Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazen cocugun anaokuluna gider cocuklarla
Oynardim gun gecsin diye. Yuruyus yapardim.
Hepsi yetersiz yani bir yere kadar. Evet cocuk gelisimi ogretmenlik okuyabilirdim. Ama nasilsa isim var diye rahatlik tuzagina girdim maas yatiyordu

Anca haftasonulu da olan banka tarzi cok yogun bir is belki kafami oyalar her gun isten 10-11 de gelsem. Yorgunluktan olsem
Adama takmam o da zaten o saatlerde gelir. -
Ama bebegim annesiz buyurdu. Busekilde de
Sagliksiz buyudu evet.ama aksamli bir is olsa
Cocuk da yuvada olcagi icin hic gormucekti beni aksam erken uyur okul varken. Ama esle
Kavgalar olmazdi cunku ben de gec gelirdim arkadas dost kimseye muhtac kalmazd

Bu evde oldugum donem ek is olarak cafede calisiyordum astroloji tarot falan bakiodum. Ilgi alanlarim. Ama oglan cok sorun yapti cok yaramazlastiAnnem Bas edemitorum cik isten dedi. Dokuz onda gelitordum uyumuyordu okula gitmek istemitordu.

Bazen cocugun anaokuluna gider cocuklarla
Oynardim gun gecsin diye. Yuruyus yapardim.
Hepsi yetersiz yani bir yere kadar. Evet cocuk gelisimi ogretmenlik okuyabilirdim. Ama nasilsa isim var diye rahatlik tuzagina girdim maas yatiyordu
Eski konularına baktım 2018'de eşinle 9 senedir tanıştığını yazmışsın o zamanda aynı takıntı varmış. Yani yaklaşık 14-15 yıl. Yani cidden size yazık değil çocuğunuza yazık. Çocuk bakabilecek durumda değilsiniz, ama anne olmusşunuz yazık çocuğa. İnsan çocuğu için düzelmek iyileşmek ister en azından ona yansıtmaz bu durumu.

Herkes diyor ya evde cocukla cocuklarla
Ilgilen vakit nasi gecer anlamazsin ben evcil biri degilim bana gore oyle bisey yok. Hayat disarda akiyor. Cocugumla bile cogu zaman cikarim disarda biseyler yapmaya calisiriz tabi ancak gunduz.tek istegim aksam
Cikamadigim vakit esimin de yedi sekiz aksam
Sofrasinda evde olmasi. Haftasonu da cimartesi pazar ailecek cikmak , bunun disinda program yapilmamasi

Ben iyilesmek icin esimden fedakarlik beklerdim az ustte yazdim ya aksam
Yedi sekiz sofrada olsun peogram yapmasin haftasonu da ailecek cikilsin iki gun. Tipki diger arkadaslarimin esleri gibi

Gecen aksam sekiz sofradaydik istanbuldan arkadasinin abisi kazada vefat ermis. Akraba degil arkadas. Gitti hastaneye morga uc
Falandi gelsiginde. Yemek sofrasindan kalkip gitti. Ertesi gunu beklemedi. Bunlar bana cok abes geliyor. Butun isleri avrupa yakaisndaykn bizim istanbul disinda oturmamiz. Haksizlik geliyor. Allah askina ayni semtte komsu degilseniz hangi kiz arkadasinizin ablasinin cenazesine aksam
Dokuzda gidersiniz arabayla iki saatlik yola

Ben iyilesmek icin esimden fedakarlik beklerdim az ustte yazdim ya aksam
Yedi sekiz sofrada olsun peogram yapmasin haftasonu da ailecek cikilsin iki gun. Tipki diger arkadaslarimin esleri gibi
Ya bacım, senin 14 yıldır çok ciddi sorunun var. Nişanlıykende varmış. Eşin ne yapabilir böyle bir tedavi konusunda? Sen tedavine düzgün devam etmemişsinki.

Surekli bisey cikmasi sizi de rahatsiz etmez mi yani. Arkadas cenaze musteri su bu

Allah rahmet eylesin de yani adamı belliki hastaneye çağırmışlar. O da gitmiş. Pavyona mı çağırmışlar? Birde gece 3 te dönmüş. Sabahlamamış bile.

Hala isteklerinizi yazıyorsunuz. Karsi ne ister ben ona uyum saglayayim dediginiz yok. Oglunuz için durum üzücü cidden. Yetişkinliginde malesef onun da psikolojik problemleri olacak. Kendinizi sevmiyor misunuz kendinizle basbaşa kalamiyorsunuz. Siz kendinizi sevmezseniz başkaları sizi nasıl sevecek. Cok yorucusunuz sozin gibi arkadasim olsa esine asirı takintisını farkedince uzak dururum hörüsmem zaten. Hayat zor ek zorluklara gerek yok. Esimiz yillar önce de demiş inatsin diye gerçekten iyilesmek istemiyorsunuz esiniz size ayak uydursun derdindesiniz hala. Oglunuz adıma bari fedakar olum diycem ama onu niye dogurdunuz onu anlamadım zaten

Ya bacım, senin 14 yıldır çok ciddi sorunun var. Nişanlıykende varmış. Eşin ne yapabilir böyle bir tedavi konusunda? Sen tedavine düzgün devam etmemişsinki.
Hayatini bana gore programlar cocugumuz da uzulmez ben de hic aglamam. Esktra durumlar da kirk yilda bir cikar. Ailesine gorusmeye beraber gideriz. Spora beraber yaziliriz. Olamaz mi

Allah rahmet eylesin de yani adamı belliki hastaneye çağırmışlar. O da gitmiş. Pavyona mı çağırmışlar? Birde gece 3 te dönmüş. Sabahlamamış bile.
Yani benden cocugundan sagligimizdan evliligimizden degerli kim olabilir? Ailesi ameliyatcolur kaza Olur biseycolur anlarim tamam biz de Geliriz aksam saati. Bana kiymet verse ozgurlugundan daha cok deger verirdi bunca sene sizce o da inatlasmiyor mu ? Bir arkadas yazmis 50 yasina gelse adam emekli arkadaslariyla tavla
Oynuyor diye kiZarsiniz diye. Benim babam neden50 yasindan beri annemle
Evde kukumav kusu gibi oturuyor

Olumlu dunya yani beni bukadar uzmeye aglatmaya hakki yok diye dusunuyorum. Herseyden onemli ben olmaliyim ozgurlugunden de. Zaten calismaz degil ev adami degil gitsin iste sosyallessin. Mantigim bu. Esktra durumlar haftasonu programlari veya ani gelisen aksam yemekleri musteriler yaratmasin

Bu hayatta bi insanin isinden kariyerinden de onemli esi hayat arkadasi tek varligi olan
Cocugu degil midir? Imsan isini de degistirir herseyini. Mal mulk bukdr onemli mi hatay depreminde gormedik mi? Bana gore gercekten deger vermek budur yani belki yanlis dusunuyorum asiri takintimdan. Ama ben onun agliycani bilsem cikmam onla evde otururum neden uzeyim ki?

Duzgun tedaviden kastiniz nedir yani ilac da kullandim psikoterapi de gordum ama ilerleme olmadi demek ki fayda etmedi diyor esim ve yakinlarim ailem. Demekki cizumu yok diyorlar bu takintinin kiskancligin

Boyle bir sey mumkun mu, amansiz hastaliga mi yakanlandiniz? Ilk olarak, degismeyi istemediginizi dusunuyorum. O terapilerin hicbirine degisimi isteyerek degil, ya esinizin elinizden kacacagi korkuyla ya da bak iste ben tedavi goruyorum ama ise yaramiyor demek icin gittiginizi dusunuyorum.

Ikinci olarak gittiginiz kisilerin yeterliliklerini, uzmanliklarini, aldigi egitimleri, kullandigi metodlari arastirdiniz mi? Yoksa Ayse onerdi, yengem gitmis diye mi gittiniz? Su ana kadar gittiginiz terapiler nasil bitti? Oturup, artik terapiye ihtiyaciniz olmadigini terapistinizle konusup bitirme seansi yaptiniz mi? Yoksa kendiliginizden bu ise yaramiyor, bi de sunu deneyeyim diye cat diye mi biraktiniz?

10 kusur senedir terapide olan birisi olarak soyluyorum bunu. Hem psikoterapistim hem de psikiyatristim var. Psikiyatristim Borderline'in ilac tedavisi yok, ben sadece semptomlarini azaltmak icin ilac yazabilirim, cok uzun soluklu, gerekirse omur boyu terapi tek cozumu diyor. Ben su an kendimi yonetebiliyorum, stabilligimin bozuldugunu anladigimda daha sık araliklarla, iyi oldugum donemlerde daha uzun araliklarla terapistimi goruyorum ve cok iyi olmama ragmen terapiyi bitirme gibi bir durumum su an icin yok. Cunku cevremdeki kimseye hayati zehir etme gibi bir amacim da yok, ki esimle de eskisi gibi olmadigima, ona alan taniyabilecegime inanmasam asla evlenmezdim. Siz diyin takinti, bagimlilik, ben diyeyim Borderline ozellikler, ismi fark etmez, ama bunun sonucunu kucucuk bir cocuga yasatamazsiniz. Dunyaya getirmeniz size bu hakki vermiyor.

Valla dışardan bakınca harcanan taraf siz pek değilsiniz. Daha çok oğlunuz harcanmış. 14 yıldan uzun süredir psikolojik rahatsızlığınız var, düzgğn bir iyileşme sürecine girmemişsiniz. Ama kocanız mı suçlu? İnan bana kocanla kanguru ve yavrusu gibi gezin dolaşın, siz yine hayatı etrafınıza zehir edersiniz. Kesin takacak bir şey bulursunuz. Eşinizin yerinde başkası olsa, size boşanma davasını çoktan açar, çocuğunuzun velayetini alırdı.

Sosyallaşmek, çalışmak, iyi bir anne olmak için kaç kere adım attınız? İdeal bir anne olabilmek için cidden ne yapıyorsunuz? Tamam eşinizle ilişkiniz berbat olsun. Ama çocuğa yazık.

Babanızın ismini siz koymuşsunız işte. Bencillik aileden geliyor sanırım. Arkadaşının abisi vefat etmiş, yanına gitmiş çok mu? Ölüm görmediğiniz o kadar belli ki... İnsanlar hiç tanımadıkları insanlar için 1 aydır bambaşka şehirlerde sabahlıyor. Ben sizin gibi eşim olsa tahammül edemezdim, arkadaş olsa da tahammül etmem gerçi. Yanımda yöremde istemem

Sizi anliyorum ama hayat beni bu noktaya getirdi. Isteklerime amaclarima ulasamiyorum ki saglikli bir brey saglikli bir anne
Olayim.siz en azindan yonetebilmissiniz ben kendimi hic yonetemedim. Hayir bitirme
Seansi yapmadik genelde yarida kaldi cunku esim ise yaramadigini degismedigimi soyluyor. Cope giden para diyor. Annem de sen inatsin hicbir doktor seni degistiremez dedi. Kafan degismez dedi. Rahat birak adami calissin diyor.Cocugumun ve benim halimi gorup ona gore esim hayatini dizayn etsin ozaman.aile dukkani acsin, hepimiz birarada olalim.ayni anda ise gidip gelelim.haftaicimiz sonumuz bir olsun bakin bakalim ben sorun lu muyum ozaman!

Once saglikli bir birey mutlu esi onu seven asik bir birey olmali yim ki sonra iyi bir anne olayim once can sonra canan demezler mi? Esimle iyi anlastigimizda cocugumuz da cok mutlu
Mutlu anne = mutlu cocuk
Peki kendimi nasil mutlu edecegim eve gec gelmesine dayanamiyorsam? Ailemin evinde de mutlu degilsem ayrildigimda yani evleri ayirdigimda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…