Baza alırken nelere dikkat etmeliyim?

melek elif

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
170
13
42
Arkadaşlar baza alacam .çift kişilik olanlardan alırken nelere dikkat etmeliyim. Fikirlerinizi bekliyom. Dayanıklı kullanılabilir hangisi olur.

Canım merhaba , baza alırken alttan metal destekli olmasına dikkat et .Ayrıca amortisörlü olsun .Çift kişilik bazalarda yanyana iki ayrı baza olsun .Bu şekilde hem daha dayanıklı hemde kullanışlı oluyor .Benim bazam yanyana iki ayrı bazadan oluşuyor .Tahtası dayanıklı malzemeden olsun .

Kızlar dün yanlış yere yazmışım. Bugün tavsiyelerinizi bekliyorum. Baza alırken nelere dikkat ettniniz. Birde hangi marka alayım.

kesinlikle ucuz diye bilinmeyen markalar alma. amortisörleri çok sağlam olmalı. yıllar önce bir kaç çocuğun haberini okumştum gazetelerde, baza kapağına sıkışmışlar. Allah korusun sadece çocuklar için değil büyükler için de önemli.

Ben istikbalden aldım. gayet de memnunum.amortisörleri kendin kontrol et bence. çok zor açılmalılar.zor açılanlar zor da kapanıyor. hatta ben kendim kapatamam çoğu zaman eşim kapatır.bizim aldığımız modelde yoktu ama sonradan güvenlik stopu da eklemişler. baza uzun süre açık kalacaksa bir plastik stop yardımıyla kapağın istem dışı kapanması engelleniyor.

bazanın içinin profil olmasına ve döşemesinin iç kısmında yani profillerin dışa bakan yüzeylerinde ince plakalar (kontraplak gibi) olmasına dikkat et. Çünkü özellikle ayaklar bu kısma sıklıkla vurmakta ve bazanın kumaşını deforme edebilmekte.ayrıca bazanın tabanındaki suntanın altında profil olup olmadığına da bak .Ağır birşeyler koyacaksan sunta ortadan kırılabilir.

Ayrıca eğer 2 kişilik yatak için baza alınacaksa bazanın 2. parça olması sizin açısızdan daha iyidir. Taşındığın zaman sizi büyük sıkıntılara sokabilir.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.kolay gelsin,sevgiler.

X