Bazen Içimi ürperten şeyler üzerine

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
bugün burada beni göreceksiniz...!içimi .....yani özbenliğimi...

Dışım hep içimdekileri saklarken kimbilir kaç damla gözyaşı akıtmıştır içeriye....Kimbilir kaç kere ağlamıştır ama o gözyaşları yer çekimine inat hep geri gitmiştir.Neden?Korktuğumdan..

Korku!:...İçsel yanlızlığımın dışa yansıma biçimi.Korku hoyratsızca yaşama isteğinin elimi kolumu bağlaması.Hareket edemez duruma getirmesi beni.Neden?Çekingenlik.

Çekingenlik!... Sevgi denizine dışsal bir yalıtım ile girmem.Buna neden olan benim,belki de o yalıtım yüzünden etrafımdaki güzellikleri göremiyorum.Görsemde kendimi şüpheciliğe sürükleyerek bulunduğum ortamdaki durumdan soyutluyorum.Neden?Tedirginlik.

Tedirginlik!...Sürekli ama sürekli içinde bulunduğum durumdan mutsuzluk Hep birşeyler eksikmiş içgüdüsü.Ortaya çıkan güzel şeylerin güzel şeylerin benim için değilde,hep!..başka bir nedene bağlama.Neden?Gerçekten geçerli bir sebep bulma(bahane)

Bahane!...Birşeyi yapmak istediğimde,kendimle hesaplaşıp bahnae bulma ve kendim için iyi olacak şeylerden vazgeçme,Bu iyi olacak güzel şeyler benim için değil deme!Sürekli ama....Neden? Bİlinmezlik....

bilinmezlik!...Hep çözüm arama ama daha çok batağa saplanma.Bu bataklık benim beynimde.İçim ordaki bataklığa saklanıyor ve hiç çıkmayacak izlenimi veriyor.Ne kadar çabalarsa çabalasın.Çünkü elinden tutan yok.Yanında olan çok kişi var.Ama insanlar içeriyi göremiyor.Çırpınan beni göremiyor,sessiz çığlıklarımı duyamıyor.....

Kumpirim:teselli:
Senin bu yaşadığına otokontrol deniyor sanırım,sürekli yanlış yapmaktan korkmak,yargılanmaktan,ayıplanmaktan,hataya düşünce eleştirilmekten korkman yüzünden kendini frenliyorsun galiba.Tabii bunlar sadece senin yazdıklarından benim anladıklarım:1yes2: O kadar alışmışsınki kendi kendini kontrol etmeye,sen büyümeye başladığından beri böyle yetiştirmişsin kendini gibi geliyor bana,hep kontrollü biri olmuşsun ama bazen hata yapmaktan korkmamak gerekir,kusursuz olmak Allah'a mahsustur,yanlışlara düşe düşe,hata yaparak kimi zaman ayıplanarak yaşamayı da öğrenmeliyiz,sen ya ailenin tek kız evladı yada en sevilenisin,hep örnek gösterildin kanaatindeyim ve ailenin modeli olmak öyle yapışmışki üstüne, o karakterin dışına çıkarsan sevilmezsin,dışlanırsın sanıyorsun,bence bunları kendine yaşatma,gün gelirde hata yapmamak isterken hataya düşersen kendini çok yaralarsın,hayatı kendimiz için değil başkaları ne der korkusuyla yaşıyoruz,bu arada biz biz olmaktan çıkıyoruz ve yaş ilerleyince keşkeler sarıyor düşüncelerimizi,kadere hepimiz inanırız değil mi Kumpirim:1yes2: biz ne yaparsak yapalım,eğer kötü dahi olsa birşeyler yaşayacaksak kaderden kaçamıyoruz,he bu demek değilki bırak herşeyi sal gitsin,gerektiğinde şüpheci de yaklaş,olayları kişileri sorgula da ama asla bunu paranoya haline getirme,çünkü kendini hayatını zehir edersin,biri sana hiçbir kötü niyet barındırmadan yaklaşımda bulunsa acaba niyeti ne diye korkmaktan vazgeç,tutki kötü niyet barındırıyor sen artık cahil biri değilsin elma şekerine iki tatlı söze kanacak yapıda da değilsin,korkularını endişe ve tedirginliklerini bastırmayı öğrenmelisin Kumpirim,korkunun ecele faydası yok,zaten birşeyler olacaksa oluyor ve malesef bizler olacakları önleyemiyoruz sadece olmaması için tedbirli davranıyor gerisini Allah'a havale ediyoruz:1yes2:Kendinle mücadele et hayatım çünkü anladığım kadarıyla bu düşünceler seni ve hayatını yönetmeye başlamış,dizginleri eline alma zamanın çoktan gelmiş,kendine karakterine güven ve hayatı doya doya yaşamaya bak.
Seni seviyorum öptüm

Sevgilerimle....

MUNECİM.. ZAMAN ZAMAN İÇİMDE YAŞADIĞIM FIRTINLARI ÖYLE İYİTANIMLAMIŞSIN Kİ FİKİRLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.HER ŞEYİ ŞU YAŞIMA KADAR KENDİM BAŞARDIM.ÇOK FAZLA İDDACIYIM HAYATA KARŞI BAŞARMAK İSTEDİĞİMİ MUTLAKA BAARIRIM.AİLEME VE ÇEVREMEDE BUNU BENİMSETTİM SANIRIM.YANLIŞ ANLAŞILMASIN BU SÖZÜM LÜTFEN EVET HAKLISIN AİLEMDE TEK KIZ EVLADIM AKRABALARIMDA BENDEN SONRA OLANLAR VAR AMA HEP DENİZ BUNU BİLİR, DENİZ ŞUNU YAPAR DENİZE SORUN , DENİZ HALLEDER VS.... GİBİ SÖZLER BAZEN BENİ KAMÇILADI HİÇ BİLMEDİĞİMİ ÖĞRENME YOLUNA İTTİ.ÖRNEĞİN BEN MUHASEBE OKUDUM MUHASEBE BİLGİSİ ALDIM.6 YIL BU İŞİ YAPTIM.AMA ŞU AN YAPTIĞIM İŞ TAMAMEN FARKLI BİR İŞ.PROJE GRAFİK ÜZERİNE .BUNU KENDİM ÖĞRENDİM KURSA GİTMEDİM DERS ALMADIM HEP ÇABAMLA ÖĞRENDİM.EVE İŞTEN SONRA HEP EKSİK OLDUĞUM KONULARI GÖTÜRDÜM SABAHLARA KADAR ÇALIŞTIM VE BAŞARDIĞIMDA DA BENDEN MUTLUSU YOKTU.ÖĞRENMENİN BİLMENİN SINIRI YOK BENDE.DUR YETER BU KADAR DEMEDİM HİÇ BİRŞEY İÇİN.HEP FAZLASINI VERMEK İSTEDİM KEDİME VE ÇEVREME AMA ZAMAN ZAMANDA ÇOK YORULDUM..

"Mutlu olamam değişirsem

Salt sizin bencilliğinizi doyurmak için

Hoşnut da olamam eleştirdiğinizde beni

Sizin gibi düşünmediğim ya da görmediğim için

Uyumsuz diyorsunuz bana

Oysa inançlarınıza her karşı çıkışımda

Siz de benimkilerine karşı çıkıyorsunuz

Aklınızı biçimlendirmeye çalışmıyorum

Biliyorum, kendinizi bulma savaşı veriyorsunuz

Bana akıl vermenizi de kabul edemem

Çünkü kendimi bulma çabasındayım ben de..."

Ister 10 Ister 20 Ister Kaç Yaşinda Olunusa Olunsun Benim Inandiğim Kişiler Her Yaşta Kendini Aşabilirler..

bunun adı sosyal fobidir... hata yapmaktan korkmak....en büyük başarılar hata yapmaktan korkmadığınız anda gerçekleştirilirmiş.hata yapmaktan korkarak koca bir hayat ertelenir...hata yapmaktan korkmayın,çocuklarımızıda böyle yetiştirmeliyiz.hata yapmaktan korkmamalarını sağlayarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…