Bebeğim geçen cumadan bu yana kakasını yapmıyor, nasıl rahatlatabilirim

damlagg

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2022
13
3
26
72 günlük bebeğim anne sütü ağırlıklı besleniyor,günde bir kere 60 ml mama takviyesi yapıyoruz.Kendi doktorumuz 4 güne kadar normal demişti ama 4 günü geçtik ve çocuk artık rahatsız olmaya başladı .Normalde de 3-4 güne yapıyor kabız değil ama bu sefer zorlanıyor.Şurup fitil tarzı kullandığınız ne var bu konuda anneler

Bebişler ilk zamanlarda kaslarını kullanmayı bilmedikleri için zorlanabiliyorlar. Ben bol bol masaj yapardım ayak tabanlarına, karnına, sırtına. Bir de incia’nın huzurlu bebek yağı var gaz çıkarmada da çok faydasını gördüm. İlaç yerine bunları deneyebilirsin canım.

Sadece anne sütü alanlarda 10 gün normal ne 4 günü yahu mamada varsa işin içinde 1 haftaya kadar normal benim 2 cocugumda 10 gunu buluyordu cok uzarsa zeytinyagli kulakcubuguyla uyarinca dirwk yapiyordu ama bunu herseferinde yapmayin tembellik olur kizimda 12 gun olunca bir kere doktoru gliserin kansuk fitil vermisti aksamina yapmisti koyunca fitili

Onu yakmayacak sıcaklıkta banyo yaptırabilir. Bir kovanın içine ısısına uygun su koyup koltuk altından tutup suyun içine koyun. Bacaklarını hareket ettirecektir dolayısıyla bağırsak hareketleride oluşacaktır. Siz sabah kahvaltıdan önce kuru kayısı yiyin sütünüze geçsin. Youtubeda masajlar var. Bir de çömelir pozisyonda kucağınızda sırtı sizin karnınıza doğru gelecek şekilde tutabilirsiniz

X