Bana yardımcı olun arkadaslar

Cemile97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
7
0
27
Merhaba ben burada yeni üyeyim 40 haftalık gebeyim ama ne kasılmalarım var nede açılma her hangi gibi hiç bişey yok doğumum olmuyo bir türlü sizce bu normal ntsde sancım felanda cıkmıyo doktora sordum 10 daha bekle bebek kendi gelmezse doğuma alcam dedi söyle bişey duydum 41 haftadan sonra normal doğum yapılamıyomus bu doğrumu bana bu konuda bilgi verir misiniz çünkü 10 sonra 41+3 gün olacak sezaryan olmak istemiyorum

Merhaba. 41+2 ile normal doğum yaptım. Hatta geç döllenme vardı, 34 haftadan sonra doktor değiştirdim, gebelik haftası belli değildi. Son adet tarihine göre 42 haftalık doğum yapmıştım. Ultrason ölçümleri 40 ile 42 arasında değişip duruyordu. Ona rağmen doktorum beklemeye teşvik etti. Sürekli iletişim halindeydik. Siz de doktora her an ulaşabiliyorsanız ve gebelik sağlıklı ilerliyorsa endiselenmeyin. Hayırlı doğumlarınız olsun ☘

Amin inşallah hiç bir sıkıntım yok şimdilik

Evet 42 hafta dolana kadar normal dogum beklenebiliyor, ayni zamanda doktorun doguma alicam derken suni sanci ile normal dogum baslaticam da demis olabilir, suni sanci ile de baslamazsa sezaryan olmali. Ama doktorun zaten sezaryan yanlisi olsaydi alirdi simdiye kadar seni, sen guven doktoruna

İnşallah öyledir çok korkuyorum ya inşallah sağ saglim dogururum

41+3'ü görünce yazmak istedim :) Benim de hiçbir kasılmam, sancım vs yoktu. Son haftalarımda hala göbeğim yukarda, hiç doğuracak gibi de hissetmiyordum. Herşey 2 gün içinde oldu. Önce nişanım geldi, ertesi gece suyum geldi ve 3. günün sabahı normal doğumla bebeğime kavuştum :) Yalancı sancım bile yok, rahim kendini doğuma hazırlamıyor, kesin sezaryen olacağım diye üzülüyordum. Ama çok hızlı ve kolay bir doğum yaşadım. Size de nasip olur inşallah. Bol bol yürüyün, merdiven inip çıkın, pilates topunuz varsa sırtınızla duvarın arasına koyup yere çömelme kalkma yani squat hareketleri yapın.

Bu arada sezaryen olmaktan da çekinmeyin. Doğum bir şekilde geçiyor. Şuan bebeğim 6 aylık inanın doğum unutulup gidiyor herşey ondan sonra başlıyor :)

Canım is allah dediğin gibi olur ve normal doğum yaparım .benim yanımda k aynanam yok ailem çok uzakta sezaryandan korkuyorum bide kalkamazsam bana kim bakarak ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…