıyla oynayacak.
uyku dışında da çok seviyor onu, gittiğimiz her yere gelir. ben faydasını gördüm.

Bak son mesajları okuyunca aklıma geldi. Bana hediye gelen cuski uyku arkadaşı tüylü değil. Antialerjik diyordu üzerinde. Havludan yapılmış, ince bir kumaşı var. Oğlum tozlu ortamlarda hatta bazı peluşlarla haşır neşir olduğunda çok hapşuran bir bebek. Ama çok şükür bu uyku arkadaşında bi problem yaşamadık. Bir de ben ayda bir bu arkadaşı yıkıyorum, yıkadıktan sonra gün içerisinde vaktim olmazsa bazen 1 gece oğluma battaniyesini verip arkadaşla ben yatıyorum :) ciddi ciddi uyku arkadaşına sarılıp yatıyorum kokum sinsin diye. Eğer gündüz kurutup vaktim kalırsa penyemin içerisinde gezdiriyorum. Komik ama cidden işe yarıyor. Daha küçükken yastık kılıfımı oğlumun yastığına sarıp yatırmışlığım da var. Daha uzun süre uyanmadan uyurdu, uyandığında da ağlayarak uyanmazdı. Şimdi de bazen gece kalktığımda görüyorum burnunu uyku arkadaşına yapıştırıp uyuyor oluyor. İyi birşey mi bilemiyorum tabii ama oğlumu mutlu ettiğini görüyorum. Gündüz bazen bana sarılıp uyuyor, burnunu burnuma elini de yüzüme koyup uyuduğu oluyor. Gece de aynısını uyku arkadaşına yapıyor. Benim de bebeğim vardı küçükken, uyku arkadaşım sayılır onsuz uyumazmışım. Ortaokula yeni başlamıştım sanırım bıraktığımda.. Kardeşimin de yastığı vardı, ona sarılırdı. O da ilkokulda bırakmıştı. Bırakılıyor yani mutlu etmesi yetiyor bana şu an. Sen de içinden geleni yap bence :)

bende bu arayışa çok girdim ama oğlum kendi seçti :) mavi bir pikesi var uykusu gelince onu alır dolanır peşimizde :)) bebişler kendileri de seçiyor sanırım

Benim aşk kizim yastığı uyku arkadaşı dir.uykusu geldimi eline alır neennn nennn yapar uykusu gelmiştir hemen de uyur annesinin bali maşallah dila ma...

ben uyku arkadaşını 6 aylıkken aldım ama oğlum pek ısınamadı.ama ben doğduğundan beri müzikle rahatlatıyorum uykudan önce özellikle açardım rahatlardı şimdi bile hala çok huzursuz olsa çocuk şarkılarını dinleyerek rahatlıyoruz

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım ama çok uzun zamandır takipçiyim uyku arkadaşı sorunumuza çare ararken bu konuyu buldum bizim sorunumuz şu. Bebeğim doğduğunda yurtdışından hediye gelen maymunumuz kızımın sadece uyku arkadaşı değil adeta hayat arkadaşı oldu. Öyle ki beni maymundan değil onu benden kıskanıyordu ve hatta o elinde olmadan emmiyordu. Ve malesef iki gün önce kaybettik maymunu uyumasını bir şekilde hallediyoruz ama malesef iki gündür emmiyor. Ne denediysem olmadı. Aynısını bulamıyorum da. Nasıl üstesinden gelebilirim. Sizin de başınıza benzer durum geldi mi ? Çok uzattım kusura bakmayın

X