Başımızın derdi "Gaz"

süreklı değil ama ara ara benım oğlumdada var bu sorun ben doktora götürmedım hıç oğlumu daha kayınvalıdem löacak okadar dıyor ama olmazsa bende alıp deneyeyım barı bu ılaçtan ...yavrum kıvrandıkça çok üzülüyorummm

bizde gaz sıkıntısı için milupanın karışık bitki çayı ve zinco kullanıyoruz ii durumdayız şuanda...

kızlar benim bebeğimde çok gazlı.metsil,zinco ve rezene çayı kullandım ama fayda etmedi.5 dk. bir kıvranarak uyanıyor yavrum sonrada ağlıyor,gece gündüz sallıyoruz ancak sallanınca biraz sakinleşiyor ama salla salla nereye kadar psikolojim bozuldu resmen.gaz yüzünden düzgün ememiyorda iki emip kıvranmaya başlıyor.adasucum senin bebeğindede bu kadar yoğunmuydu gaz sancısı eğer öyleyse ve şimdi geçtiyse kullandığın ilaçtan almak istiyorum.

Bizde de malesef gaz sorunu sabaha kadar uyku yok gündüzde evden çalişiyorum işimiz zor. Kizim kivranikça bende üzülüyorum bizede doktor zinco verdi kizim mahvoldu daha da kötü oldu hiç çikaramadi bizde metsil aldik metsil daha iyi ama yinede var gaz sorunu metsilin hiçbir yan etskisinin olmamasi da iyi kolay değil işimiz zor

Bizde de malesef gaz sorunu sabaha kadar uyku yok gündüzde evden çalişiyorum işimiz zor. Kizim kivranikça bende üzülüyorum bizede doktor zinco verdi kizim mahvoldu daha da kötü oldu hiç çikaramadi bizde metsil aldik metsil daha iyi ama yinede var gaz sorunu metsilin hiçbir yan etskisinin olmamasi da iyi kolay değil işimiz zor

ya dün şu metsilin adını çok okuyunca eşime gelirken alıp gelmesini söyledim ama sonrada cesaret edemedim hani dr umuz vermedi die...ilkyasçım sana dr unmu söledi yan etkisi yok diye?

yok ben kullanıyorum kulanım kılavuzunda yazıyordu benim sağlıkçı arkadaşlarımda onu kullanmış ve onlarda dedi ben şimdilik memnunum hiç değilse aykalrını itince gazını çıkarıyor artık.. bu zinco kötü etkildei kaka rengi bile değişti çocuğumun

cnm al bence sorun olmaz dene 1 gün çünkü bebişlerimizede yazık sonuçta yan etkiside yok valla 2 gündür daha rahatız maşallah kızıma birde ben doyunca veriyorum metsili üstünede biraz daha emziriyorum

kızlar size bir tavsiyem daha var kekiği kaynatın için yatmadan önce bebeğinizi emzirin bol bol valla maşallah 3 gündür hem damla hem kekik işe yaradı

sukur hic gaz problemimiz yok insallah da olmaz oglumda bi iki kere olduydu hatirliyorsam yoksa ondan da olmadi masallah insallah bundada olmaz
gaz verio masallah
ay cok zordur bebis icin anne icinde ya

adasu canım nerdesin bişey sormuştum sana ama sanırım görmedin.şu kullandığın damlayla alakalı.

adasu canım nerdesin bişey sormuştum sana ama sanırım görmedin.şu kullandığın damlayla alakalı.

canım görmedim şimdi bakıyorum 1 haftadır giremiyordum siteye annanemiz yanımızdaydı kaydirigubbakcemile3

hemen bakıp cevaplıyorum şekerimŞeniz

kızlar benim bebeğimde çok gazlı.metsil,zinco ve rezene çayı kullandım ama fayda etmedi.5 dk. bir kıvranarak uyanıyor yavrum sonrada ağlıyor,gece gündüz sallıyoruz ancak sallanınca biraz sakinleşiyor ama salla salla nereye kadar psikolojim bozuldu resmen.gaz yüzünden düzgün ememiyorda iki emip kıvranmaya başlıyor.adasucum senin bebeğindede bu kadar yoğunmuydu gaz sancısı eğer öyleyse ve şimdi geçtiyse kullandığın ilaçtan almak istiyorum.

evet canım aglamaktan ıkınmaktan uyuyamıyordu okadar yorgun uykusuz oluyorduki bazen aglarken uyuyakalıyordu bizde rahat ettik derken gene uyanıp aglıyordu ben ilk masaj yaptım yagla karnına bastırdım ayaklarını cok az cıkıyor onla işte rezenede verdim onlada az cıkardı sorunumuzu tam cözmedi bunlar yani sab siblexi aldım işe yaramadım kızım tatlı yiyormuş gibi damlayı yalanıyordu ama bu damlayı fazla sevmiyor yüzü ekşiyor hemen ama cok işe yarıyor biz cok yararını gördük hatta azaldıda eşim gitti hemen yenisini aldı gazdan cok cektik cünküÇok üzgünüm çoook

teşekkürler canım bende alıp bi deneyeyim bari.inşallah benimkinede etki eder.

arkadaşlar benim kızımın da gaz problemi vardı ..3 gündür metsil kullanıyoruz ve bu gün etkisini gösterdi bu gün kızım biraz daha yi maşallah...bu arad ben eczanedende anason diye bi şey var ondan aldım kendim içiyorum hem gazı alıyomuş hemde süt yapıyomuş..gerçekten sütü artıyo benim artı ..

kızlar gaz için bende bi öneride bulunuyum sizlere... eczanelerde hindistan cevizi kabuğu satılıyor. ondan alıp biraz rendeleyin.rendelediğiniz kısmını hafif şekerli suyla bebeğinize sabah akşam verin. gerçekten çok yararını göreceksiniz.benden söylemesi :KK66:

merhabalar aranıza yenı katıldım benım kızım da 40 gunluk gaz problemımız var ben az da olsa cozdum rezene cayını ıcıyorum gunde ıkı bardak o da sute karısıyor olmalı bebegım 1 haftadır cok daha rahat ılac taraftarı degılım her ne kadar butkısel olsada,umarım ucuncu ayında bu sorundan kurtuluruz

Kızlar kızımla başımız gazdan büyük dertte gaz yüzünden yavrum duramıyor sürekli ıkınma faliyetlerinde yapmadıgım etmedigim şey kalmadı
karnını yagla ovalayıp masajlar yaptım..
sırtını sıvazlamalar pıt ptı vurmalar
ayaklarını karnına cekip bastırmalar
eczaneden sab simplex diye cok iyi denilen gaz damlası aldım ama banamısın demedi.
en sondan milupanın rezena cayını aldım
kızlar cıldırıcaz kızımla ne yaptıksa olmadı dogum yapmış anneler gazlı bebekleriniz icin siz napıyorsunuz haftaya gidicez doktora diycem ama belki sizden haftaya kadar bi cözüm bulurum diye soruyorum.
15 günden sonra anlaşılır derlerdi gazlımı degilmi diye 15günlük olduktan sonra gaz şikayetlerimiz arttı yaa :kızgın::1no2:

merhaba adasu. benimde oglumda gaz problemi vardı. doktor metsil gaz ilacını verdi. altı saatte bir sekiz damla veriyorum çok şükür şimdi daha rahat gaz çıkarıyor. hemde ilacın hiçbir yan etkisi yok. tavsiye ederim.

Soru : sonraki emzirmeye son birakilan gogusten baslanmali deniyor ama ilk emzirmede tek gogus emmisse obur gogusten yararlanilmamis olmuyor mu?

Cevap : bir emzirmede tek meme yetiyorsa onu sonuna kadar bitirip bir sonraki emmede diğerini kullanmalısınız. Çünkü emzirmede ilk gelen süt protein ve karbohidrattan zengindir, sonuna doğru yağmiktarı artar ve bu şekilde bebek hem iyi doyar hem de kilo alır. Her 2 memeden biraz biraz emerse yağ az karbohidrat çok alacağı için hem gazı çok olur, hem de çabuk acıkır. Bir meme yetmez diğerindeki sütün birazını vermişseniz sonraki emzirmede yarım kalan sütten başlayın
Prof. Dr. Esin koç

kızlar bir doktor sitesinde soru cevapları okurken dikkatimi çekti emzirmeyle ilgili bir soru sizle de paylaşmak istedim:teytey::1hug:...

ben bi anne değilim ama yeğenim var."gaz " başlığını görünce yazmadan geçemedim
benim yeğeniimde çok gazlı.zinco kullandık ama hiç bi faydası olmadı.
ablam artık çıldırmak üzereydi bi tanıdk tane kimyonu bi taşımlık kaynat 2 çay kaşığı içir dedi.yaptık ve çok etkili oldu.
bide zeytin yağı ii geliyor bu doğru ama bi hemşireye sorduk içirmeyin dedi.zeytinyağı bağırsakta yapışkan bir madde yapıyormuş:çok üzgünüm:
bir ot daha denedik o da çok iyi ama ismini tam olarak bilmiyorum.bunlar işe yaramazsa ablamdan adını öğrenirimyerimseniben

inşallah bi faydası dokunuryerimseniben

X