Bebek Beslenmesi Bebegim 3 ayini yeni doldurdu 9 bucuk kilo ne yapmaliyim yardim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

asya narin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2015
140
59
Merhabalar bebegim 3. Ayini yeni doldurdu surekli emmek istiyor bugun sağlık ocağına gittim kilosu 9 kilo dortyuz gram çıktı boyu 63 cm. Ve kafa cevresi 44 cm çıktı bu durum beni korkuttu acaba obezmi olucak diye korkuyorum. Benim gibi olanlar varmı? Varsa ne yaptilar anlatirlarsa cok sevinirim. Ayrica bebegim cok emiyor agladikca meme veriyorum ama baska nasil susturabilirim bilemiyorum tecrubeli annelerin yardimina ihtiyacim var. Bebeğimin gaz sancisi oldugu icin surekli emmek istiyor bu durumdan nasil kurtulabilirim yani beslenme duzenini nasil saglayabilirim.

1. Secenek doktora gıtmelisin
2.secenek sadece anne sütü alıosa kılo alması sorun olmuo tabii kaç kilo dogdu bu önemli?
3.secenekse acilen emzige alıştrabılırsin.
Tecrübelerım bu yönde.

Kuzenimin bebişi de çabuk kilo almıştı. Dr sordu sadece anne sütü mü diye. Kuzen de evet dedi. O zaman sorun yok dedi.

Yine de bir dr a danışın.

1. Secenek doktora gıtmelisin
2.secenek sadece anne sütü alıosa kılo alması sorun olmuo tabii kaç kilo dogdu bu önemli?
3.secenekse acilen emzige alıştrabılırsin.
Tecrübelerım bu yönde.
4330 doğdu emzigi almadiki cok denedik emzik almiyor malesef bu yuzden neyele oyalayacagimizi şaşırıyoruz mecburen emziriyorum ağladıkça

Bencekilolu dogdugu icin boyle iri bebek zaten yurumeye emeklemeye baslaynca zayifliyorlar ayrica emzik bnce tutmasn zatn cunku emzige alisinca bi zmn sonra memeyi birakiyirlar bnm kizim biramti emzk sebebiyle

Bencekilolu dogdugu icin boyle iri bebek zaten yurumeye emeklemeye baslaynca zayifliyorlar ayrica emzik bnce tutmasn zatn cunku emzige alisinca bi zmn sonra memeyi birakiyirlar bnm kizim biramti emzk sebebiyle
Doktora gittim beni endokrinoloji ye yönlendirdi kilosu fazla takip edilsin dedi.

Benim oğlum 3.200 doğdu. Çok hızlı kilo almıştı. Ayda 2 kilo civarı alıyordu başlarda. Şimdi baktım da 8.700 çıkmış 3.ay kontrolünde. Sadece anne sütü alıyorken problem değil demişti doktorumuz. Sonra zaten hareketlenmeye başlayınca yavaşladı kilo alması, şu an 15.ayının içerisinde ve son 3 aydır ayda ortalama 200-300 gram civarı alıyordu. 13.ayda kontrole gittik en son, o zaman kilosu 12.500 olmuştu. Doktorumuz halen daha kilosunda bir problem yok diyor. Halen daha ağırlıklı anne sütü gidiyor.
Benim oğlum da emzik sevmeyengillerden.. Ama alıştırabiliyorsan alıştır derim.. Tüm emzikleri denedim, hiçbirini tutmadı birtek avent soothie emziği tutmuştu.. Tam zorla da olsa alıştırmıştım ki sonradan onu da reddetti. Şu an resmen beni emzik yerine kullanıyor.. Ne yalan söyliyeyim keşke emziği alsaydı diyorum.. Denemediyseniz bu soothie emziği denemenizi tavsiye edebilirim.

Avent emzigi duydum almak isterim baya yoruluyorum benimkide emzik niyetine memeyi kullaniyor maşallah birde kilomuz fazla oluncada kucakta tasimakta zorlasiyor banyo ettirdigimde bile kollari bacaklari boynu bogum bogum aralarinin pisik olmasindan korkuyorum kiyafetleri olmuyor hep küçüldü insallah bizimkide normal bebek kilosuna gelir. Aslinda emzigide pek alsin istemiyorum ama denemem lazim yoksa nasil basa cikicam bilmiyorum. Simdilik endokrinolojiye gidip bir sorun olmadigini ogrenip bu konuda bilimsel anlamda rahatlamak istiyorum insallah bir sıkıntı yoktur.

İnşallah bir problem çıkmaz. Benim oğlum yürümeye başladığında göbeği gitti, boyu da uzayınca toplu bebek görüntüsünden çıktı. Normal bebek kilosu dediğimiz aslında bir aralık. Boşver sağlıklı olsunlar da varsın tombik olsunlar :) ben hep 1 ya da 2 üst bedenden gittim kıyafetlerinde ki doğduğunda yenidoğanların içinde kayboluyordu, banyo yaptırırken annemler korkuyordu çünkü kemikleri sayılıyordu. Çok şükür süt yarıyor da kilo alıyor diye düşün bence.
Emzik için piyasadaki klasik emzikleri almamışsa denemeni tavsiye ederim. Ben doğum yaptığımda internet üzerinden alabilmiştim ama artık bebek mağazalarında rastlıyorum, yaygınlaşmış. Bu dediğim emziği amerikada doğumdan sonra hastanede ve hastaneden çıkışta veriyorlarmış bebeklere. Bizde emzik pek onaylanmıyor ama şimdiki aklım olsa sanırım emziği tutsun diye daha çok çabalardım..
Pişik için bence tetikte ol. Ben çok çektim pişikten. Tavsiye edebileceklerim; banyodan sonra iyice kurulandığından emin ol, hatta saç kurutma makinesi ile boynunu falan dikkatlice kurutanını da duymuştum. Sabah uyandığında ve akşam yatarken boynunu, koltuk altlarını, diz ve dirsek içlerini ya yumuşak bir bezle silip kurula ya da az bir su ile yıkayıp kurula. Eğer pişik olursa da benim işimi görenler; hametan ve trosyd kremlerinin karıştırıp sürmek, poposuna pişik olmaması için aldığım ama tombiklik pişikleri için kullandığım mustela stelactive, bir de şu göğüs ucu kremleri var ya lanolin içeren o krem (lansinoh markasını kullanmıştım ben). Tabii doktorunun onayını alıp bunları kullanabilirsin ama inşallah gerek kalmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…