Baştan sona gebelik sürecim

ceydaokan

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2024
3
2
26
Herkese Merhaba arkadaşlar. Gebe kalma serüvenimde bu siteye o kadar çok girip çıktım yazılan her şeyi o kadar okudum ki o yüzden şimdi de yaşadıklarımı size anlatmak istiyorum.

Evleneli 2 sene oluyor ve evlendikten sonra 42 kilodan 62 kiloya çıktım. Yaklaşık 1 senedir eşimle çocuk istiyoruz fakat hiçbir şekilde olmuyordu. Doktorlar aşırı kilo alımı pcos vs gibi nedenleri öne sürüp duruyordu. Neyse hepinizin diyip durduğu salma evresine geçtim. Bu süreçte hayatımda bazı kötü olaylar olduğu için zaten çocuk olaylarına falan hiç odaklanmamıştım. Tamamen birbirimiz için birliktelik yaşadık eşimle. Normalde de 45-50 günde 1 adet olurum.

adetimin üstünden 60 gün geçti baktım gelen giden yok. Göğüslerim de aşırı ağrımaya başladı. Bu ağrıyla 2 hafta ha oldum ha olucam diye bekledim. Ama yok. Gittim test aldım negatif. Belki yanlışlık vardır dedim. Eminim çünkü bu sefer kesin gebelik var. Doktora gittim. Ultrasonla bakıldı BETA yapıldı. Hiçbi şey yok. Doktor rahim kalınlaşmış yakında adet olursun dedi. Zaten kist var, al bu adet söktürücüyü kullan dedi gönderdi.

Bu arada defalarca beta yaptırdım hep 0,2 den küçük çıkardı bu sefer 1.76 çıktı. Bu da içime şüphe düşürdü ama bi yandan da yine boşuna heveslendim diyorum.

Neyse kızlar bu son doktor macerasından tam 3 hafta sonra hala adet olmadım ilacı da kullanmadım içime kurt düştü bikere. Tekrar gecenin bi vakti gebelik testi yaptım çift çizgi. inanamadım hemen ikinci bi test daha yaptım o da anında çift çizgi oldu. Ama hala kabullenemedim hemen doktora gitti eşimle. Meğersem 6 haftalık gebeymişim.

Bu süreçte en büyük belirtim göğüs ağrılarım ve gaz sancıları oldu.

Merhaba sağlıklarla kucağınıza almak da nasip olsun. Peki her regl öncesi aynı belirtiler mi oluyordu? Her adet öncesi sivilce göğüs ağrısı gaz sancısı ve şiddetli tatlı aşermeler yaşıyorum. Henüz gebe olmadım ama nasıl anlarım ki bu belirtilerii ben hep yaşıyorum

Amin inşallah isteyen herkesin :) Tamamen aynı değil. mesela göğüs ağrım başlardı 1 hafta sürerdi sonra hemen regl olurdum. yüzümde belli bi bölgede sivilce cıkardı. O sivilce de yine çıktı. Ama gaz sancısı çok fazla yaşamazdım. Bi de kasıklarıma doğru özellikle geceleri titreşimli telefon koymuş gibi bi his oluyordu. Hepsinden de önce bence gerçekten hissediyo insan vücudunda farklı şeyler olduğunu. Çok fazla istediğim için her ay o kadar çok vücudumu dinliyordum ki gariplikleri ayırt ediyosun

Hmm öyle düşününce bu ay ben de garip hiisediyorum ama içimden bazı sesler boşuna umutlanma kızım diyor mesela benim de göğüs ağrım olurdu ama adet olunca geçerdi da ben yumurtladığım günden beri acıyordu birkaç gündür acımıyor. Yine yumurtlamadan beri geçmeyen kasık ağrım var. Ama inşallah üşütmemişimdir. İnşallah enfeksiyon falan yoktur ben bebek beklerken nur topu gibi enf olmasın da hahshsh

Yok yok inşallah öyle bi durum değildir :) Adet gecikmesi 1-2 hafta olduktan sonra test yaptırmak en mantıklısı ama. Zaten bebişi çok erken öğrenmek de iyi değil bu sefer kese var kesenin içi dolu olacak mı kalp atışı olacak mı stresi başlıyor

Evet çokkk haklısınız ama ben hayatta o kadar bekleyemem hiç çift çizgiyi göremedim ki keseyi de kalp atışını da bekleriz bir çizgi görsem gerisi kolay geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…