Bebeğim beni yanlız bıraktı :(((((

doremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
2.991
4
konumu takip edenler bilir...
maalesef kalbi durmuş bebeğimin..
muayenede zaten keseninde bozulduğunu gördük ve kaymış. normal değil yani ve kalp atışı da yok..
doktor sakın üzülme sevinmelisin bu duruma dedi, çünkü zaten sorunlu bir bebek olabilirdi dedi.. beynimden vuruldum..diyecek bir şey yok.. allahın takdiri...
allah bundan sonra başka acılar yaşatmasın bana ve kimseye...
pazartesi kürtaja çağırdı doktor... çok korkuyorum...
en kötüsü de onun artık içimde olmadığını bilmek çok koyacak bana.. (((((
ama yapacak birşey yok artık..
doktor ilk söylediğinde ruh gibiydim.. hiçbirşey düşünemez oldum, allah nasıl bir kuvvet veriyor bilemezsiniz... ama sonra içimin ne yanıpta ağladığımı bir ben bilirim...
şu 3 günde bana vermiş olduğunuz destek için size minnettarım arkadaşlar, hep destek oldunuz bana, güçlendirdiniz beni...çok sağolun...
allah bir daha sağlıklı hamilelik haberimle karşılaştırsın bizi inşaallah..

cok uzuldum canim,bunuda atlatirsin,,,,,

kisa zamanda toparlanirsin iyisallah:1hug:

sabah ekmek almaya çıktım evden ve eski öğrencim ''öğretmenim ben bişey duydum doğrumu, hamile olduğunuz için gelmiyormuşsunuz'' dedi.
ve bende ''evet'' dedim.... hayır diyemedim.. kafam önde, çocuğun yüzüne bile bakamadım.. yalan söyledim çünkü, yok ki artık benim bebeğim....
marketten eve kadar zor geldim ağlayarak... allahım her defasında aynımı olucak, hep yenilenecekmi acım.. ((((((

canım günaydın. biliyorum yaşadığın şey hiç kolay değil ama bebeğini kaybedenler arasında ne ilksin nede sonn..... bende geçen ay 2. bebeğimi kaybettim. ilkini geçen sene kürtajla aldılar. kalbi durmuştu 2,5 aylıktı. geçen ayki bebeğimde 7 haftalıkken kese gelişmediği için kendiliğinden düştü. gördüm bile bebeğimi. kafası ve gözleri belliydi inan. annem erkekmiş dedi. erkek olan bebekler hemen belli olurmuş. kızlar et parçası gibi olurmuş. çok üzüldüm tabi çokta isyan ettim allah affetsin. ama bu siteye üye olduktan sonra beterin beteri varmış dedim şükrettim. ikiz bebeklerini doğum yapıp emzirdikten sonra kaybedenlermi dersin. üst üste dış gebelikler yaşayıp iki tüpüde alınanlarmı dersin neler var canım. bak bir takip et onları biraz olsun için ferahlar. şuan üçüncüyü hemen düşünmüyorum bende bir dizi tahlil yaptırmam lazım. 2. bebeğe hamile kalmadan yaptırmanın gerekmediğini söylediler. ilki için sağlıksızmış dediler sen gibi. ikincide olmaz dediler. tahlilleri yaptırmadım onun için. ama noldu bak ikinciside düştü. sana tavsiyem kürtajdan sonra 1 ay kadar sonra ilk adetini olunca düşüğe neden olan sebep neyse bulmak için tüm tahlillerini yaptır. ikinci hamileliğinde hazırlıklı ol derim.ben pişmanımbirinciden sonra tüm tahlillerimi yaptırmadığıma.

kürtaj olayına gelince inan korktuğun gibi bir şey değil içini ferah tut. bak ben kürtaj olduğum ana kadar normal vajinal muayene bile olmamıştım. muayeneye gittik bebeğimizi görmeye ve ölmüş dediler hemde 2 hafta olmuş öleli ve ben onu öyle içimde ölü ölü taşımışım.birde salak gibi bir sürü süt içtim fındık yedim ölü çocuğu beslemek için. düşün birde beni o şokla genel anestezi bile yapmadılar sadece o malum bölgeyi uyuşturdular ona rağmen bile fazla birşey hissetmedim. eminim seni tamamen bayıp öyle kürtaj yaparlar o yüzden hiç korkma bu olaydan. ama parça kalmamasına dikkat etsinler söyle dr.una. ve çok rahat ol. ben çok gergindim ve bende parça bırakmışlardı. ama allahtan sonra kendiliğinden düştü.

canının sıkıntısı bir süre bu böyle sürer ama zaman herşeyin en güzel ilacı canım. tekrar çok geçmiş olsun. seni çok iyi anlıyorum inan bana. yaşayan bilir.....

şu yazdıkların okadar moral oldu ki bana sana anlatamam...
çok ama çok üzüldüm adına,
allah sana da şifa versin, bir daha aynı acıları göstermesin inşallah.
sende sağlıcakla alırsın kucağına bebeğini, yürekten diliyorum bunu...
tabi ki çok acı bunu çekmek, hep bir ümidim vardı, yaşıyacak diyodum.. ama olmadı, nasip değilmiş, allahın taktiri, boynum kıldan ince, asla isyan etmem, aslaaa..
sağlıklı hamilelikler, sağlıklı bebekler nasip etsin allah hepimize inşallah..
şu günleri bir an önce geçirmek isityorum, uyumak isityorum hep, uyanmamak istiyorum..
hiç birşeyi hatırlamak istemiyorum...
ama yaşanacakmış ve yaşadık... yapacak bişey yok artık (((((((((((

sen kötü bişi yapmadın ki.neden kafan öğrencinin önünde yere düşer,öğrencinin yüzüne bakamazsın anlamadım.bebeğin sağlık sorunları nedeni ile dünyaya getiremeyeceğini söylerdin.lütfen kafan öne düşmesin.dim dik durmalısın.hayatta başımıza okadar çok şeyler gelebilir ki bunu şimdiden bilemeyiz.bu yüzden herzaman dim dik olmalıyız ki.her zorluğa göğüs gerebilelim.çok geçmiş olsun 2 ay önce bende düşük yaptım bilirim çok acı bir durum.ama allahın taktiri ilahisi bu.benim bebeğiminde gelişim bozukluğu vardı.
umarım en kısa zamanda sağlıklı bebeğine kavuşman dileyi ile.SEVGİLER

Canım bende geçen sene kalp atışı durduğu için kaybattim meleğimi. Yaşadığın acıyı anlıyorum. Ama ben hep hayırlısı buymuş die teselli ettim kendimi. Demek ki sağlıksız gebeliklerdi ve doğa kendiliğinden engel oldu. Ya olmasaydı? İçini rahat tut lütfen bak ben yine hamileyim seninde en kısa zamanda kavuşman dileğiyle meleğine...

tekrar hamile olmana çok sevindim, allah kucağına almayı nasip etsin sağlıkla inşaallah..
tabiki geçicek bu günler, yaşadığımada asla isyan etmiyorum, daha allahın sevgili kuluymuşuz da, şimdiden sorunlu bi bebek olarak dünyaya getirmeden aldı onu bizden diyorum..
ama gerçekler acı işte, onca ümit, onca heyecan, onca hayaller yıkılıyooo.. :çok üzgünüm:
bunları unutmak önemli olan... acım daha yeni...

sağolun destekleriniz için.... minnettarım hepinize...

canım bende 8temmuzda 7haftalıkken kalbi durduğu için kürtaja alındım apar topar.çok zor seni anlıyorum.içimde olmadığını bilmek çok üzmüştü beni.ağladım aklıma geldikçe :çok üzgünüm: .sağlıksız bir gebelik olacakmış üzülme dedi doktorum.ama genede insan üzülüyor.şimdi korunmuyoruz gene kalmak istiyorum ama elde olmadan endişe duyuyorum gene olurmu diye.moralimi yüksek tutup olmayacak bidaha bu sefer herşey yolunda gidecek diyorum.inşallah hiçbirimiz birdaha yaşamayız bu üzüntüyü.birbirimize güzel haberler verme dileğiyle . :CüvCüv:

çok üzüldüm canım,, çok ii anlıyorum seni..
acım taze ama geçecek..
inşallah senle benim gibi bebek isteyen kerkese allah tekrar yaşatır bu güzel duyguyu..
kendini sıkma çok, bi sorun yoksa elbetki olur.. allah yardım eder canım..

canım inan duyunca çok üzüldüm çünkü sana hamilesin diye ilk söyleyen ben olmuştum senağlama yaşadığın gerçekten zor şükretmeliyiz heralde benide biliyorsun bende kaybettim hemde tüp bebek ikizlerimi cinsiyetleri eli kolu herşeyi belli olan belki 1 hafta daha kalsa yaşayacaklardı senağlama takdir ilah diyorum Allah inşallah bundan sonra bize geçireceğimiz sağlıklı gebelikler nasip etsin ve beterinden saklasın :Saruboceq:

kürtaja gelince bir şey hissetmeyeceksin ama duygusal yükü fazla olacak ben hastanye gidip 15 gün yattım ve ağlayamadım inan içimi dökemedim taki hastane kapısından çıkıp araba binene kadar sanki dünya üstüme üstüme geldi kocaman bir karınla girdim çökmüş bi karınla çıktım anlatamam sana belki sende yaşayacaksın yorgunluğu artık toparlan ve şükür et ya daha beteri olsaydı :1no2:

Canım çok geçmiş olsun inan senin yaşadıklarını şuan bende yaşıyor gibi oldum bende iki bebek kaybım oldu biri 7 haftalıktı diğerini ise 2 ay önce kalbi durduğu için aldılar bende 12 haftalıktı,,,,,inan yaşadıklarını aynen bende yaşadım doktor bebeğin kalbi durmuş dediğinde masada hıçkırıklarla ağladım daha bir hafta önce meleğimi görmüştüm halbuki,,,,,dilerim bu acıyı çabuk atlatırsınız ve en kısa zamanda Yeni bir can ile ve kalbi hiç durmamaksızın atacak bir bebeğe sahip olursunuz,,,,,

evet canım o ilk müjdeli haberi sen vermiştin bana, sen o gücü bana verip test yapmıştım. eşime seni anlata anlata biterememiştim. canımsın...
başımızdan bu zor günlerde geçecekmiş be canım.. allah daha büyük acılar yaşatmasın kimseyeeeeee..
senin olayın tabi daha zor,, allah kimseye yaşatmasın.. çok kötü, çok acı günler ama geçecek,, geçiyorr... allah yardım etsin ne diyim. kucağımızı boşbırakmasın...
hep yanımdasın... çooooookkkkk saol canım arkadaşım.. hepte yanımda ol olurmu??????

canım herzaman yanındayım her sorunda emin ol merak ettğin şeylerde özelden atabilirsin hiç birşeyden korma ....

canım benim taaa buralardan uzaklardan da olsa birazcık moral verebildimse sana ne mutlu bana. diyorum ya ben sendende kötüydüm. ama bu siteye üye olunca yalnız olmadığını anladım. inan bana 1 ay geçti ama hala bebek görmek hala hamile bir kadın görmek bunlara tahammül edemiyorum. çevremdede böyle düşük yapan ne biliyim sorunlu hamilelik yaşayan insan çok fazla yok. herkesinki maşallah tıkırında. neden ben diyodum hep neden ben..... ama diyorum ya bu siteden sonra yalnız olmadığımı gördüm burdaki kızlarla dertleşmek benim kendimi daha iyi hissetmeme neden oldu.diyorsun ya bir ümidim vardı yaşıyacak diye hepimizin öyleydi güzelim hepimiz her kahverengi kanamadan sonra belki birşey olmaz ya durursa böylede hamileliiğini geçiren çok kişi var diye polyannacılık yapmadıkmıki olan oldu dimi şimdi kendini ve sağlığını düşünme zamanı. hiç kimsenin hiç kimseye faydası olmuyo bu dünyada kendinden başka. belki biraz bencilim bu konuda ama eş, çocuk hepsi bir yere kadar. önce senin sağlığın hem ruhsal hem fiziksel olarak. bırakma kendini. olurmu. önce bir toparlan kendine gel. sonra tekrar dene ama testlerden sonra bunu asla ihmal etme . aynı şeyi benim yaşadıklarımı yaşamanı istemem çünkü.

canım dediğin gibi hemen doktorumdan test istiycem... bu akılı verdiğin iyi oldu..
hem bi kontrolden geçeriz fenamı olur.. ozaman daha iyi hazırlanabiliriz gebeliğe, fiziksel ve ruhsal olarak...
yardımın için çok saol arkadaşım,, çok teşekkür ederim..
umarım en yakında güler yüzümüz..

canım kelimeler o kadar yetersizki
ne diceğmi bilemiyorum
allah sabır versinn
rabbim tez zamand kucagnı doldursun canımm

fundacım kürtajın fiziki acısı yok ama dediğin ruhsal acısı çok kötü. birde uyuşturmadan yapınca resmen senden ayırdıklarını hissediyorsun. içinden çekip aldıklarını anlıyorsun ve sonra dolu dolu hissettiğin karnın birden bomboş gibi oluyo. ben ilk bebeğimi resmen kasıklarımda hissederdim hatta ölmeden bir gün önce sanki birden kasığımda bir şey tip tip etti ama psikolojikmi bilmiyorum tabi. ama diyorum ya kürtajdan sonra büyük bir boşlukkkk insanın karnında ve kendinde. atlatmak zor ama bunlarda geçer be güzelim. bu arada fundacım, merak etme canım bir kez hamile kalan yine kalıyo inan bana:)) bende sen gibi kürtaj olduktan sonra çok gerdim kendimi ya hamile kalamazsam tekrar diye.. ve o gerginlikle gerçekten 5 ay kadar hamile kalamadım. ama tamamen stresmiş ne zaman tatile gittik orda tabi herşey relax kafada pek birşey yok gezmektenbaşka:) o zaman hamile kaldım. hiç bir sıkıntı olmaz merak etme allahın izniyle tekrar kalırsın hamile. Dr. da bana öyle demişti. 5 aydan sonra ben hamile kalamayınca yumurta takibi yaptıracaktım. ama daha fazla strese girersin bu sefer daha zorlanırız herşeyi doğalına bırakalım ben hamile kalıcağına inanıyorum demişti bana ve gerçektenden öyle oldu bu konuda hiç aklına birşey gelmesin sıkma canını tamammı. en kısa zamanda güzel haberlerini almak dileğiyle:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…