bayram krizi

Kitikafa

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2008
494
51
Arkadaşlar benim sorunum şu;Eşimde bende ailelerimizden ayrı yerde yaşıyoruz ama eşimin ailesi bize 1 saatken benim ailem 7 saat.1 yıllık da evliyiz ben bayramda kendi aileme eşimde kendi ailesine gitmek istiyor.Bayram tatili bildiğiniz gibi 9 gün bende tatil çok diye kendi aileme gitmek istiyorum çünkü onları her zaman göremiyoruz ama eşimin ailesi yakın olduğu için her zaman görüşebiliriz.Eşimde evin erkek çocuğu olduğu için el alem ne der diyor,sizce ne yapmalıyım?lütfen yorumlarınıza ihtiyacım var.

evet tatil 9 gün...madem sizin aileniz uzakta ,ilk önce
onlara gidin 4-5 gün orada kalın,sonra da
kayınvalidenize geçer,3-4 gün de orada kalırsınız...
hem iki tarafın da gönlünü almış olrsunuz...
hemde ne eşiniz ne de siz zor durumda kalmazsınız...
sevgiler...

önce eşinin ailesine gidin 1-2 gün kalıp seninkilere geçin
bu erkeklerin aileleri pek anlayışsız

Evet bayram tatili çok uzun bu sene..
Bence sizin için bulunmaz bir nimet bu..:lepi:
Her iki tarafı da ziyaret edebilirsiniz..:eek:
Ailenizle hasret giderin,ne güzel..:1hug:

bayram üstü birbirinizi kırmayın ikisinede gidin hatta ikisinede birer gün gidip kalın diger günlerdede eşinle gezin tozun ev gezmeyi sevmemde pek bende karı koca bir daha nerdenbulcaksınız bu tatili baş başa gezin işte 2günden sonrada

evet haklısınız ama 3 4 gün için o kadar yol çekilmezki gitmişken kalalım tatil bitene kadar istiyorum hem kurban bayramını da onun ailesinde geçiririz

evet haklısınız ama 3 4 gün için o kadar yol çekilmezki gitmişken kalalım tatil bitene kadar istiyorum hem kurban bayramını da onun ailesinde geçiririz

Tabii sizi bilemem ama ben olsam çekerdim valla o kadar yolu..
Yolun sonunda anam babam var..:1hug:
1 günlük görecek olsam bile bana yeter..:lepi:

benim de seninki gibi canım.. ilk önce eşimin ailesine,ankaradan doğuya doğru3,5 saat gidicez.ankaraya dönüp kendi aileme batıya 10 saat gidicez..düşün yani..ama iki tarafın da gönlünü hoş tutmak için bu yöntemi bulduk..

Bu bayram benim ailem, öbür bayram senin ailen olayı olmaz. Bayramlarda büyükler, küçükleri hele hele anne babalar evlatlarını görmek isterler. Ki adetlerimizde bunu gerektirir.
9 gün bayram tatili var, bu tatili iki aile arasında bölebilir ve böylece her iki aileninde gönlünü almış olursunuz. 7 saat çokta uzun sayılmaz. Bence en güzeli her iki aileyede gitmek ellerini öpmek, hayır dualarını almak, bayramı mutlu geçirmek olmalı.

ya bu kayınvalideler ne kadar anlayışsız oluyor.istiyorki ramazan bayramında orda kurban bayramında orda 15 tatilde orda olalım istiyor.işte bayramda şöyle yaparız 15 tatilde gezeriz falan diyor hiç demiyor ki kızım senin ailende uzakta bu bayramdada onlara gidin.galiba eşim de çevresinden etkileniyor hem bize gidelim iki üç gün kalalım sonra size gidelim iki üç günde orda kalalım diiyor.Evet görünürde çok mantıklı gibi ama 3 4 gün için o kadar yolu çekmeye o kadar masrafa ne gerek var bi sonraki bayramıda onun ailesinde geçirsek olmaz mı yani?

cnm eşinin açısındanda düşün kendi akrabalarıda gelcek bayram bu sonuçta herkes sevdiklerini görmek özlem gidermek ister tüm bayram sizinkilerdede olmanız bence bencillik olur belki adamcagız evindeki gb rahat edemicek orda 9gün sonuçta az degil ben hamile halinle 5saatlik yolu 2gün için gittim geldim yeterki gönüller kırılmasın demiştim düşün yani

kesinlikle bencillik değil bu.geçen yıl iki bayramıda hatta 15 tatilide onun ailesinde geçirdik.yaz tailimiz bildiğiniz gibi iki ay biz 1 ay benim ailemde kaldık diye herkesin suratı beş karıştı.

cnm detayları bilemeyiz biliyosun sen anlatmazsan ozaman iki aileldede az süreli kalın geri kalan zamanınızı dedigim gb bence ama bu fikir beraber geçirin kimsenin huzuru kaçmasın suratlar asılmasın mubarek bayramda

kesinlikle bencillik değil bu.geçen yıl iki bayramıda hatta 15 tatilide onun ailesinde geçirdik.yaz tailimiz bildiğiniz gibi iki ay biz 1 ay benim ailemde kaldık diye herkesin suratı beş karıştı.

evet aileler gücenebilir...
ama bence bu konuyu eşinle çözmen gerek canım...
bu seferlik yarı yarıya yapın 4 onun ailesinde 4 gün senin ailende geçirin...

ama biz onun ailesini iki üç haftada bir hiç gidemezsek ayda bir görüyoruz bense burda gurbetteyim senede 1 ay çok mu arkadaşlar

bak eşim çerkezköylü burda oturuyo yani ailesi üstümüzde oturuyo bizde hergün annesindeyiz ama nedense bayramdada ilk burdayız ayda bir annemlere istanbula giderim işte bende ama neyapıyım bişi diyermiyoz hatta her v-bayram yemegini yukarda yiyoz evimiz yokmuş gb ama ben aman boşver diyip üstüne düşmüyom bu olayın kendimi yıpratıyom yoksa

bayram ziyareti bölüştürülmez.koskoca dokuz gün önce eşinizin ailesine gidin genelde doğru yanlış böyle oluyor.sonra sizinkilere gidip hasret giderin.bayramın ilk saatleri yada ilk günü mesafe olarak kimin ailesi yakınsa ona gidiliyor.sorun edilecek bir durum göremedim şahsen ben.

X