Bebeğim için çok endişeleniyorum:(

Koyukara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
92
0
Arkadaşlar 21 haftalık hamileyim,bugün ayrıntılı ultrasona girdim.Kızımın herşeyi normal çıktı.Ama böbreğinde 5mm lik genişleme gördüler.Doktor hamilelik boyunca izliycez genişleme durabilir yada kaybolabilir dedi.Veya doğum sonrasında bebeğe gerekli takip yapılacak dedi.Şimdilik canını sıkmana hiç gerek yok dedi ama ben psikolojim bozulmasın diye böyle dediğini düşünüyorum nedense.Benzer bi problem yaşayan yada duyan bilgisi olan varmı.Lütfen yardımcı olun.Çok endişeliyim,iş yerimdeyim ve ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
Sevgiler...

Arkadaşlar 21 haftalık hamileyim,bugün ayrıntılı ultrasona girdim.Kızımın herşeyi normal çıktı.Ama böbreğinde 5mm lik genişleme gördüler.Doktor hamilelik boyunca izliycez genişleme durabilir yada kaybolabilir dedi.Veya doğum sonrasında bebeğe gerekli takip yapılacak dedi.Şimdilik canını sıkmana hiç gerek yok dedi ama ben psikolojim bozulmasın diye böyle dediğini düşünüyorum nedense.Benzer bi problem yaşayan yada duyan bilgisi olan varmı.Lütfen yardımcı olun.Çok endişeliyim,iş yerimdeyim ve ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
Sevgiler...

MERHABA arkadaşım..Oncelıkle gecmıs olsun dılıyorum lutfen cok fazla stres yapma dıyecegımama bılıyorum kı hem hamılelıgın verdıgı psıkolojık kaygılar hem de bebegıne zarar gelebılır olma endıselerı senı ıster ıstemez uzuyor...Ben de 14 ay once dogum yaptım ve gebelıgım sırasında bobrek rahatsızlıklarım oldu ..Sunu belırtmelıyım kı gebelık vucut sıvısının dengesınde bobrek calısma ve fonksıyonlarında buyuk ve onemlı degısıklıklere neden olur bu sadece sende degıl tum gebelerın yaklasık 4te 1ınde gorulur..Hamıleyken bobreklerın boyu 2 cm kadar genısler ve dogumdan 3 ay kadar sonra eskı halıne doner..Benım de sol bobregımde genısleme vardı ayrıca bırı 4 bırı 7ncı ayda olmak uzere ıkı tas dusurdum tabı ınsan her acıya katlanıyor da yeter kı bebegıne yavrusuna zerre kadar zarar gelmesın...:Saruboceq: Insallah gececektır kendını lutfen mutlu hıssetmeye calıs bebegın de mutlu olsun cunku 40gunlukken ıtıbaren artık o da ruh tasıyor seslerı duyuyor anlıyor dokundugunu hıssedıyor Soyle Soyle kendıne ve bebegıne BIZ mutluyuz Senı kucagıma aldıgım gun Dunyalar benım olacak sımsıcak tenınde ve kokunda dogacagım tekrar..:asigim: SENI ınan o kadar ıyı anlıyorum kı gunlerce agladıgımı bılırım esıme sarılıp hem onu uzmusum hem kendımı hem bebegımı:1no2: Hersey o kadar rahat ve guzel oldu kı ..Tabı Doktorlarımızın ve Esımın destegını asla yadsıyamam..Ben yurtdısında dogum yaptım ama kontrollerım Memorıal daydı. Eger oradakı doktorum benı rahatlatmasaydı sanırım hıc rahatlamayacaktım TURK hekımlerıne kurban olayım yaŞeniz Pozıtıf dusunce herseyın anahtarıdır..Bu arada ıltıhab da olabılır ıdrar yollarında.Gebelerın cogunda vardır cok normal..Ben hatta antıbıotık kullanmak zorunda kaldım kür aldılar ayda bir...Kolaylıklar ve son derece keyıflı bır gebelık dılıyorum tadını cıkar canıma.s. B

canım herhang tehlikeli bir durum olsa doktorun seni mutlaka uyarırdı..
nasıl şu an uyardıysa..
lütfen sakin ol.endişe etme.Allahın izniyle herşey normale dönecek.:Saruboceq:

canım artık doktorlar herşeyi direk söylüyorlar..
yani hastanın ya da hasta yakının morali bozulmasın diye saklamıyorlar...
doktorlara inanın,eğer ciddi bir durum olsaydı,anne karnında bile müdahale edebiliyorlar artık...
aklınıza kötü şeyler getirmeyin lütfen...
sizin üzülmeniz,bebeğinizi de etkiler...
güzel haberlerinizi bekliyoruz..
sevgiler...

canım önemli bişey olsa mutlaka sonuçlarının ne olduğunu doktorun sölerdi..biizimde 6 aylık hamileyken bebek kalp atışlarında ritm bozukluğu vardı..doktorum geçer sık görüyoruz merak etme dedi..ama ben araştırddım araştırdıkçada yıkıldım..çünkü düzlmezse kalbe çok büyük etkisi varmış ve doğumda kayıplara yol açabiliyormuşş...bende bu yüzden büyük hastaneye gittimmmve eko vs yaptırdım takip edeceğiz dediler..geçerse ne ala geçmezse doğumdan itibaren bakılacak karar verilecek dedi dr salağının teki iyicce korkuttu yani..ama doktorum.sık görülen bişey kaygılanma bana güven ıstırahat ett dinlen demişti...ve gerçekten bir ay içinde 10 günde birr kontrole gittim ..geçti...korkmaa..doktoruna güvenn..sorun olsa çok endişelenecek bişey..çalışmayı kes ve dinlen derdi..kendini üzme benim bebeğim aslanlar gibi ben hep kendime telkin etmiştim..benim oğlum paşamm bir tane diye konuşurdum hep...sapasağlam tosun gibi kucağıma gelecek diyee..

sende kendine telkin et bebeğinle konuş ve kendini üzme senin üzülmen demek onun sıkıntıya girmesi demek..üzme emi kendini canım sevgiler..

Son düzenleme:
Sakın canını sıkma arkadaşım allah dermansız dert vermesin. Korkulacak bişey yoktur buna emin ol. Benim oğlum şuan 2 yaşını 4 ay geçti 5 aylıkken sol testisinde tümör tesbit edildi ve bizim kan sonuçlarımız iyi çıkmadı bu sırada böbreginde 3 adet taş çıktı bende sizin gibi çok üzüldüm sıkıntıdan resmen eridim ama allah şükür o taşları vücudu çok kısa bir süre içinde eritti amaliyat olduk ve kan sonuçlarımız düzene girdi. Derdini veren Allah dermanınıda veriyor sakın üzülme onlar bizlerden daha güçlü buna inan biraz zaman sonra kontrole gittiginde bakmışsın kaybolmuş. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hayırlı doğumların olur inşallah.

Arkadaşlarım telkinleriniz için gerçekten çok teşekkürler.Yazılarınızı okurken nasıl duygulandım anlatamam ağlamamak için zor duruyorum,6 da mesaim bitiyo eve gidip eşimin omuzunda ağlamam kaçınılmaz oldu çok doldu içim çünkü.Bebeğim zorluk çekmesin sağlıcakla doğsun diye dua ediyorum sadece.Onu daha doğmadan nasıl seviyorum,kıyamıyorum ona.Allah'ım inşallah bebeğime sağlıcakla kavuşmamı nasip eder.
Herşey gönlünüzce olsun...

Canım bizde de ayno sroun çıkmıştı.Normalde 4mm olması gerekirken bizimki 8 mm çıkmıştı(Yanlış hatırlamıyosam)Çapada kontrole de gitmiştik.Sonra düzeldi.Üzülmeni gerektirecek bi durum yok.Merak etme çoğunlukta düzeliyo .Ama sen yine takibini yaptırr

canım benim üzülme lütfen doktorlar emin ol söylerlerdi kötü bir durum olsa..çünkü annesi olarak bilmen en doğal hakkın böyle birşeyi senden saklamak gibi bir hakları yok ..hem çok önemli bir durum var ise duruma müdahale ederlerdi hemen öyle başıboş bırakmazlardı asla ..lütfen için rahat olsun sen üzülüpte karnındaki meleğide huzursuz etme

canım allah yardımcın olsun umarım bebeğinin sağlıkla kucağına alırsın.güzel düşün güzel olsun canını sıkma dua et herzaman

Güzel dilekleriniz için teşekkürler.Moralim baya bi düzeldi bi kaç gündür.Herşeyin çok güzel olacağına dair inancım güçlendi.4 ay sonra kızımı sağlıcakla kucağıma alıcam ve hepinize müjde vericem burdan İnşallah:)

canım inşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına..(aminnn)

iyi düşün iyi olsun herşey....

Dualarım seninle ve bebişinle..

inşallah iyi olacak herşey..

canım benim arkadaşımın oğlundada öyle bi sorun çıkmıştı hamileyken sonra büyüme durdu enşilenip kendini üzme canım zaten doktorlar gerekeni zaten yaparlar

Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı ultrasonda sorun görülmedi.Böbreğini 4mm ölçtü dktr yani normalmiş.İnşallah her defasında böyle mutlu dönerim.
İyi kalın....

Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı ultrasonda sorun görülmedi.Böbreğini 4mm ölçtü dktr yani normalmiş.İnşallah her defasında böyle mutlu dönerim.
İyi kalın....

ayy canım çok sevindim hadi gözün aydın...

sağlıkla doğsun yumurcak inşallah..(aaamiiinnnn)

Canım malesef bende bu c.tesi normal kontrolümde aynı sorunla karşılaştım ayrıntılı için hemen bi doçente yönlendirdi doktorum ordada sorunum kesinleşti sol-sağ 4-5 mm genişleme var.Banada doçent 23 haftada tekrar gel % 50 geriler dedi.Ama internetten araştırdıkça iyice bunalıma girdim c.tesiden beri ruh gibiyim. Ben daha 18 haftalık hamileyim eğer düzelmezse bu şekilde 5 ay nasıl geçecek hiç bilmiyorum.Ben bu salı tekrar ayrıntılıya girecem bi daha ölçülsün istiyorum inş.gerilemiştir.Senin 1 haftada sanırım gerileme olmuş inş.bendede olur.

Güzel dilekleriniz için teşekkürler.Moralim baya bi düzeldi bi kaç gündür.Herşeyin çok güzel olacağına dair inancım güçlendi.4 ay sonra kızımı sağlıcakla kucağıma alıcam ve hepinize müjde vericem burdan İnşallah:)

merhaba, ben 20 haftalık hamileyim. geçen hafta gittiğim aytıntılı ultrasonda bebeğimde her iki böbrektede 3 mm genişlik olduğu saptandı. doktor sürekli takip altında olacağını söyledi. ama tabiki endişeler sınır tanımıyor. internette araştırdıkça iyice sinirleri bozuluyor insanın.ama sanırım senin için herşey düzeliyor. şuanda durum nedir? yani yani herşey olumlu gidiyorsa benimde umudum artıcak. diğer arkadaşlarında bu konuda fikirlerini yada tecrübelerini bekliyorum. umarım bu durumdaki herkez sağlıkla bebeğini kucağına alır.

sevgiler :CüvCüv:

çok geçmiş olsun iyi haberler almanızı diliyorum

İçerik nedeniyle konunuz”Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar ”bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine

aynı sorunu 16.haftamda yaşadım böbrekler olması gerekenden büyük dedii dr.um ve hemen başka bi prof.a yönlendirdi ayrıntılıda incelendi 16.hafta için birhayli ayrıntılı ölçümler yapıldı dr. moralimizi bozacak tek cümle bile etmedi hep motive etti ve dediği şey önemli olan böbreğin hücre yapısıdır ve hücre yapısıda gayet normal dedi bu bebek büyüdükçe uyum sağlıycaktır bedene ama 1ay sonra yine görelim dedi ve 20. haftada tekrar ayrıntılı bakıldı 4mm çıktı bu seferde ve bana göre sorun yok bana göre bu takip yeterli dedi ve bol moralle gönderdi bizi ki hiç araştırmadım nette v.s araştırıp moralimi bozmadım ciddi bi problem olsa dr.zaten gerekenin yapılması için sizleri uyarırdı... moralinizi bozmayın çokta araştırmayın nazicane tavsiye insan her okuduguna kaptırıyo kendini çünküü

görün bakın herşeyiyle sağlıklı bebeklerimiz olucakk

X