Bebeğim doğal yollarla olmuyor

yenininyenisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2024
1
0
31
merhaba kadınlar kulubu ilk konumun bu şekilde olmasını istemezdim ama inanın kimseyle paylaşamıyorum. Çocuğum olsun diye yanıp tutuşan birisi değilim hatta olmaması daha iyi diyebilirim. Ama eşimin ailesi o kadar çocuk konusunda baskı yapıyor ki artık yanlarında dahi oturmak, muhabbet etmek içimden gelmiyor çünkü her konu bebeğe çıkıyor. Kayınvalidem sussa kayınpederim başlıyor. Hatta size şöyle söyleyeyim torun yok mu diyenlere kayınvalidem bizimkiler tembel çıktı artık diyorum diyor ve kahkahalar atiyor. Kayınpederimin akrabaları geç kalmasınlar bak sonra olmaz demesini bayram mesajı kisvesi altında bize diretiyor. Yani çıldırmak üzereyim. Kayinvalidem kanser geçirdi ve o sıra çocuk yapmayı düşündüm torununu görsün hadi sevsin dedim ( kendisi de ben hep torununu daha seveceğim diyordu) sonra bunun aslında benim düşüncem olmadığını bana dayatılan bir düşünce olduğunu farkettim. ( eşimin dayısı dahi benim çocuk yapmam gerektiğini söylüyordu) çok şükür şuan iyi. Sanki 10 senedir evliyim! Daha 2.5 senelik evliyim ve çocuk konusunda gördüğüm baskı sanki 10 senelik evli bi çiftin gördügü baskı !! Hazır da değilim tamam yaşım 31 ama yeni evliyim ve hazır değilim. Geç anne olanlar cevaplarsanız neler yaşadığınızı çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Kimseyi dinleme kendin en doğru zamanı bilirsin zaten çocukta sen istediğinde değil o istediğinde ihtiyacın oldugu zaman gelır he de gec herkese takma dedıklerını bir kulagından girdin öbüründen çıksın çok laf atmak istiyorlarsa oğullarına atsınlar lafı

Sirf bu olanlardan rahatsizligin gecsin diye cocuk yapamazsin ama bu rahatsiz olma duygusundan da artik kurtulmak istiyorsun . Bu duygudan aileden uzak yerde yasamadan kurtulamazsin ha hazir olmak ne demek maddi ise katiliyorum maddi olmadan cok zorlanabilir insan manevi olaraksa eger o daha zor hadi manevi olarak hazir olmadan dogurdun o masuma nasil bakacaksin muhtac bir masum her seyiyle cok ihtimamli olman gerekli.

Başlık doğal yollardan olmuyor içerik eş ailesi zorbalığı.
Canım 31 yaşindasin. İkinizin de kontrolleri tamamsa ve bir sağlık sorunu yoksa bebek işine sonra girişin.

Başlık ve konu birbirinden niye alaksız. Hamile kalmayı denedinmi hiç onuda anlamadım. Eşin ailesini susturmuyomu.

X