Bartholin kisti mi? Bilen yardim etsin

ikrab

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2023
12
1
25
Özel bölgemde bartholin kistine benzer bir şişlik oluştu yaklaşık 1 senedir sürekli büyüyüp küçülüyor fakat tamamen hiç inmedi. İçini boşaltmak için sıkıyorum fakat içinden adet kanına benzer kan çıkıyor doktora gittim bartholin dediler fakat şüpheleniyorum bu durumu yaşayan birileri varsa yardım edebilir mi? (İçini boşaltmama rağmen hiçbir zaman tam olarak inmedi ve sürekli gelen sıvı kan şeklinde geliyor)

Geçmiş olsun ameliyat dışında çözümü yok kurcalama sikma bence ameliyat ile alinir

Geçmiş olsun ameliyat dışında çözümü yok kurcalama sikma bence ameliyat ile alinir
Çok acılı bir süreç midir acaba? Şu ana kadar ağrı ya da sızlama yaşamadım o yüzden doktor da işlem yapmamayı tercih etti fakat görüntü olarak beni çok rahatsız ediyor ne yapsam bilemedim.

ablamda vardı o kadar canı yanıyordu ki aldırdı kurtuldu tamamen kısa süren rahat bir ameliyat hiç çekmeyin onu aldırın kurtulun

Sakin aldırmayın cinsellik hayatiniz biter hatta dogal çözümler deneyin ameliyat olmayin

Peki öneriniz var mı nasıl geçer ne yapmam lazım
Canım bartholin absesi/kisti biraz ağrılı ve acılı bir süreç. vajinamızın sağında ve solunda olmak üzere iki tane , dışarıya sıvı salgılayan bezlerin adı bartholin. cinsel ilişki sırasında da kayganlaşmanı sağlarlar. bu bezlerin dışarıya salgı veren kanalları tıkanırsa , salgı bezler içinde birikir ve şişer. Eğer müdahale edilmezse , o sıvı zamanla enfekte olur ve daha acılı bir süreç yaşarsın. Ama bu müdahale bezi tamamen aldırmak yönünde olmamalı. Kadın Doğum Doktorları bu bez için farklı tedavi yöntemleri uygulayabiliyorlar. öncelikle içini boşatlabilirler , iğneyle ya da neşterle. gümüş nitrat yerleştirip bir daha olmamasını sağlayabilirler. tekrarlarsa bu işlemleri birkaç kez yaptırman gerekebilir. sadece çok fazla şişmeden , enfekte olmadan doktora gitmelisin, enfekte olmadan gidersen belki ilaçla da çözebilirler. İdrar yolu enfeksiyonu yaşıyor olabilirsin , onun için de extra doktorla görüşmelisin.

Bende yaşadım apse marsupializasyon yapıldı ama ben pişmanım yani sıcak su oturma banyosu falan işinize yaşayabilir saracoglu kurleri ya da

Ay bi aralar bende de vardı iğne batmış gibi cam kesiği gibi ağrısı olurdu genelde adet döneminde adetliyken veya sonrasında çıkardı sıcak suya falan oturuyordum rahatlatıyor ama geçirmiyordu.Bi kere şişliği buldum karşıma ayna aldım iki parmağımla sıktım ama tabi patlatmak için değil gerginleştirdim ve çok iyi dezenfekte ettiğim iğnenin ucunu gergin yere değdirdim altına pamuk koydum ki mikrobu değmesin bir yere içinden de sıvı çıktı dediğin gibi orayı da dezenfekte ettim ve o bölgeyi hep temiz tuttum geçti.bence tekrar olmuştu sonra kullandığım pedi değiştirdim ve bidaha da çıkmadı çok çok şükür. Kotexin uzun gece olanı kullanıyorum normalde,çok sevçyorum çok rahattır hala bırakmadım. Bu tür ağrı sızı acı yanma oldu mu kotexin yüzde yüz pamuk organik olanını kullanıyorum çok iyi geliyor sorun yaratmıyor. Önerim o bölgeni temiz tut adet dönemlerinde %100 pamuklu ped kullan ve çok sıkıp patlatma. İnşallah geçer. Çook çok zorda kalmadıkça ameliyat falan düşünme tekrarlayan bir şey olabiliyor.

Bende yaşadım apse marsupializasyon yapıldı ama ben pişmanım yani sıcak su oturma banyosu falan işinize yaşayabilir saracoglu kurleri ya da
Sıcak su yöntemi çok işe yaradı büyük ölçüde şişlik indi umarım hepten geçer ve bir daha olmaz

Sıcak su yöntemi çok işe yaradı büyük ölçüde şişlik indi umarım hepten geçer ve bir daha olmaz
sıcak su yöntemini yada işe yaradığını düşündüğünüz yöntemleri bizimle de paylaşabilir misiniz? üst yorumlarda iğne ile yazmışlar ama iğne ile kendim müdahele etmek istemiyorum. yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim

sıcak su yöntemini yada işe yaradığını düşündüğünüz yöntemleri bizimle de paylaşabilir misiniz? üst yorumlarda iğne ile yazmışlar ama iğne ile kendim müdahele etmek istemiyorum. yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim
Sicak su Epsom tuzuyla saracoglu kurleri siringa da tekrar yüksek sıcak suya oturup Hindistan yagi surmekte iyi geliyormus

Ama kronikse marsupializasyon falan yaptırmanız lazim ilk se bunlar denenebilir çünkü çok apse de araştırdıgim kadarıyla bartholin bezinin faaliyetini bozuyor

Ben sadece sıcak suya oturdum dayanabileceğim kadar 15 20 dk oturdum ve oturduğum süre boyunca masaj yaptım. İşlemi yaparken herhangi birsey gelmedi daha sonradan gün içerisinde azar azar geldiğini hissettim şimdilik iyi durumda umarım tekrarlamaz

On gün öncesinde bartholin kisti ameliyatı oldum. Sol taraftaki bartholin bezi alındı. Benim gibi bu ameliyatı olup toparlanma sürecini paylaşabilecek arkadaşlar var mı?

Marsupializasyon denediniz mi öncesinde
Hayır ben reglime yakın farketmiştim regl sonrası da direk bezin alınması işlemini gerçekleştirildi. Araştırmıştım zaten dr uma gitmeden o da bezlerin alınması dışında diğer yöntemlerin geçici bir çözüm olacağını söylediği için bir kere de kurtulmak istedim açıkçası

Hayır ben reglime yakın farketmiştim regl sonrası da direk bezin alınması işlemini gerçekleştirildi. Araştırmıştım zaten dr uma gitmeden o da bezlerin alınması dışında diğer yöntemlerin geçici bir çözüm olacağını söylediği için bir kere de kurtulmak istedim açıkçası
Kuruluk sıkıntısi yaşayabilirsiniz keşke öncesinde deneseydiniz başka yöntemler iyileşmesi de 2 3 ayı bulur ama sanırım

X