Bahçe Bakımı ve Çiçekler Barçman'ın cenneti...

gerçek anlamda cennet , çok güzel.imrenmemek elde değil , bütün fotoğraflar huzur veyor insana , mutlu günler yaşamanız dileğiyle . :nazar:

evet tabiki çimler çok çabuk uzuyor ama sıksık biçiyoruz bitkiler birbirine yakın ama içiçe geçmelerine müsade etmiyoruz bizim ev biraz tepede kaldığı ve rüzgarlı olduğu için yazın hem otomatik sulama sistemiyle hemde elle sulamamıza rağmen çabuk kuruyor ve çimler güneşten yanıyor onun için gölge yapmaya çalışıyoruz ama genellikle ağaçlar bahçe kenarına dikildiği için ( bahçenin en büyük alanı hariç) mesela 4 lü leylandi grubuda bizim bahçeye gömülü olan gaz tankımızı gizliyor yani yakın dikilen ağaçların hepsinin bir görevi var ortaları boş bıraktık o yüzden kötü durmuyor canım

tebrik ederim sizi,çimlerin güneşten yanmaması için doğal gölgelik yapmak üstelik bunu ağaçlardan yapmak çok büyük başarı..a.s.
Leylandileri perdeleme amaçlı kullandığınızı anlamıştım ama tankı görememiştim,demekki amacına ulaşmış yerimseniben,sizde yeterince bilgilisiniz gördüğüm kadarıyla,bahçeyi bu hale getirmek kolay değil...

evet tabiki çimler çok çabuk uzuyor ama sıksık biçiyoruz bitkiler birbirine yakın ama içiçe geçmelerine müsade etmiyoruz bizim ev biraz tepede kaldığı ve rüzgarlı olduğu için yazın hem otomatik sulama sistemiyle hemde elle sulamamıza rağmen çabuk kuruyor ve çimler güneşten yanıyor onun için gölge yapmaya çalışıyoruz ama genellikle ağaçlar bahçe kenarına dikildiği için ( bahçenin en büyük alanı hariç) mesela 4 lü leylandi grubuda bizim bahçeye gömülü olan gaz tankımızı gizliyor yani yakın dikilen ağaçların hepsinin bir görevi var ortaları boş bıraktık o yüzden kötü durmuyor canım

tebrik ederim sizi,çimlerin güneşten yanmaması için doğal gölgelik yapmak üstelik bunu ağaçlardan yapmak çok büyük başarı..a.s.
Leylandileri perdeleme amaçlı kullandığınızı anlamıştım ama tankı görememiştim,demekki amacına ulaşmış yerimseniben,sizde yeterince bilgilisiniz gördüğüm kadarıyla,bahçeyi bu hale getirmek kolay değil...

çok teşekkür ederim bu evle birlikte o kadar çok bahçe ve bitki kitabı okudumki oldukça tecrübe kazandım

ben barçman ablaya tepeden tırnağa ve bahçeside dahil olmak üzere daha önce evinin resimlerinide görmüştüm hayranım hayrannnn

nasılg üzel seyler yapıyorsunuz

daha önceden de resimleri görmüştüm

dee şimdi niye yazıyorum :)
kızım 16 yaşında
ve yeni yeni çiçek bakma sevdasına girişti

evvelsi gün koçtaştan hercai menekşe siklamen birde menekşe aldık
ama çiçek açmamış henüz
sev onları bak dedim ki ben çok bilmem bakımlarını
cevap verecektir sana dedim
çiçek acarak

unuttum iki tane dikilmiş lale ile sümbül de aldık ama daha birsey çıkmamış

özel bir bakımı falan varmı
yada hevesi kırılmadan hemen cevap alacağı bir çiçek varmı bildiğiniz :)

çooooooooook harika
fevkaladenin fevkinde
şahane
muhteşem
daha ne denilebilirki
yeşile bayılıyorum a.s.a.s.
ablacım bahçene nazar değmesin
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kızım 16 yaşında

ama çiçek açmamış henüz
çiçek acarak

hayır kuru kalmasın sulayın birde güneş görsün yeter bu arada kızına büyük marketlerde satılan çim adamlardan öneriririm ona odasındada bakabilir hoşuna gideceğine eminim

barçman ablamm süpermiş bahçennn emeğine sağlık:nazar:
insan böle nezih bi ortamda nasıl huzurla dolar yaaa!
dilerim çok mutlu olursun ablacım...Şeniz

Harika görüntüler tam tefekkür bahcesi Rabbimin yarattığı güzelliklerle barçman hanımın emegi birleşmiş elinize sağlık bir yeşil hastası olarak içim gitti harkulade

Son düzenleme:

kızım 16 yaşında

ama çiçek açmamış henüz
çiçek acarak

Lale ve sümbül soğanlı bitkilerdir Barçman ablanın dediği gibi siz onları sulamaya devam edin,erken ilkbahar aylarında (mart-nisan) açacaktır. Yaz bitimine doğru da yine kuruyacaktır ama soğanını çıkarmayın aynı işlemi tekrarlayarak her sezon çiçeğiniz açacaktır.Ara sıra saksı değiştirmekte fayda var tabi..a.s.

Barçman ablam tanıyorumda biri yazmış hani ne biliyim gerçekten çok güzel yaaa

barçman evinin bahçesi ve bitkilerin muhteşem, o at arabasından avize fikri ise çok orijinal.
biz de bir kameriye yaptırıyoruz, sanırım bu fikri deneyeceğiz biz de umarım becerebiliriz. a.s

yalnız yine bize de fikir oluşturması açısından bahçenin düzenini daha geniş açıdan gösteren fotoğraflar eklemeni de rica edeceğim ben.
çünkü öyle güzel ve profesyonelce yapılmış ki.. fikir almak istiyoruz biz de.
bir de evinin içini de eklersen birgün çok seviniriz yine..
çardağının içinin fotoğraflarını da merak ediyoruz.

çok güzel bir yaşam alanın var, "yaşam dolu, emek dolu".. :1rolleyes::nazar:
ellerine sağlık..a.s.

X