Başkası olma ,kendin ol

atxixka81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
2.411
4
Ormana canlılık getirmesi için aslanın emriyle şarkı yarışması düzenlenmiş . kazanan ömür boyu hiçbir hayvan tarafından saldırıya uğramayacakmış. eşşek , adaylardan biriymiş ve şarkısına başlamış. ondan başka herkes kulaklarını kapatmış . bilge ve anlayışlı kaplumbağadan başka hiçkimse onu alkışlamamış. sırayla bütün hayvanlar hünerlerini göstermişler. sıra bülbüle geldiği zaman , güle olan aşkını temsil eden bir beste söylemiş ve bütün orman duygusal havaya bürünmüş.herkes bülbülün birinci olacağını düşünürken papağan sıranın kendisinde olduğunu söylemiş .kendinden önce önce sahneye çıkan bülbül başta olmak üzere bütün hayvanların nefis bir taklidini yapmış. onun becerisi aslanında çok hoşuna gitmiş. tam papağan birinci seçilecekken yaşlı bilge kaplumbağa şöyle diyerek itiraz etmiş;'sevgili kralım! biliyorsunuz, bu yarışmaya herkes-kendi sesiyle katılacaktı . oysa biz papağanın kendi sesini dinleyemedik . birde kendi sesinden şarkı dinleyelim, o zaman kararımızı veririz!" ancak papağan başkalarını taklit etmekten kendi sesini unutmuşve hiçbirşey söyleyememiş, bülbül birinci olmuş .EVLİLERE NOT"ailede sizde lütfen kendiniz olun! herkes birbirini olduğu gibi kabul etsin . genç beyin dergisinden alıntıdır

kıskançlığı ele veren 9 söz .1. onun neyini kıskanacağım ?2. yaptığı iş beş para etmez .3. ben herşeyi bütün incelikleriyle biliyorum ama neyse ....4. bizim çocuğa versen ,bundan daha iyisini yapar.5. ne ki , o kadar önemlimi yani? .6 .bende adam gibi bişey zannetmiştim !.7. holdingim olsa , ona çaycılık bile yaptırmam !.8. bakma sen! birkaç ay sonra tarihe karışmazsa ben neyim !.9.ne yapacaksın kardeşim , halkta kabahat var ....böyle milletimiz oldukça bu tür adamlar malı götürürler.

Sivrisinek İle Öküz

Sivrisinek öküzün başında dakikalarca vızıldadıktan sonra boynuzlarından birine konar ve kendisine verdiği rahatsızlıktan dolayı özür diler.
-Eğer ağırlığım sana zarar veriyorsa söyle hemen çekip giderim.
der.
-Kendini yorma!
diye yanıtlar öküz.ve devam eder;
-Benim için gitmen de kalmanda farketmez.Doğruyu söylemek gerekirse senin orada olduğunu bile farketmemiştim....!

Bilge Versatile Der ki;Küçük İnsanlar kibirli olurlar.

Bir gün cephede göz gözü gömüyor.Siperde bir asker en iyi arkadaşının meydanda düştüğünü görmüş.Komutana gidip arkadaşımı alabilirmiyim demiş.Komutan olmaz o zaten çoktan ölmüştür diye reddetmiş.Asker ısrar edince komutan razı olmuş.Asker nasıl olduysa arkadaşını sırtlayıp sipere getirmiş.Komutan demişki: Bak sana demiştim arkadaşın çoktan ölmüş.Oraya gittiğine değmedi.Asker demişki: Komutanım demiş.Ben yanına gittiğimde hala yaşıyordu.Ve onun son sözlerini duymak benim için dünyalara bedeldi.GELECEĞİNİ BİLİYORDUM DOSTUM. GELECEĞİNİ BİLİYORDUM..

Alıntıdır

GERÇEK FAKİRLİK
Günlerden bir gün zengin bir baba ailesi ve oğlunu köye götürdü.
Bu yolculuğun tek amacı vardı;
insanların ne kadar fakir olabileceklerini oğluna göstermek.
Çok fakir bir ailenin çiftliğinde bir gece ve gün geçirdiler.
Yolculuktan döndüklerinde baba oğluna sordu;
"İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü?"
"Evet!"
"Ne öğrendin peki?"
Oğlu yanıt verdi;
"Şunu gördüm:
Bizim evde bir köpeğimiz var,
onlarınsa dört.
Bizim bahçenin ortasına kadar uzanan bir havuzumuz var,
onlarınsa sonu olmayan bir dereleri.
Bizim bahçemizde ithal lambalar var,
onlarınsa yıldızları.
Bizim görüş alanımız ön avluya kadar,
onlarsa bütün bir ufku görüyorlar."
Oğlu sözünü bitirdiğinde babası söyleyecek bir şey bulamadı.
Oğlu ekledi;
"Teşekkürler, baba.
Ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için

Aşk dediğin şey ateş yaratılışı bir kevserdir. (İçmek istersin, ama ateştir.) Cennet gibi görünen cehennemin adını da aşk koymuşlar (girmek istersin,
ama yanarsın).

türk ölçü birimleri
Yazım tarihi Ağustos 25, 2008 yazan: busiteyedikkatedin
türk ölçü birimleri,fıkralar,mizah,komik,komedi,komik yazılar,espiriler,gıcık espiriler,çıldırtan espiriler,piskopat espiriler

1. ‘abi geçen bi balık yakaladık nah kolum gibi’
2. ‘muhsin abi geıçen bi woofer almışım öküz gibi ses çıkarıyo. Mukemmel abi’
3. ‘kaç karış?’
4. yol tarifinde bir ölçü birimi olarak yüz metre. 1 yuz metre = 300 metre
5. kedi kadar fare
6. başarılı bir Türk aşçı, Fransa’da bir luks otele transfer edilir.
diger aşçılara bazı tarifler öğretmesi gerekmektedir. geçerler ocağın
başına, bizimki başlar: - bir tutam maydonoz, bir tutam karabiber,yetecek kadar su…
fransiz dayanamaz sorar: - bunlarin bir ölçüsü yok mu?
-bizimki terslenir: - ben ne diyorum? bir tutam olacak demedim mi?
7. ‘göt kadar’ gibi söylendiğinde sadece Türkler’in anlaması muhtemel, hatta bazen Türk olanların dahi anlamakta zorluk çektiği ve sizin karşınızdaki kişinin nasıl bir ortamda yetiştiği, sosyo kültürel yaşantısı gibi konularda derin tespitler yapmanıza sebebiyet veren ölçü birimleridir.
-kac metrekare lan senin ev.?
-göt kadar ya. ….
8. ayrıca yön tariflerinde de çığır açmış olmaları kaçınılmazdır.
-ne tarafta abi bu dükkan.-şeyimin istikametinde., gibi.
9. bir demet maydanoz.
10. iki tutam karabiber.
11. bir diş sarımsak.
12. bir avuç fındık.
13. bir tepeleme çay kaşığı tuz.
14. bir silme çay kaşığı tuz.
15. iki rekât namaz.
16. bir adım yol.
17. bir dünya iş.
18. bir araba laf. vs.
19. aşure kazanı
20. kafam kadar
21. burdan sana kadar, bilemedin kapıya kadar .
22. bir de bunların trakya insanına özgü olanları vardır ki, genelde revaçta olmama nedenleri nezaketsizliktir:
iki güzel örneği:
küçük ev = bülbüll büzüğü kadar
yenilen az yemek = kedi çükü kadar bişey yedim .
23. üç kalem mal.
24. iki satır yazı.
25. bir tek rakı.
26. iki duble rakı.
27. beş posta … vs.
28. alabildiğince un.
29. kasıktan dize kadar….
30. Türk’ün kendisi ölçü birimidir: Türk kadar kuvvetli, bir Türk dünyaya bedel
31. kavgaya giderken ‘bir kamyon adam’ toplanır, sayı belirtmek icin uygun bir sıfattır.
32. çok uzakta: taa anasının ..minda
33. çok uzakta: Allah’ın unuttugu yerde
34. çok uzakta: Allahin s…tir ettiği yerde
35. iki bıyık bükümü sağa
36. üç evlek ileri
37. bir zaman ölçüsü olarak sigara:
- hadi ne zaman gidiyoruz?
- sigaram bitince gideriz.
38. bir cimcik un,
39. bir fiske tuz,
40. göz alabildiğine geniş..
alıntı

bacım çok güzel paylaşımların ama insanın kafası karışıyor hertelden çalmışsın be mübarek....kaydirigubbakcemile3 ellerine sağlık trakyalıların sözleri dışında diğer sözlerin hepsine şahit olmuştum o kedi şeyiyle bülbül poposunu kaydirigubbakcemile3hiç duymamıştım bende trakyalıyımdasengözlerimebaksanab

arkadaşım baktım yorum yapan yok bende kafama göre takıldım kendi kendime napalımhihoyyythihoyyyt:roflol::roflol::roflol:delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::enbuyukkk:a.s.yorumda karışık olsun bari:1shok:

X