Bayramları hiç sevmiyorum

Canım sende kucuk melegını dusn onun rahatını dusuncanım çok zor oldugunu bılıyorum ayrı bayrm gecirmenin ama bebgını düşün canım :) senın yerınde olmk isteyen elını karnına koyup burda bebgım var bayrm sekerım var demk isteyn öyle çok insna tanıyorumkı mesel aynaya her baktıgımda bitanesını göruyorum

canım benim ben çok iyi bilirim öyle kimsesiz boynu bükük kalmayı.....
8 senedir memleketimden ayrıyım 1 yıldırda ailemi göremiyorum çok zor gurbetlik...
bende sevmiyorum bayramları....
eşimin tüm ailesi toplanacak ben ciğerim yana yana onları izleyeceğim ...
allah bize sabır versin...

çk üzüldüm canım inşallah eşinde anne babasını değilde yüregini dinler ve seni gönderir

bebeşinle mutlu bayramlar canım Şeniz

gurbetin en acı tarafı bu işte tatlım...
herşey yolunda gitse bile bir tarafım hep ağlamaklı kaldı buralarda.günler,aylar,bayramlar geldi geçti kaybettiklerimin ardından ağlamakla ,özlemle...
yaşlar ilerledikçe insan daha bir hassaslaşıyor buralarda.hayatımın en güzel yılları neden böyle özlemle geçiyor? neden bu denli içim acıyor? diye soruyorum kendime.
ama yine de şanslıyım.burda birçok arkadaşımız daha zor şartlarda.kiminin elini öpeceği bir yakını bile yokken bunada şükür demeliyiz.
Allah herşeyden önce sağlık versinde zamanla buna da alışırız.
Herkese iyi bayramlar diliyorum.:1hug:

canimm seninle ayni kaderi paylasiyoruz, ben de ayriyim bu bayram ailemden. ama ben sIk gidip geliyorum cok sukur. bayramlar bir baska oluyo tabi keske beraber olabilseydik.

bayram gelmiss neyimee anam anam garibem
senağlama

durumuna cok üzüldüm ya alah yardimcin olsun esini ikna etmeye calsi neler hissettigini ona bir bir anlat, kendini benim yerine koy de esine bakalim ne diyecek, baskalari size niye karisiyor kim size ne duyuruyor, senin esin ne derse o olur,
esine tatli dille anlat inaniyorum ki sesni seven kalbi seni mutlu etmek icin yolliyacakdir,
yada sunu de beraber gidin belki snei yanliz yollamak istemiyordur sana düskünlügünden:)

üzülmen için değil yazdıklarım,
sadece çok sinirlendim , baştan söylemek istedim,
evlenince kadının ailesini unutmasını bekleyen insanlardan ,
NEFRET EDİYORUM.
3 sene ne demek ya,
insan allahtan korkar,
gurbet ellerde ,
ayıp ya,
bence senin demene bile gerek yok,
eşin ayarlamalı bunu ,
eğer amaç yuva kurmak,mutlu olmaksa,
senin anan babanı görmeden mutlu,huzurlu olabileceğini nasıl düşünebilir ki,
ben çok kızdım,
sabret diyorum,sabret,
sabrın sonu selametTİR İNŞALLAH...
İYİ BAYRAMLAR SANA VE BEBİŞİNE...:1hug:

kesinlikle arkadasıma katılıyorum ve ekliyorum kaynananlar mı buna izin veriyor onları ne alakadar eder ya annenle geleceğin zaman kararı bir tek sen ve eşin vermelisin onlara ne oluyor sinir oldum yaa... söz konusu kendileri olsaydı eminim daha farklı olurdu:kızgın:

üzülme arkadasım sende dogum yapınca gelirsin insallah acısınıda cıkarırsın cok zor ben olsam senin österdiğin sabrı asla göstermezdim... sana sabırlar diliyorummuck

Çok zor bir durum en korktuğum şey gurbete gidip böyle olayla karşılaşmak. Bazen şartlar imkan veremeyebiliyor ama yinede Allah kimseye göstermesin. Bende teyzemle hemde annem gibi canım ciğerim teyzemle görüşemiyorum içim acıyor annemde görüşemiyor. o da çok kötü oluyor ona destek olcam diye hep mutluluk oyunu oynuyorum. Allah kimseyi ayırmasın birbirinden... senağlama

Sende çok üzülme ama karnında bebeğin var anne olucaksın dünyanın en büyük mutluluğunu tadıcaksın hem çocuk olduktan sonra gidersiniz. Bebeğinle sana hayırlı bayramlar... a.s. :1hug:

3sene cok zor canımya
ben bile 3 ay oldu görmeyelicıldırmak üzereyim
keşke gidebilseydin amahamileymişsin canım
insallah bebişinle gidersin

İnş Kavuşursun .Allah sevdiklerinden ayırmasın
Bayramlarda rahmetli olan aile büyüklerimizi özlüyorum Annemi Dedemi :KK43: 2001 den beri doğru dürüst bayram yok bize ..

ilk evlilikte geline etmedikleri kalmazzzz
ihdiyarlayincada gene etmediklei kalmazzzzz
elden avuctan düsünce gelin kötüdür kim kötü
bayramda bile ailesiyle özlem gideremeyenmi bunca yil cile cekenmi yoksaaaaa
erkek ailerimiiiiii

evet cok kötü ya bende biliyorum ailenle ayri gecirmeyi bende almayadayim
ama bu yil öyle olmicak abim geldi bugün en azindan abimde olacak yanimda
ama üzülme bak en azindan bir bebisin olacak allahim ona saglik versin
sakin üzülme herseyin hayirlisi olsun üzülme
bebisinde üzülür sonra dikkat et hersey bebek icin unutma

canım benım kıyamam sana.inş bebişinle gidersin evet 3 sene uzun bi zamanmış canım.insan kendi ailesini de görmek istiyor dimi..canım üzmemeye çalış bebişte üzülür.canım benım inş en kısa zamanda özlemın diner hayatım herkese iyi bayramlar

canım benim ya cok üzüldüm senağlama
ben ayda bir gittiğim zaman bile eşimin kafasını şişiriyorum :kızgın:
sen gidemiyorsan aileni getittir canım hiç olmassa annen gelsin yanına
olmaz mı :uhm:

Al benden de o kadar arkadaşım.

Ama inan bana yalnız değilsin.

Şu koca şehirde hiç kimsem yok. Ailemle aram iyi değil. Eşimden ayrıldım, kızım bayramı onunla geçirecek.

Yarın sabah kalkıp ne yapacağım biliyor musun?

Televizyonun başına geçip aptal programları izleyeceğim, çay demleyip boş boş bir kitap okuyacağım. KK'ya girip Bubble Shooter oynayacağım. Ne o sersem telefon çalacak ne de ben birini arayacağım.

Her bayram olduğu gibi. Ama ne yapabilirim? Ne yapabiliriz?

Allah sağlık sıhhat versin dua edelim. Hayırlısını dileyelim. Elbet gün olur bizim de yüzümüz gülümser bir bayram sabahı. Allah büyük be. Dua et bol bol dua et arkadaşım. Allah görür.

bayramlari hic sevemiyorum.o gunum berbat geciyo
herkes ailesinin yaninda bayram keyfi yasarken benim aklim annemlerde kaliyo senağlama ne bir akraba ne bir arkadas...esimin kardesi geliyo almanyadan cok kiskaniyorum tum ailesi toplaniyo masa etrafinda ben el kizi gibi bi kosede onlara bakiyorum bu benim cok zoruma gidiyo senede 4 5 kere gelip haftalarca kalabiliyor ben kac senedir gidemiyorum.

bayram geldi ben simdiden aglamaya basladimsenağlama bilmiyorum ailesi uzakta olanlar nasil geciriyo istiyorumki telefon kamera acik olsun onlari gorum basinda oturuyum oylece cok istedim bu sene turkiyede annemin babamin yaninda olayim ama gondermediler hamilesin diye ki bu bayram cok guzel olacakdi kardesim askerden izne geldi onu goriyim dedim bayram var nisanimiz var beraber buyudugum arkadasimin ve amcamin oglunun ve ben gidemedim kaldim burdasenağlama yazin iznede gidemiycekmisim simdiden duyuruyolar zaten bu senede gidemezsem 3 sene olacak senağlama esime simdiden basladim 2 aylikken giderim gonder diye ya umarim yumusacik olan kalbi izin verir:çok üzgünüm: cunku benim en buyuk derdim aileme olan ozlemim onuda ancak burda anlatarak rahatlayabiliyorum tabi bayram gunu gecene kadar rahatlayamam..

hadi hepsini gecdim ben cok ozledim ya babamin kokusunu sarilmayi...:çok üzgünüm:

Canim seni benden daha iyi anlayan varmidir bilmiyorum...yok mutlaka vardir.Senin ve benim gibi gurbette olupta aile özlemi cekmek kadar zor birsey yok.Ailenden uzakta oldugun icin bayramlari sevmiyorum diyorsun..,benimde icim buruk ve yanlizim.Bugun hic bir sey yapmak icimden gelmedi...niye kimin icin yapacamki.Burada tatil matil yok(noelde burada herkez tatil olur ve kutlarlar)herkez isinde gucunde.
Uzulme canim.Insallah en kisa zamanda gider ailene kavusursun.
Senin ve tum kk daki arkadaslarinda kurban bayramini kutlar hepinize ailenizle beraber saglikli gunler dileklerimle.

canım benim ya cok üzüldüm senağlama
ben ayda bir gittiğim zaman bile eşimin kafasını şişiriyorum :kızgın:
sen gidemiyorsan aileni getittir canım hiç olmassa annen gelsin yanına
olmaz mı :uhm:

dogumuma gelmesini istedim ama annem ameliyat olucakmis kardesim insallah temelli askerden gelecek dugun var varda var dogumda bile yalniz olucam senağlama ama olsun hayirlisiyla dogurayim saglikli hayirli bir evlat olsun yeter...

canım bende senin gibiyim
7 yıldır bayramda ailemi göremiyorum.babam ve kardeşlerim yurt dışındasenağlama
seni çok iyi anlıyorum
önceleri biraz cahildim sanırım görmemeyi çok problem etmiyordum ama zamanla çok canım sıkılmaya başladı inan şimdi bunları yazarken bile ağlıyorumsenağlama
bundan sonra hiçbir bayramı onlarla geçiremicem bunuda biliyorum.bu daha çok içimi acıtıyor.sanki annem babam ölmüş gibisenağlama
ama ne yapabilirim hayat şarları işte.
ben yinede kızlarımla güzel bir bayram geçirmeye çalışıcam canım babamın ve kardeşleriminde seslerini duyucam sadecesenağlama

X