başımız pişik ile dertte :((

LELAL

fınfık kurdum büyüyor
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
2.631
1
kızlar benimde bir sorunum var.:çok üzgünüm:
iki gündür kızımın popişi çok kızarık hatta bugün öğleden sonra iyice baktım ki ciddi pişik sorunumuz var. her alt açmada pamuklu su ile altını temizliyorum hatta çok kakamız varsa yıkıyorum.pişik kremi olarak da her alt açmada sebamed kullanıyorum ama bişeyler yanlış gidiyor.akşam baktım kızarıklık iyice yara boyuta varıyor gibi.sizce ne yapmalıyım :çok üzgünüm::uhm:

canım geçmiş olsun bizde de aynı sorun oldu sebamed ilk doğduğu günden itibaren kullandım olmadı dr. trosid verdi ilaç kortizonlu birde sürdüm kızımda hemen kesmişti bunda nafile fayda etmedi en son görümcem söyledi onunda 7 aylık bebeği var bir pişik kremi hemen iyileştirdi bizi 10 günde 1 tüp bitirdim ama süper iyi geldi onunla devam edeceğim ben bugün hastanede iki çocuğa daha yazdım verdim aynı sorunları varmış onlarında bence hemen al ve dene çok memnun kalacaksın şüphem yok benim oğlumun artık kanamaya başlamıştı düşün artık

uni baby diaper rash cream yani pişik kremi
birde pişik önleyicisi var aynı markanın karıştırmayın sakın siz üstte yazdığım pişik kremini alacaksınız
çok geçmiş olsun şimdiden

ümraniye carrefourda maxi toysda vardı bazı eczanelerde var marketlerde yok maalesef bilgine canım

cok gecmis olsun canim,bende basindan buyana sebamed kullaniyorum.ama hastaneden eve geldigimizde hemen pisik oldu altimiz ve baya ciddiydi:KK43:

hemen baska bir krem aldim cok faydasi oldu iki gecede bitti pisigimiz.sonrasinda yine sebaede devam ediyorum cok sükür suanda yok bisi.

çok geçmiş olsun canım kıyamam ben bebişlere,
bizim pişiğimiz olmadı allaha şükür, pudra ve niveanın pişik önleyicisini dönüşümlü kullanıyorum,
kızların söylediklerinden denersin zaten ama acaba beziniz alerji yapmış olabilirmi, bazen bez çok kalitelide olsa bazı bebeklerde pişik yapabiliyor aklında olsun

çok teşekkür ederiz kızlar
beklemekcim bugün gidip dediğin kreme bakacağım ümraniye carrefour yakın bana ne de olsa.

denizanası bende öyle düşündüm acaba bezden olabilirmi diye ama paket de bitmek üzere ve başından beri de aynı bezi kullanıyorum şuanda da 4. paket hatta ama bugün onu da değiştiricem denemekte fayda var.
annemin önerisi ile dün akşamdan itibaren zeytinyağı sürmeye başladım sanki hafif kızarıklığını aldı gibi ama ufacık kızarıklık bile benim içimi acıtıyor

Pişikte bence tek krem bephantene merhem.
Başka bişey kullanmadım, hiçbir sorun da yaşamadım.
İlk günler her bezde sürüyordum, çok fazla kaka yaptığı için.
Sonra günde 1 e kadar düştü.
Şimdi poposunda azıcık kırmızılık olunca sürüyorum. Çok çok iyi geliyor.
Ben oğlumun sabununa kadar herşeyini sebamed aldım ama pişik kremi almadım.
Kızımdan tecrübeliyim, bephantenden başkasını tanımam.
Her yerde bulunuyor en azından.
En küçük eczaneye girseniz var.
Elini çabuk tut, yazık bizim totomuza...:emir_bebek:

ben de çocuk gelişim ve eğitim mezunuyum anaokullarında çalıştım ve elimden nice çocuklar geçti ve bilmem uygularmısınız ama pişik kremlerinden de etkil,i poposuna kızarmış yerine margarin bide deneyin benim ikinci kez sürmeme gerek kalmadan geçiyor geçmiş olsun

benim 20 günlük oglum var onun popiside cok kizardi bephantene kullandim hemen gecirdi .sonra kendi kremini surdum gecti die ama gene basladi o yuzden kesinlikle bephantene kullan cnm cok ii gelio bence....

Bizim doktorumuz pişik olmadan pişik kremi kullanmamamızı, pişik kremlerinin bebek bezlerinin emiciliğini azalttığını söylemişti. Haklıymış sanırım ki, bugüne kadar ne bir pişik kremi kullandık ne de pişik sorunu yaşadık:nazar:

çok teşekkür ederiz kızlar
beklemekcim bugün gidip dediğin kreme bakacağım ümraniye carrefour yakın bana ne de olsa.

denizanası bende öyle düşündüm acaba bezden olabilirmi diye ama paket de bitmek üzere ve başından beri de aynı bezi kullanıyorum şuanda da 4. paket hatta ama bugün onu da değiştiricem denemekte fayda var.
annemin önerisi ile dün akşamdan itibaren zeytinyağı sürmeye başladım sanki hafif kızarıklığını aldı gibi ama ufacık kızarıklık bile benim içimi acıtıyor

zeytinyağını iyi düşünmüşsün canım devam et bence biryerlerde okumuştum pişiğe iyi geldiğini tekrar geçmiş olsun minik popişe

benim kızımdada çiddi derecede pişik oldu.dr muz zeytinyağı deneyebilirsin dedi.zeytinyağı baya kızarıklığını aldı.sonra sarılık yuzunden hastaneye yattık orada hemşireler bepanten kullanmış.iyi geldi bende evde bepantene devam ediyorum.hafif bir pişigimiz kaldı.birde hemşire bana asitli yiyecekler yeme dedi.ben de dikkat ediyorum.mandalina portakal domates gibi asitli yiyecekler yemiyorum.

Biz de pişik sorununu çok yaşıyorduk ama bezi değiştirerek aştık..
Her bebeğin poposuna bazı bezler alerji yapabiliyor.
Yeni bezimizde çokca oldurmasına rağmen şu ana kadar pişik sorunu yaşamadık..

ayy bir de seba med pişik yapmıyooo dediler ay yapıyormuşş demek ki

her bebeğin cildine göre marka da farkediyor sanırım.hepimiz deneme yanılma yöntemiyle bulucaz hangisinin iyi geldiğini.bende chicconun kremini kullanıyorum.hafif isilik gibi birkaç nokta olmuştu dr a söyledim hametan krem kullan dedi.aldım kullandık çoğaldı,baya pişik oldu çocuğumun poposunda sinir oldum.şimdi tekrar chicco ya döndüm.sanki azalmaya başladı gibi.olmazsa başka kremler denicem tabi.bepanten mantıklı geliyor

Benim bebişlerde de oldu.arko krem dediler inanmadım.sonunda onuda denedim.ve kesinlikle çok iyi geldi.şuan onu kullanıyorum.ve kağıt havluyu ıslatıp onunla temizliyorum ardından kuruluyorum

kızlar öncelikel hepinize teşekkür ediyorum.
size popişimizin son durumu hakkında bilgi vermek isitoyrum.
bizim cildimiz oldukça hassas ve evet kesinlikle ürünler ciltten cilde değişiklik gösteriyor.
öncelikle evet zeytinyağı süper kızarıklığı alıyor ama bizim ciddi yara halini aldı neredeyse o yüzden farklı yollarda bulmak zorundaydım.teyzemin önerisi ile yumurta sarısı sürdük popişe vee evet kesinlikle çözüm :)) yumurta sarısını popişin kızarık yerlerine sürüp biraz kuruması için bekliyoesunuz ardından ikinci kat sürülüyor ve altını bağlıyorsunuz ilk gece bu şekilde yapıp epey bir yol aldık.(aklınızda bulunssun yanık durumunda da yumurta sarısından yararlanabılırsiniz tecrübe ile sabittir kendimde de kullandım)
bugünde bezimizi değiştirdik ve beklemekcim senin söylediğin kremi aldım uni baby nin .. şuan durumumuz çok çok iyi iki günde sanırım popişi kurtardık..

asorticim sebamed bize yaramadı walla bundan sonrada kullanmam açıkcası. hepimiz bi şekilde ürünleri kullanıp deneyip görücez.hepinize pişiksiz günler diliyoruz walla.

Şu yumurta sarısını ben de deneyeyim Lelal'cim. Biz de aynı sorundan muzdaripiz, artık takıntı haline geldi devamlı bez değiştiriyorum ıslak kalmasın altı kuzumun diye..

denediğim bir sürü şey bizim pişiğimizede çare olmadı ne sebamed ne bepenten ne zeytin yağı ben bildiğimiz arko kremi kullandım ve pişiğimiz geçti çok şükür ama birde bazimizi değiştirdim prima kullanıyordum başka marka kullanmaya başlayınca dahada iyi oldu...

canım iyi olmanıza çok sevindim benimde oğlumun pişikleri tamamen geçti ve kremim bitti iki kere sebamed sürdüm tekrar pişik başladı ve hemen dün gittim iki kutu aldım uni baby pişik kremini çünkü heryerde yok zor bulunuyor ben oğluma artık bu kremi kullanacağım başkasını tanımam:))

bizim pişiğimiz chicco kremle tamamen geçti.üstelik hugies in ıslak mendilini kullanıyorum ama her akşam yıkıyorum bebişimi

X