Başımızın derdi "Gaz"

Cullen

̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç&
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
2.647
7
Kızlar kızımla başımız gazdan büyük dertte gaz yüzünden yavrum duramıyor sürekli ıkınma faliyetlerinde yapmadıgım etmedigim şey kalmadı
karnını yagla ovalayıp masajlar yaptım..
sırtını sıvazlamalar pıt ptı vurmalar
ayaklarını karnına cekip bastırmalar
eczaneden sab simplex diye cok iyi denilen gaz damlası aldım ama banamısın demedi.
en sondan milupanın rezena cayını aldım
kızlar cıldırıcaz kızımla ne yaptıksa olmadı dogum yapmış anneler gazlı bebekleriniz icin siz napıyorsunuz haftaya gidicez doktora diycem ama belki sizden haftaya kadar bi cözüm bulurum diye soruyorum.
15 günden sonra anlaşılır derlerdi gazlımı degilmi diye 15günlük olduktan sonra gaz şikayetlerimiz arttı yaa :1no2:

canım ben iki kızımada hakiki zeytinyağ verdim günde 1 çay kaşığı . tecrübeli bi anne olarak ta herkese önerdim.. şimdi aydından geldi çok güzel bi şişe yağ .. yemeklere salatalara kullanmıyorum canım kızıma ayırdım onuda :)) problem olursa kullanırım diye ..

canım ben metsil diye bir gaz giderici var ablamdan biliyorum o kullanmıştı bende aldım ama daha kullanmadım doktoruna bir sor istersen inşallah faydası olur...

bende oğlumun gazı için metsil kullanıyorum ama düzene girene kadar yaklaşık 1 ay çektik doktorda normal dedi. ama 1 aydan sonra rahatladık çok şükür.umarım kısa zamanda geçer bilirim zorluğunu çünkü

canım sen emirmeden öncemi sonramı veriyosun?

ben de metsil kullanıyorum tatlım ve emzirmeden önce veriyorum, hemen sonrasında da meme:)
yavrucak rahatlıyor...
ama gerçekten çok zor çünkü bebeğimin derdi olup da yapacak bir şeyin yoksa içim yanıyor...ben çekeyim onun sancısını diyorum hep
özellikle de geceleri rahatsız oluyor şu ilk 2 ayı atlatsınlar daha kolay olur diyor herkes...
bakalım artık:) kıyamam ben bu yavrulara yaaa

bizim bebis dogmadi diye uzuluyoruz, demekki dogduktan sonra basimiza neler gelecek

gecmis olsun canim, insallah iyilesir bebisin

shpirt sorma valla yaa icim gidiyor elimden bişi gelmiyor kızım ayaklarını karnına cekiyor bende bastırıyorum biraz cıkarıyor ama yetmiyor oda ona gecen akşam hic durmadı karnını görsen şişmişti gazdan o aglar benim elimden bişi gelmez dua ettim hep biraz uyudu ama cözüm bulmalı işte olmuyor yoksa icim gidiyor böyle olunca

ebis valla ben doguruyum artık diye cıldırıyordum bu sıcaklarda hamile olmak cok zordu ama şimdi kızım büyüdükce sorunlarda büyüyor vallahi 15 günlük olduktan sonra gazımız başladı halada devam ediyor cok üzülüyorsun ama yapıcak bişeyin olmuyor yani okadar sabırsızlanmayın dogum icin eninde sonunda oda olucak zaten şuanda iyice uyuyup kendinizi dinlendirin cünkü bunları cok arıycaksınız ben mesela bugün 2 saatlik uykuyla duruyorum gece gaz sorunumuz vardıda

Son düzenleme:
cnm biz de de aynı sorun var ne yazıkki...etrafın tavsiyesiyle metsil almıştım o da biraz ii gelmişti ama doktora götürdük geçen gün zinco yu kullanmamızı söyledi tamamen bitkisel ve metsil den daha iyi geldi sen de bir doktora danış bakalım...bu 2 ay zor geçecek sonra düzene girer dedi doktor...umarım öyle olur...geçmiş olsun....

bizede öyle diyorlar 2 ay sonra düzelir diye inş. yaa bakalım pazartesi aşı için gidicez sorcam ozaman sagol canımŞeniz

şu ana kadar gaz şikayetimiz olmadı çok şükürr...
inşllahta olmazz....
gazını çıkartmassa hemen kusuyooo kızımmm...
allah yardımcınız olsunn vallaaa...

Anason diye bisey varmis canim, annem diyor.. eczanelerde bulunurmus, annemde pek bilmiyor ama bi arastir istersen :)

bana da hastanede emzirmeden önce gazını çıkar yoksa emmez demişti hemşireler... ayrıca emzirmeden sonra da çıkartmalıymışız....bize de metsil verdiler...ben pek beceremiyorum gaz çıkartmasını ama sağolsunlar annemle eşim bu konuda iyiler,özellikle de eşim pek beceriyor bu işi...ama gazı varken nasıl kıvranıyor di mi,kıpkırmızı kızarıyor benim oğlum da...kakasını yaparken de aynısı,çok rahatsız oluyor...hiç kıyamıyorum yaa

adasu gaz sorununa çözüm bulabildin mi? bizde başladı bu gaz ve kızımı perişan edio da tabi dolayısyla da beni.çok üzülüyorum

cözdüm canım doktoruma dedim sab simlexi önermedi zaten başka verdi ssk karşılamıyor yanlız 25ytl ama bizim sorunumuzu cözdü cok şükür cok rahatız

COLINOX damla istersen al sabah ögle akşam 10 damla veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…