Banyo sezeryan sonrası

Efsun18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2017
425
213
Merhabalar arkadaşlar ben inşallah iki hafta sonra sezeryan olacağım aklımda deli deli sorular spinal belden uyuşturma olacak o iğne yapılırken ağrır mı çok bi de sezeryan sonrası süt hemen gelsin diye duş alın diolar ama dikişler varken nasıl duş alınırki suya dayanıklı bantlar da cıkarırken dikişlere zarar verir mi?Lütfen sezeryan olan annecikler kardeşler tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız??Allah razı olsun şimdiden bu ara da hayırlı Ramazanlar herkese

Suya dayanıklı bant takıyorlar onunla birlikte duş alabiliyorsun. Bantı çıkarırken acımıyor korkma. Spinal sezeryan oldum o an çok az bir acı duyuyorsun iğne yapılırken.

Suya dayanıklı bant takıyorlar onunla birlikte duş alabiliyorsun. Bantı çıkarırken acımıyor korkma. Spinal sezeryan oldum o an çok az bir acı duyuyorsun iğne yapılırken.
Anladım cnm teşekkür ederim cevap verdiğin için

Öncesinde duş almıştım ben, sezeryandan 2 veya 3 gün sonra da banyo yapmıştım,
İğne aslında kişiden kişiye değişir, ben heyecandan fark etmedim bile. Aslinda bebeğinin ilk sesi ve ilk görüntüsü, dakikalar içinde doğacağını düşünürsen ağrı VS aklina bile gelmez. 2 sezeryan sonrası ilk sütüm bir gün içinde gelmişti. Bebeğin emme refleksine göre değişir buda.
Hayırlı sağlıklı bir doğmun olsun ☺️

Öncesinde duş almıştım ben, sezeryandan 2 veya 3 gün sonra da banyo yapmıştım,
İğne aslında kişiden kişiye değişir, ben heyecandan fark etmedim bile. Aslinda bebeğinin ilk sesi ve ilk görüntüsü, dakikalar içinde doğacağını düşünürsen ağrı VS aklina bile gelmez. 2 sezeryan sonrası ilk sütüm bir gün içinde gelmişti. Bebeğin emme refleksine göre değişir buda.
Hayırlı sağlıklı bir doğmun olsun ☺️
Allah razı olsun gerçekten pozitif tavsiyelere o kadar ihtiyacım var Kİ tekrar teşekkür ederim

Merhabalar arkadaşlar ben inşallah iki hafta sonra sezeryan olacağım aklımda deli deli sorular spinal belden uyuşturma olacak o iğne yapılırken ağrır mı çok bi de sezeryan sonrası süt hemen gelsin diye duş alın diolar ama dikişler varken nasıl duş alınırki suya dayanıklı bantlar da cıkarırken dikişlere zarar verir mi?Lütfen sezeryan olan annecikler kardeşler tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız??Allah razı olsun şimdiden bu ara da hayırlı Ramazanlar herkese
Ben ayın 4unde sezeryan doğum yaptım hemen anlatıyım benimki estetik dikiş genelde 3.gun duş alabilirisniz diyolar ben bandı çıkardım eşim yardım etti kalkarken otururken o yıkadı beni ben 4,gün yikandik bugün dinleniyim diyip iğne yaparken biraz aviyo kemik arasına vuruluyo çünkü sinire yakın yere zaten vurduktan sonra beldne assa bı sıcaklık hissediyorsun yavaş yavaş his kaybin oluyo sonra ayaklarımı falan oynatamiyosun sen basladimk diyene kadar bitiyo uyuşukluk geçtikten sonra dikişin sızlıyo ona hore ağrı kesici falan veriliyo benim anestezime ağrı kesici serum bağlandı kendim kontrol edebileceğim cihazla beraber 6 saat bekliyolarmis öğleden sonra doğum yaptım akşam beno yatağımdan kaldirip yürütmeye goturudler tam geçmediği için uyuşukluk sendeledim biraz sonra kendim yürümeye başladım acı eşiği kişiden kişiye degisiyomjs ben çabuk toparladım ama dikisten dolayi hareketler kısıtlı destek şart çok da acılı bişey değilmiş

Ben ayın 4unde sezeryan doğum yaptım hemen anlatıyım benimki estetik dikiş genelde 3.gun duş alabilirisniz diyolar ben bandı çıkardım eşim yardım etti kalkarken otururken o yıkadı beni ben 4,gün yikandik bugün dinleniyim diyip iğne yaparken biraz aviyo kemik arasına vuruluyo çünkü sinire yakın yere zaten vurduktan sonra beldne assa bı sıcaklık hissediyorsun yavaş yavaş his kaybin oluyo sonra ayaklarımı falan oynatamiyosun sen basladimk diyene kadar bitiyo uyuşukluk geçtikten sonra dikişin sızlıyo ona hore ağrı kesici falan veriliyo benim anestezime ağrı kesici serum bağlandı kendim kontrol edebileceğim cihazla beraber 6 saat bekliyolarmis öğleden sonra doğum yaptım akşam beno yatağımdan kaldirip yürütmeye goturudler tam geçmediği için uyuşukluk sendeledim biraz sonra kendim yürümeye başladım acı eşiği kişiden kişiye degisiyomjs ben çabuk toparladım ama dikisten dolayi hareketler kısıtlı destek şart çok da acılı bişey değilmiş
Benim sütm çabuk geldi kaç haftalık bebiş doğum yapacaksınız

Allah analı babalı büyütsün. Bu iğneden sonra bacakları hastane personeli mi hareket ettiriyor doğum pozisyonuna getirirken? Tamamen hissiz oluyor anladığım kadarıyla vursan çimdiklesen duymazsın dimi? Bir de doğumdan ne kadar sonra düzelmeye başlıyor yani eğer uyuşuksa tuvalet kaçırma vs oluyor mu diye merak ettim. Hamile değilim ama merak ettiğim için görmüşken sormak istedim :)

Allah analı babalı büyütsün. Bu iğneden sonra bacakları hastane personeli mi hareket ettiriyor doğum pozisyonuna getirirken? Tamamen hissiz oluyor anladığım kadarıyla vursan çimdiklesen duymazsın dimi? Bir de doğumdan ne kadar sonra düzelmeye başlıyor yani eğer uyuşuksa tuvalet kaçırma vs oluyor mu diye merak ettim. Hamile değilim ama merak ettiğim için görmüşken sormak istedim :)
+1

ben genel anestezi ile sezeryan yaptmıştım doğumun 3. günü eve gittiğimde doktor banyonu yap ama ayakta yap demişti.

ıgneyı o amelıyat masasında oturuken yaptılar hemen kalcam uyusuyordu uzan dedı. Uzandıgımda ayaklarım uyusmaya basladı. Ben anestezı uzmanına bıseyler dıyordum tansıyonum dusmustu kolumdna tansıyon ılacı verırlerken vercekler oglunu sımdı dedı hadı canım derken paaat karsımda cok kısa suruyormus😍😍😍😍 sonra odaya cıkarttıklarında hemsıreler gıydırdı. Bebısı getırdıler emzırmeye sonra ayaklarım 5 saat ıcınde acıldı kalkarken hıc sorun olmadı dusundugum kadar. Oturur pozısyondan yatması zordu o kadar. Yurumesı de oyle zor degıldı aynı gun kendım yurudum. Hemen hemen her saat yurudum sureklı yurudum hatta. Bı daha da yatmadım pek sukur. Kolay ıyılestım o yuzden 🤗🤗😌😌 2. Gun eve gectık 3. Gun banyomu yaptım ayakta:) banyo suyu ıslatıyo bantları cabuk sökülüuor. Zaten dikis 2 tane bı saga bı sola. yapıstırıyorlar kesıgı. Ha bı de ac gıdıyorsun. We dolayısıyla aslında tuvaletın olmuyo. Sonda takıyorlar Ve altına yapma olsa da haberım yok hıc. Lavman da bı secenek tabı.🤔

Son düzenleme:
Canı aşırı tatlı biriyim. Ama o iğneyi ki kontrl günü acil sezeryan olmann verdiği heyecanla bile hiç hissetmedim. Hafif kambur kedi duruşunda olacaksınız çok komik hatta 😍😍
Bu arada süt hipofiz bezinden üretilen bir salgı geç gelir gelmez diye hiç beyninze olumsuz sinyal vermeyin. Ben bu bilinçle doğumdan çıktım 37+5de oo sütüm harika bol bol geliyor diye sevinçle inanarak söyledim hemşirelere.
O uçlu mememle 2660 gram doğan oğlumu 6 ayda 10 kilo yaptım sadece anne sütüyle düşünün.
Bu inançla doğuma girin sütüm bol bol diye diye hipofiz bezi de size inanıp devreye girsin. Sağlıcakla inşallah kucaginza alin 🙏🙏 ( illa banyo ile gelmez süt ayrıca sırta hafif masaj vb şeylerde var ama bol bol sütüm var diyin gerisini boşverin)

Uyusuklukta kaçırma diye sonda takılıyo 2 saat falan uyuşuk kaliyo yavaş yavas ayaklarını oynatabiliuosun ama ameliayat başlayıp bitene kadar hissetmiyosun bişey oynatamiyosun gidiklasan bile hissiz ben eşime demiştim ayaklarımj birlestir ben kaldirmaouroum. Diyebsaat saat yavaş yavaş duzekiyo uyuşma geçmeye başlayınca biraz biraz ağrın basliuo ona göre antibiyotik ve ağrı kesiciler veriliyo

X