Bartholin Kisti (Absesi )

Anlayamadim simdi siz lokal anesteziyle gumus nitrat koydurdunuz ama daha sonra baska operasyon olmadinizmi?
hayır genel aneztezi ile gümüş nitrat tedavisi adında kesik atıldı abse temizlendi gümüş nitrat kapsülü kondu o içinde eriyecek dendi. ve 20 gün geçti başka bir operasyon olmadım

hayır genel aneztezi ile gümüş nitrat tedavisi adında kesik atıldı abse temizlendi gümüş nitrat kapsülü kondu o içinde eriyecek dendi. ve 20 gün geçti başka bir operasyon olmadım
Canim gumus nitrat keseyi etrafina toplamak icin konuluyor ve kese etrafina konulduktan sonra 48 saat icinde buzuşuyor ve aliniyor bezeyle birlikte.bana uygulanan boyleydi.sendeki gumus nitrat eroyebilen cinsten olabilir.eşimde doktor simdi ona sordum .branşi olmasada erimeyede birakilmis olabilir dedi.kendi halinede birakilabiliyormus.fakat dikislerini aldirman daha dogru doktorunla gorus yinede bence

Canim gumus nitrat keseyi etrafina toplamak icin konuluyor ve kese etrafina konulduktan sonra 48 saat icinde buzuşuyor ve aliniyor bezeyle birlikte.bana uygulanan boyleydi.sendeki gumus nitrat eroyebilen cinsten olabilir.eşimde doktor simdi ona sordum .branşi olmasada erimeyede birakilmis olabilir dedi.kendi halinede birakilabiliyormus.fakat dikislerini aldirman daha dogru doktorunla gorus yinede bence
evet demekki kapsül eriyen cinsden ama dikiş kendi çürüyüp düşecek dedi ben tekrar gideyim dikiş için ozaman çok teşekküredrm peki hafif şişlik var ve birazda acı 20 gün olmasına rağmen sendede varmıydı

bugün doktora gittim 23. gün hala dikiş duruyor 10 gün daha bekle dedi düşmezse gel dedi ilişkiyede giremiyorum. ilişkinin 2 dikişe zararı olurmu bi 10 gün beklesem alınınca bir ay daha bekle :)

evet demekki kapsül eriyen cinsden ama dikiş kendi çürüyüp düşecek dedi ben tekrar gideyim dikiş için ozaman çok teşekküredrm peki hafif şişlik var ve birazda acı 20 gün olmasına rağmen sendede varmıydı
Merhaba kisti boşalttırdıktan sonra şişlik hala devam ediyomu benim hala şiş orası ameliyat olalı 1 ay oldu

Merhaba kizlar, bende yaklasik 10 gun once bartholin kisti olustu. Ceviz buyuklugundeydi ancak sansliymisim ki apse haline donusmemisti ve sertlesmemisti. Hemen doktorumu aradim ve antibiyotik, odem azaltici ve fitil verdi ancak herhangi bi inme de olmadi. Bu sirada sizlerin de yorumlarinizi okudum ve arastirma yaptim. Malesef kistlesen bezin alinmasi disindaki hicbir yontem cozum olmuyormus. Apse haline donusmemis kistlerde ise antibiyotik birakildiktan sonra her an apseye donusme ihtimali olurmus. Doktorum ilk basta kistin icini bosaltarak bezi tutmayi onerdi. Ancak okudugum yorumlarda ve danistigim diger doktorlar da bezi aldirmami tavsiye etti. Apse haline donustukten sonra bezin alinmasi soz konusu olamiyormus ve kesinlikle tekrarlar belki 1 belki 2 ay sonra ama tekrarlar dediler. Ben de kesin cozum olmasi gerektigini dusundum ve bugun bezimi aldirdim. Genel anestezi yapildi ve yaklasik 45 dakikalik bir operasyon oldu. Benim oncesinde hic agrim olmadigi icin su anki agrim biraz rahatsiz esiyor ancak dayanilmayacak bir sey degil. Tum doktorlarim o bezlerden 2den fazla oldugunu ve almanin sorun yaratmayacagini soyledi. Size tavsiyem, siz de omur boyu sizi ugrastiracak sikinti verecek yontemler tercih etmeyin. Zira eninde sonunda tekrarlayip apse yapiyormus. Hepinize simdiden gecmis olsun..

Merhaba kizlar, bende yaklasik 10 gun once bartholin kisti olustu. Ceviz buyuklugundeydi ancak sansliymisim ki apse haline donusmemisti ve sertlesmemisti. Hemen doktorumu aradim ve antibiyotik, odem azaltici ve fitil verdi ancak herhangi bi inme de olmadi. Bu sirada sizlerin de yorumlarinizi okudum ve arastirma yaptim. Malesef kistlesen bezin alinmasi disindaki hicbir yontem cozum olmuyormus. Apse haline donusmemis kistlerde ise antibiyotik birakildiktan sonra her an apseye donusme ihtimali olurmus. Doktorum ilk basta kistin icini bosaltarak bezi tutmayi onerdi. Ancak okudugum yorumlarda ve danistigim diger doktorlar da bezi aldirmami tavsiye etti. Apse haline donustukten sonra bezin alinmasi soz konusu olamiyormus ve kesinlikle tekrarlar belki 1 belki 2 ay sonra ama tekrarlar dediler. Ben de kesin cozum olmasi gerektigini dusundum ve bugun bezimi aldirdim. Genel anestezi yapildi ve yaklasik 45 dakikalik bir operasyon oldu. Benim oncesinde hic agrim olmadigi icin su anki agrim biraz rahatsiz esiyor ancak dayanilmayacak bir sey degil. Tum doktorlarim o bezlerden 2den fazla oldugunu ve almanin sorun yaratmayacagini soyledi. Size tavsiyem, siz de omur boyu sizi ugrastiracak sikinti verecek yontemler tercih etmeyin. Zira eninde sonunda tekrarlayip apse yapiyormus. Hepinize simdiden gecmis olsun..
Bendede kist hali de ama apse yok tek taraflı zaten sizin yaptığınız gibi aldurmam daha mi mantıklı olur acaba?

Bendede kist hali de ama apse yok tek taraflı zaten sizin yaptığınız gibi aldurmam daha mi mantıklı olur acaba?
Merhaba kusura bakmayin mesajinizi gec gordum. Ameliyat olali 2 ay oldu herhangi bir sikintim olmadi. Herhangi bir kuruluk problemi de yasamadim. Ancak tabi ki bundan sonra ozellikle dikkat de ediyorum diger tarafta da olmasin diye. Fakat duydugum kadariyla bezler alinmadigi takdirde mutlaka tekrarliyor ve iltihap haline donuyormus ve apse olmadan kurtulmak gerek. Umarim iyilesirsiniz cunku cok fazla arastirdim kronik hale gelip buyuk sorunlar yasayanlar varmis. Allah bu illetten cekenlere kolaylik versin.

kızlar bende de bir kaç gün önce büyümeye başladı. internetten araştırıyım dedim, yazdıklarınızı okuyunca çok korktum. ameliyat olmamak için 2 gün falan direndim, en sonunda gecede uyuyamayınca sabah kalktım gittim hastaneye. dolaşmadık hastane kalmadı, her yerde randevu yok diyolardı. Başka çare bulamadım acilden giriş yaptırdım oradan kadın hastalıklarına yönlendirildim. Lokal anestezi yaptılar, ilk iğne vurduğunda canım çok yandı çünkü artık o kısım baya büyümüştü ve hassaslaşmıştı. sonra kesik attılar ve sıvı boşaldı, etrafa çok kötü bi iltihap kokusu yayıldı. sonra gümüş nitratı yerleştirdiklerinde yanma hissettim ağladım biraz. en son hafif dikiş attılar 2 gün gümüş nitrat içerisinde duracakmış. dikiş kısmıda acıttı ama anlık acıydı. ameliyatımı daha bugün oldum yaklaşık 2 saat önce. şuan gayet iyiyim evde dinleniyorum. majezik ve flagyl diye ilaç yazıldı. 2 gün sonra gümüş nitratı içerisinden aldırmaya gideceğim. Demem o ki acı çekip beklemeyin gidin boşalttırın içini, çok rahatım şuan, boşa korkmuşum o kadar dedim. Hepinize acil şifalar diliyorum :)

bende 20 gün önce bartholin apse ameliyatı oldum .ama hala bıraz sertlık var normalmi bılgı verebılırmısınız nekadr surede bu sertlik düzeliyor

Merhab
bende 20 gün önce bartholin apse ameliyatı oldum .ama hala bıraz sertlık var normalmi bılgı verebılırmısınız nekadr surede bu sertlik düzeliyor
Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.bende sizin gibi ameliyat oldum.biri 9 agustos apseyi boşalttılar içine gümüş nitrat koydular.ikincisi 12 agustos gümüş nitratı aldılar.her ikisindede narkoz aldım.ve ameliyattan 5 gün sonra hamile oldugumu ögrendim.adetim geçince ilactan zannettim.drum hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi.sertlik degil ama hafif şişlik hala var gibiAllahim bir daha yaşatmasın.o acıda ayrı bi acızamanla düzelir umarım...

Merhab

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.bende sizin gibi ameliyat oldum.biri 9 agustos apseyi boşalttılar içine gümüş nitrat koydular.ikincisi 12 agustos gümüş nitratı aldılar.her ikisindede narkoz aldım.ve ameliyattan 5 gün sonra hamile oldugumu ögrendim.adetim geçince ilactan zannettim.drum hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi.sertlik degil ama hafif şişlik hala var gibiAllahim bir daha yaşatmasın.o acıda ayrı bi acızamanla düzelir umarım...

çok tesekkür ederim bu arada hayırlı olsun adına cok sevindim .gercekten bu zamana kadar yasadıgım en kötü agrılardan bırıydi umarım tekrarlamaz.bizde bebek istiyoruz 10 aydır ve bu olay geldi basıma inşallah düzelmişimdir ve bnde senın gbı güzel haberler alırım

çok tesekkür ederim bu arada hayırlı olsun adına cok sevindim .gercekten bu zamana kadar yasadıgım en kötü agrılardan bırıydi umarım tekrarlamaz.bizde bebek istiyoruz 10 aydır ve bu olay geldi basıma inşallah düzelmişimdir ve bnde senın gbı güzel haberler alırım
Çok tşk ederim.allahım kimsenin kucagını boş bırakmasın.bu bartolinin büyük sebebi kuruluktanbenim bu sene içinde 3.bartolindi.pree seed diye bir jel var netten bulabilirsin.sperm öldülmüyor.bi bak istersen.

Çok tşk ederim.allahım kimsenin kucagını boş bırakmasın.bu bartolinin büyük sebebi kuruluktanbenim bu sene içinde 3.bartolindi.pree seed diye bir jel var netten bulabilirsin.sperm öldülmüyor.bi bak istersen.
Sen kullandınmı bu jelden böle seylere cok cesaret edemıyorum acıkcası ..benım yumurta tembellıgı var demıstı doktor .10 aydır denıyoruz ama sonuc yok .bakalım en son care bu jelıde deneyebılırım .

Cnm ben ameliyattan s
Sen kullandınmı bu jelden böle seylere cok cesaret edemıyorum acıkcası ..benım yumurta tembellıgı var demıstı doktor .10 aydır denıyoruz ama sonuc yok .bakalım en son care bu jelıde deneyebılırım .
N
Cnm ben ameliyattan sonra sordum gleitgelen isimli bi jel önerdi.
Digeri ni ben kendim araştırıp buldum ve aldım.kafaya koymuştum kullanacaktım.1 ay ilişki yok dedi.ondan sonra deneyim
dedim.işte peşinden hamile oldugumu öğrendim.

arkadaslar belki işinize yarar die yazmak istedim temmuz ayında bartholin apsesininden amelıyat oldum kesik atıp apseyi boşalttılar daha şişlik tamamen inmeden 2 ay sonra yenıden şişti oturamaz hale geldim .bu sefer hastaneye gitmeden evde sıcak su üzerine oturup oradki şişliği biraz yumuşattım daha sonra oraya sarımsak ezip koydum bir günde işe yaramıyor 2 günün sonunda orası akmaya başladı elimlede sivilce sıkar gibi o şişliği sıkıp içindeki apseleri boşalttım içinden cıknlara inanamazsınız .2 3 gun boyunca sıcak su oturmaları sarımsak ve apseyı sıkma işlemine devam ettim suan şişliğim cok az kaldı oturabılıyorum cok az bı agrı var oda bastırırsam .bu durumu gecırmıs ve tekrarlayacagınızı anlagınız an bunu yapın daha az agrı cekersiniz .ve kuru dut aldım sabah aksam kaynatıp içiyorm inşallah faydası olur .ve inşallah bu durumu bidaha hiçbirimiz yaşamayız

Merhab

Merhaba
Merhab

MERHABALAR;
BENDE GÜMÜŞ NİTRAT YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM SÜREC KONUSUNDA BANA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ ÇOK KORKUYORUM ARTIK BU İLLETTEN KURTULMAK İSTİYORUM BENİMKİ SADECE KİST MODUNDA AMA KORKU İLE YAŞAMAKTAN BIKTIM. NEKADAR SÜREDE İYLEŞTİNİZ NİTRAT KAÇ GÜN KALDI YATMAK ZORUNDA KALDINIZMI MERAK EDİYORUM. ÇALIŞTIĞIM İÇİN İYLEŞME SÜRECİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ.

Merhaba bayanlar benim 1 senedir vajina girisinde beze var ama findik kadar bile degil agri sizi hic birsey yok elleyince farkettim ama ben sadece 1 senedir esimle birlikte olamiyorum acaba tedavi ameliyatmidir yoksa ilaclami muayneden bile acayip korkuyorum bu ay muayne olucam ama

Merhaba yumurta tembelligi oldugunu yazmissiniz kuru incir yemenizi tavsiye ederim hergun

Arkadaşlar merhaba;
İki gündür bu ağrıyı çekiyorm. Vajina girişinde sol dudak şişti ceviz büyüklüğünde oldu.ebegümeci kaynatıp koydum ,sıcak suya oturdum ama henüz bi faydasını göremedim. Doktora gitmeye çok çekiniyorum.lütfen yardım edin uyku uyuyamıyorm.

X