BAŞARDIMMM!

Lavinia11

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
33
79
27
Öncelikle nerden başlayacağımi bilmiyorum, ben Almanya'ya sonradan gelen biriyim, 7 senedir burdayım, önceki konularimdan belki az çok bilenler olur, ve ben bu 7 sene içinde hiç boş durmadım, ehliyetimi aldım, almanca kurslarına gittim, disardan liseyi tamamladım, ve en sonunda 3 senelik bir meslek okulundan başarıyla mezun oldum, (evlenerek geldim Almanya ya) Türkiye de bazı sebeplerden dolayı okuyamadım, aile, maddi imkanlar vs. Ama çok şükür ki Rabbım burda nasip etti, binlerce kez şükürler olsun ki başardım elhamdülillah, bugün buraya derdimi değilde, mutlulugumu, başarımı paylaşmak için yazdım, ve şunu anladım ki Allah nasip ettikten sonra en güzeli oluyormuş, (ben meslek yaparken çok zorluk çektim, iyi bir dilim yok maalesef, yapamam edemem başaramam diye tereddütle gittiğim okuldan bir hafta önce sevinçle mutlulukla ve kazanarak ayrıldım, gerçekten çok mutluyum 25 yaşındayım ve bir mesleğim oldu, BAŞARDIMMM!

Sizi tebrik ederim.

Liseyi bile okutturmadan 18'inizde Almanya'ya gelin eden ailenize diyecek hiçbir şey bulamiyorum.

Tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim
İnşallah gönlünüze göre güzel bir iş de bulursunuz.
Mesleğiniz ne bu arada

Tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim
İnşallah gönlünüze göre güzel bir iş de bulursunuz.
Mesleğiniz ne bu arada
Çok çok teşekkür ederim, (Altenpflege) hasta ve yaşlı bakıcılığı, hemsire de diyebiliriz, almanyada en çok aranan meslek İnanin hiç işsiz kalınmaz bu branşta :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…