Bardak almama gerek var mı ?

Lotuslu cheesecake

yaprak döker bir yanımız ,bir yanımız bahar bahçe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
577
729
Kızlar komşuma gittim kahveye kızım kahve yanında ki suyu içerken bardak ağzında kırıldı ağzından camları aldım çok panikledim o an ya yutsaydı nolacaktı diye o an akıl edemedim ama kızında bardağı gitmiş oldu yeni bi takım almalı mıyım sizce ?

Alırsanız sanki bir bardaklık dostlugunuz yokmuş gibi gözükür.
Yahut karsinizdaki kişi sanki bir bardağın hesabını yapıyormuş gibi bir algı oluşabilir.
Ben almazdım,iyi niyetiniz yanlış anlaşılabilir 🤷

Kızlar komşuma gittim kahveye kızım kahve yanında ki suyu içerken bardak ağzında kırıldı ağzından camları aldım çok panikledim o an ya yutsaydı nolacaktı diye o an akıl edemedim ama kızında bardağı gitmiş oldu yeni bi takım almalı mıyım sizce ?
Ya çocuk bilerek yapmamıştır geçmiş olsun. Şıklık olması adına belki alınabilir

Hayır ya, onun da aklına gelmez bence. En azından benim aklıma gelmez.

Böyle şeylerin lafını yapan biriyse, yanınızda denk geldiyseniz başkalarına karsı bu tarz söylemlerini alın derim ha yoksa almaya gerek yok ki çocuğunuz büyük bişey atlatmıs yutsaydı kötü olurdu çok geçmiş olsun.

Benim başıma gelse alırdım, başkası yapsa almasını tercih ederdim. Kimisi de rahatsız olurmuş. Demek ki sizin arkadaşınıza göre düşünüp karar vermeniz lazım.

Yani şık bı fincan olur
Ohabunu nerden aldın fılan dıyor oluruz
O da elimizde kırılır
Alırız telafi ederiz
Ama k. Çı kırık su bardagının da pesıne dusmem yani

İçinize çok sinmediyse, pahalı bir şeyse alabilirsiniz. Ama ben almazdım. Sonuçta kaza olmuş. Çocuğu yeni mobilyaları çizerken gülümseyerek izleyen ebevenyler gırlayken bir bardak kazayla kırılmış, canı sağolsun denmeli.

Yani kaza olmuş sonuçta, geçmiş olsun. iyi ki de kızınızın ağızı yırtılmadı. Bence hiç gerek yok yeni bardak almanıza, arkadaşlar böyle şeyler düşünmezler, bardak önemli değil, sizin kızınıza bir şey olmamış olması önemli olan. Çok özel bir bardak mıydı bilemem ama eğer illa ki almak istiyorsanız kızım bardağınızı kırdı diye değil de bir gün giderken ev hediyesi götürür gibi bir set alıp gidebilirsiniz.

Hayır gerek yok.
Komşumun çocukları geliyor benimkilerle azıp kuduruyorlar neler oluyor neler.
Cocukların sebep olduğunu bir bardak tabak vs talep edilmez ki.
Komşunuzda istemez cocuga bisey olmadı diye sevinmesi gerek. Ağzında bardak kırılmış.
Geçmis olsun.

X