Bazı insanlar çirkin olduğumu söylüyor, kendimi hiç iyi hissetmiyorum nasıl özgüven kazanabilirim?

olmuyoreskisigibi

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2023
69
28
Gecenin bu saatinde dertlendim. Son birkaç yıl içerisinde bazı erkeklerden “çirkinsin” lafını duydum. Tanımadığım etmediğim insanların umrumda olmaması gerek ama ben zaten küçüklüğümden beri aşırı takıntılı, sürekli kilo alıp veren bulimia hastası biriyim. Ve en son birisi yanaklarımın çok olduğunu, yüzümün çok orantısız olduğunu söyleyip yüzüme yüzüme çirkinsin dedi. Kendimi normalde çirkin biri olarak hiç görmem ama “ben gerçekten çirkin miyim” diye düşündürtmeye başladı artık. Merak edenler olursa profile aşırı makyajlı olmayan bi foto koyabilirim. Çok üzgün hissediyorum. Çok. Lütfen yardımcı olur musunuz? :KK43: Bunu nasıl aşabilirim?

Gecenin bu saatinde dertlendim. Son birkaç yıl içerisinde bazı erkeklerden “çirkinsin” lafını duydum. Tanımadığım etmediğim insanların umrumda olmaması gerek ama ben zaten küçüklüğümden beri aşırı takıntılı, sürekli kilo alıp veren bulimia hastası biriyim. Ve en son birisi yanaklarımın çok olduğunu, yüzümün çok orantısız olduğunu söyleyip yüzüme yüzüme çirkinsin dedi. Kendimi normalde çirkin biri olarak hiç görmem ama “ben gerçekten çirkin miyim” diye düşündürtmeye başladı artık. Merak edenler olursa profile aşırı makyajlı olmayan bi foto koyabilirim. Çok üzgün hissediyorum. Çok. Lütfen yardımcı olur musunuz? :KK43: Bunu nasıl aşabilirim?
Hayir ya, bu yanlis. Neden baskalarina seni degerlendirme hakki veriyorsun? Hiç hoş değil kendş fotonu paylaşıp başkalarının güzellik algılarına göre yorumlamasını istemek. Kendinden ve güzelliğinden öyle emin ol ki, herkes seni güzel görsün.

Bir insana bakıp nasıl çirkinsin denilebilir ya bu nasıl bir hadsizlik kendini bilmezlik. Bazı insanların kendini bilmezliği karşısında şok oluyorum yaşlarınız küçük galiba.
Biliyorum bazen yaralayıcı olabiliyor başkasının hakkımızda yaptığı yorumlar. Ama ne kadar sığ ve basit olduklarını düşün sadece kimsenin seni değerlendirmesine sana görünümün hakkında yorum yapmasına izin verme. Herkes kendi özelinde çok değerli ve güzel. Bunu unutma

Bir insana bakıp nasıl çirkinsin denilebilir ya bu nasıl bir hadsizlik kendini bilmezlik. Bazı insanların kendini bilmezliği karşısında şok oluyorum yaşlarınız küçük galiba.
Biliyorum bazen yaralayıcı olabiliyor başkasının hakkımızda yaptığı yorumlar. Ama ne kadar sığ ve basit olduklarını düşün sadece kimsenin seni değerlendirmesine sana görünümün hakkında yorum yapmasına izin verme. Herkes kendi özelinde çok değerli ve güzel. Bunu unutma
ya ben zaten kendimi çirkin bulan biri değilim. yanaklarım şuan azcık fazla evet ama yüzüme çirkinsin yok yüzün orantısız bilmem ne deyince kötü oldum. :KK43: teşekkür ederim

Fotoğraf felan yüklemeyin buraya sakın. Kendini bilmez bir kaç kişi çıkıp olumsuz yorum yaparsa hepten bunalıma süreklenirsiniz.

Herkes herkesi beğenmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Kimsenin güzel olmak gibi bir zorunluluğu yok. Bu tarz saygısız insanların ağızlarının payını verip geçin. Önemli olan şey sizin kendinizi nasıl görüp benimsediğiniz. Siz etrafta özgüvensiz bir şekilde "ben çirkinim" diye dolaşırsanız, herkes kendinde her seyi soyleyebilme cesaretini bulur.

ya ben zaten kendimi çirkin bulan biri değilim. yanaklarım şuan azcık fazla evet ama yüzüme çirkinsin yok yüzün orantısız bilmem ne deyince kötü oldum. :KK43: teşekkür ederim
Mesela yanağın kime göre fazla ya, kimisi yanaklıdır kimisi değildir bu bizim fiziki özelliklerimizden biridir sadece, bak gigiye daha oval yanaklı diyebiliriz ama ne kadar güzel veya bellaya bak yüzü daha uzun elmacık kemikleri daha çıkık atıyorum. Dünyaca ünlü modeller, Onları bile beğenen var beğenmeyen var. Yani demem o ki Kimseye kendini beğendirmek için uğraşma.

Mesela yanağın kime göre fazla ya, kimisi yanaklıdır kimisi değildir bu bizim fiziki özelliklerimizden biridir sadece, bak gigiye daha oval yanaklı diyebiliriz ama ne kadar güzel veya bellaya bak yüzü daha uzun elmacık kemikleri daha çıkık atıyorum. Dünyaca ünlü modeller, Onları bile beğenen var beğenmeyen var. Yani demem o ki Kimseye kendini beğendirmek için uğraşma.
haklısınız onlara bile çirkin diyenler çok gördüm. aşırı abartılı yanaklarım yok zaten. ki bunu diyen kişinin kendisi de yakışıklı değil. sadece bulimia hastası olduğum için yanaklarıma laf edince iyice kilo verme isteği oluşuyor.

Fotoğraf felan yüklemeyin buraya sakın. Kendini bilmez bir kaç kişi çıkıp olumsuz yorum yaparsa hepten bunalıma süreklenirsiniz.

Herkes herkesi beğenmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Kimsenin güzel olmak gibi bir zorunluluğu yok. Bu tarz saygısız insanların ağızlarının payını verip geçin. Önemli olan şey sizin kendinizi nasıl görüp benimsediğiniz. Siz etrafta özgüvensiz bir şekilde "ben çirkinim" diye dolaşırsanız, herkes kendinde her seyi soyleyebilme cesaretini bulur.
çok teşekkür ederim. içimi rahatlattınız biraz da olsa.

çok teşekkür ederim. içimi rahatlattınız biraz da olsa.
Hastalığınız için tedavi görüyor musunuz peki? Önceliğiniz bu rahatsızlığınızdan kurtulmak olmalı. Marifet zayıf olabilmek değil sağlıklı olabilmektir. Üzgünüm ama bu hastalık sağlık konusunda size çok şey kaybettirir.

Hastalığınız için tedavi görüyor musunuz peki? Önceliğiniz bu rahatsızlığınızdan kurtulmak olmalı. Marifet zayıf olabilmek değil sağlıklı olabilmektir. Üzgünüm ama bu hastalık sağlık konusunda size çok şey kaybettirir.
Tedavi gördüm daha öncesinde. 80 küsür kilodan 40 kiloya kadar düşmüştüm. Açlığa alıştığımdan midem yemek bile almıyordu artık. Şuan daha sağlıklıyım. Ama yine de takıntılarım biraz da olsa var. İlkokulda zorbalığa uğradım bir de belki de ondan takıyorumdur böyle şeyleri.

Mesele bence asla çirkinlik değil aura denilen şey. YouTube de ezgi diye bir kız var şişman ama kızın oyle bir aurası var ki ,giyinmeyi de biliyor çok cekici geliyor bana. Bir tane de video var gece bir genç kız yağmur altında inadı bırak şarkısıyla dans ediyor ,yüzü çok mu güzel hayır ama şuanda bile aklımın bir köşesinde kızın silüeti var. Yani demem o ki güzellik çirkinlik değil de aurana odaklan.

Tedavi gördüm daha öncesinde. 80 küsür kilodan 40 kiloya kadar düşmüştüm. Açlığa alıştığımdan midem yemek bile almıyordu artık. Şuan daha sağlıklıyım. Ama yine de takıntılarım biraz da olsa var. İlkokulda zorbalığa uğradım bir de belki de ondan takıyorumdur böyle şeyleri.
Maddi imkanınız varsa bir psikoloğa giderek bu sorunlarınızdan kurtulmanız sizin faydanıza olur. Zamanla özgüven, öz saygı, öz bilinç kavramları oluştukça takıntılarınız da kurtulursunuz.

kime göre neye göre? hangi özelliklere sahip olan insana çirkin denir mesela? bence popüler kültürün dayatmış olduğu güzellik standartlarını farz bilip buna göre insanları değerlendiren ezik ruhlu herbokologlar. güzellik çok geniş kapsamlı bir kavram kimi gül sever kimi papatya kimi esmer kimi sarısın kimi kilolu kimi zayıf bu böyle uzar gider. sen kendini nasıl seviyorsun önemli olan o insanların senin fiziksel özelliklerin hakkında değerlendirme yapmasına izin vermemelisin bir vitrin mankeni değilsen eğer

Allahallah kim kimin yüzüne direkt çirkinsin diyebilir ki.konu gerçek mi acaba?

Normal bir bi insan bir insanın yüzüne karşı çirkinsin demez ya çirkin demişsindir kıskandığı için diyordur ya narsisttir ya da dümdüz kötü kalplidir

Ya herkesin her dedigine bakmayin.kocamin eski bir arkadasi beni kocama yakistirmamis🤣🤣🤣(bu muhabbetten sonra eski oldu🤣🤣)muhtemelen hasetinden.kocamla olan bekar hayati son buldu ya.evlenmeden oncede evliligi kotuleyip duruyordu esime.kendi bosandi cunku dunyaaa guzeli karisindan🤣🤣🤣yani boyum kisa falan ama etrafimdan cok ilgi gordum bekarken.cirkin bir kadin degilim.istersem hatta gayet alimli olabilirim ama kocam natural seviyor🤣🤣🤣kocama gore en guzel benim.kime gore neye gore guzel.gülün geçin.biz oyle yaptik🤣🤣🤣damarina basmissinizdir belki🤣🤣🤣 bir kadini guzel yapan ozguvenidir.

Sorun sizde değil karşınıza çıkıp böyle söyleyebilen dangalakta.
Hastalığınız için tedavi olun ve kendinizle barışın lütfen. Hayat bunları dert etmek için fazla kısa.

X