Bebegi Tekmelemeye Baslayan Onu Hisseden Varmi ??

E

EU1

Ziyaretçi
Kizlar evet soruyorum bebegini hisseden tekmeleye baslayan varmi?Ben hala hissedemiyorum sadece rahim bolumunde birseyler pitpit ediyo ama o sanirim bebek degil?Bakalim iple cekiyorum tekmeleyecegi gunu.Umarim tembel olup 20. ci haftaya kadar bekletmez.

Hadi bakalim kimlern bebisleri tekmeleye basladi ve nasil bir duygu paylasalim.Ben hissettigim an hemen yazicam duygularimi.Insallah o gun cok gec olmaz :asigim:

yardımcı oldugun ıcın ıcın saol annıs musaıt oldugumda hemen yapcam takvımı benım bebıs ı ıkıbucuk aylıkken hıssettım sankı yaanı oyle gıbı geldı sımdı cok rahat hıssedebılıyorum hatta yuksek seslı muzık dınledıgımde tepkı verıyorr ne tattttlıı seyy:Roflol:

bende hissetmiyorum henuz aslinda benimki cok hareketli ultrasonda gordugumuze gore ama hissetmiyorum maalesef hala

kızlar karnımda pıt pıt diye bişeyler hissediyorum ama o bebişimin hareketlerimi bilmiyorum
ama hiç tekme falan hissetmedim daha :KK43:

Günaydın kızlar,
ben tekmeleme hissetmedim henüz ama arada sanki minik bir kelebek kanat çırpıyormuş gibi hissediyorum:)

i.gif
k.gif
i.gif
z.gif
l.gif
e.gif
r.gif
i.gif
m.gif

ben hissediyorum ama siz çok erken bekliyorsunuz gerçi değişiyormuş bana doktorum 22.haftadan sonra demişti şimdi 24 haftalığız valla top oynuyorlar resmen içerde

bende genelde sabahları içimde titreme şeklinde bişeyler oluyor herhalde minik meleğimin hareketleri 12 haftalıkken ultrasona girdiğimde kıpır kıpırdı yerinde duramıyor eğer iyice hissetmeye başlarsam baya eğlencli olacak...

Tam tekme sayılmasada kıpırtılarını hissedebiliyorum ben. Zaten bu dönemde sadece kıpırtı olabiliyor. Şiddetli tekmeler bekleme. Eğer kelebek kıpırtısı veya ufak pıt pıtlar varsa o bebeğindir bence. Benim tembel oğlum ultrasonda sürekli yatıyor. Ama ben yemek yemeye başladığımda özellikle meyve yerken kıpırtılarını çok rahat hissedebiliyorum. O kadar güzelki onun varlığını hissedebilmek. Bu duyguyu hiçkimsenin tam olarak tarif edebileceğini sanmıyorum :1hug:

arkadaşlar bende henüz hissetmiyorum...
düşünüyordum acaba benmi hissetmiyorum diye...
sizlerin yazılarını okuyunca rahatladım.

ben de hissetmiyorum doktora gittiğimde çok hareketliydi bakalım ilerde nasıl olacak

kızlar uzman kadın doğumcular ilk gebeliği olan anne adaylarının 20.hafataya kadar bebeğin hareketlerini hissedemeyeceğini söylüyorlar,ben ilk hamilelğimden bu yana o kadar çok kitap okudum ki bu konularda kendimi oldukça yetiştirdim,sizin bebeğinizin hareketleri sandığınız şeyin aslında bağırsak hareketleriniz olduğunu söylüyorlar fakat 2.3.hamilelğini yaşayan annelerin daha önce hissetmelerinin mümkün olabileceğini söylüyorlar.bunlar ilk hamilelğimde bende söylüyordum 17.haftamızdaydık ve cinsiyetini öğrenmeye gitmiştik bende bebeğimin hareketlerini hissettiğimi söylemiştim dr.uma bana gülümsemiş ve bunları söylemişti.ayrıca pek çok kitapta da yazıyor.

ne yani o hissettiklerimiz bebişimiz değil mi offff ama daha önce hiç böyle şeyler yoktu içimizde yeni yeni hissediyoruz kafam karıştı valla......

ben kelebek çırpınması gibi hissediyorumm.dr.2.çocuk olduğu için daha erken hissetmemin normal olduğunu söyledii.

bende 15 haftalikken hissetmeye basladim hareketlerini ama 19 haftamda dahada siddetlendi tekmeler ama gercekten cok guzel bir duygu o ana kadar hamile oldugumun farkinda degildim taki bebisim annecim ben burdayim deyip kendini hatirlatana dek.ben bebisimi cok seviyorum ya onu sabirsizlikla bekliyorum.

ben 15+2 deyim.ikinci hamileliğim.bende doktorların bu haftalarda hissettiğimizi düşündüğümüz seğirmelerin bağırsak hareketleri olduğunu söylediklerini biliyorum ama bugün sırt üstü uzanırken ben bebeğimin kıpırdadığını farkettim.kıpırtıyı hissettiğimde karnımı izledim hafif yükseldi sanki ben burdayım annecim dedi..ilk hamileliğimde farkına varmadığım şeylere şimdi özellikle dikkat ediyorum çok güzel...Allah isteyen herkese nasip etsin..

Kizlar ben artik karar verdim.Bebegimi hissediyorum.Cunku karnimda degil resmen gobegiminde altinda yani rahmimde bu iki gundur devamli gidiklama gibi parmakla kurcalar gibi hareketlenmeler var.Yani yukarda olsa bagirsak segirmesi diycem ama onunla bebegin hareketlerini ayirt edebiliyorum.Cok farkli ama o kadar guzel bir seyki yaa.Valla o an tum isimi gucumu birakiyorum doyasiya onu hissetmeye calisiyorum.Bende ben yakinda siddetli tekmelerde yerim yavrumdan :))))

EVET BEBEGIM HAREKETLENMEYE BASLADI BEN HISSEDIYORUM ARKDASLAR BAZEN OLUYOR OZELLILLE GCE LERI HALEN BAZEN UNUTUYORUM HAMILE OLDUGUMU AMA .....
a.s

kızlar karnımda pıt pıt diye bişeyler hissediyorum ama o bebişimin hareketlerimi bilmiyorum
ama hiç tekme falan hissetmedim daha :KK43:

i.gif
s.gif
i.gif
g.gif
i.gif
m.gif

canım benim de oğlum olacak.Kızını oğlumuza isteriz artık :)çok özledim ya ama eskisi gibi sık girmiyorum nete.ilk 3 ay çok zor geçti ışıkçım günde 3 öğün istifra ediyordum.berbat bir durumdu.daha yeni atlattım.hepinizi çok özledim.kendine çoooook iyi bak.

X