Aile Planlaması Başınıza geldi mi ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

realifeisgood

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2019
232
215
Merhaba kızlar garip bir şey yaşıyorum size danışmak istedim.
Adet düzensizliğim sebebiyle doktor bana doğum kontrol hapı verdi(yasmin).Şuan ikinci aydayım.
Tuhaf bir soru belki ama hapın bana yüklediği hormonlardan mıdır bilemedim.Daha önce hiç kullanmadım.Her kullandığım ay birşeyden tiksiniyorum tıpkı hamileler gibi.İlk kullandığım ay balık yiyemiyordum ki çok severim inanılmaz tiksindim.Bu ay ikinci kutuya geçtim şimdi de yumurtadan tiksindim.Yumurta yiyemiyorum.
Acaba psikolojik mi anlamadım.Hamile gibiyim sanki.Hiç böyle absürt bir durum yaşadınız mı merak ettim.
Not:Konum taşınacaksa bile hemen taşınmasın lütfen.

Ay dogum kontrol haplari kullandigin zamanlar, resmen bir kabus.

Asiri Duygusal, asiri alingan, durduk yere aglamalar, kilo aliorsun haplardan dolayi vs vs.

Bende adet duzensizligimde kullanmistim dayanamadim kestim 4. Ayda.

Kisiden kisiye, etkileri farkli olabilir.

Doktorunuza mutlaka danisin bu rahatsizliklarinizi...

Hiç sorma geçen gün sebepsiz yere saatlerce ağladım.Sonradan anladım sebebini

Zaten doğum kontrol haplarının birincil etkisi progesteron salgılatması.

Progesteron da hamilelikteki birincil hormondur.

Bir nevi hap kullandıkça beyniniz hamile olduğunu düşünür, yumurtlamaz, sperm geçişini zorlaştırmaya çalışır vs gibi etkileri vardır.

Dolayısıyla hamile gibi yan etkiler görmeniz normal :)

Bana olmuştu. Yasmin çarpıyor aşırı bir duygusallık başlamıştı avmnin ortasında ağlamıştım sebebi yoktu midemi de çok bulandırdı. Nitekim bırakınca da adetim kesilmedi 2 hafta. Yapmayın etmeyin.

Alakasız olacak ama bende de cinsel isteksizlik yapıyor bu haplar pko hastasiyim

Yasmin’ in bendeki en çekilmez yan etkisi aşırı terleme yapması oldu, kullandığım süre boyunca en soğuk havada bile saç diplerim terden duş almışcasına sırılsıklam oldu hani hafif terleme falan değil berbat birşeydi

Adet duzensizligi bendede var 5 ayda 6 ayda bi oluyorum kackez bunun icin ilk gittigmde yaz24+4 verdi 4 ay falan kullandm snra birdaha gittim ama baska doktora oda bana yasin kucuk bu yasta adet duzensizlgnin pesine neden dustun dedi 19 yasndaydm snra birdahada gitmedm ve 4 yillk ewliyim hic kornmamama ragmen henuz cocgm yok

Adet ağrılarım için evlenmeden önce 1 sene kullanmıştım bende yasmin hapını hicbir yan etkisini görmedim cok şükür ki.
Su an evliyim 12haftalik olacagim yarin bende hamsiden ve yumurtadan tiksindim.
Ama kokulara karşı müthiş duyarlılık var bende hele hamileyken 2katina çıktım.
Belki sizde duyarli iseniz ondan olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…