Doğuma Hazırlık bana Öz Türkçe kız isimleri söyler misiniz :))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Aaaa Sağol canım nehir i de çıkarayim listeden

Valla ben Elif'ten pek vazgeçmedim ama eşim sağolsun :)

Inci, Ezgi, Çağla, Esin, Ayça, Burçin, Burçak, Başak da güzel Türkçe isimler. Listene eklemek istersen :)

Çok sağol canım

Daha cinsiyet belli değil ama araştırmalar devam

Bu konunun bi de erkek için olanını bulursam. Tam olacak :)

İsim ararken kriterim Türkçe olmasıydı öyle de oldu :)
Kızım olursa düşündüğüm isim Ece
Onun dışında İdil, Işıl, Ayça, İpek, İlkyaz ilk aklıma gelenler şimdi

Aaaa Sağol canım nehir i de çıkarayim listeden

Valla ben Elif'ten pek vazgeçmedim ama eşim sağolsun :)
Benim kuzenimin kizi Elif oldugu halde Elif koyduk kizimizin ismini.. Cok sevdigimiz bir isimdi ama ben de anlamina takilmistim.. Anlami kotu degil ama cok da anlami yok oyle.. Tam aksine benim de esim cok istemisti.. Elif Asya oldu ismi..
Ipek Idil Ezgi de guzel..

bu sayfanın açılması çok güzel olmuş tam ihtiyacım olan şuan :) bende öz türkçe arıyorum ama zorlanıyorum
umay
bilge
gülçehre daha bir çok isim var ama ben umay sıcak bakıyorum
( fikir olsun diye bildiklerimden yazayım gökçen, güntülü, günseli, günsu, bilgen, begümay, selenga, süğümbüke,açina,dora, almıla,apakay gibi )

Benimki de suyumbike den esinlenerek bike konmuş ama memur bige olarak yazmış oyle de kaldı hanimefendi prenses anlamina geliyo

ÖzTürkçe olsun diye de söylerken ve anlaşılırken zorlanılan ((anlamı güzel olsa da))sıkıntı yaşayabilir çocuk..o yüzden bence daha bilindik söylemesi daha net isimler konulması çocuk açısından daha kolay ve kullanışlı olur diye düşünüyorum..(klasik isim seviyorsanız aslı,nihal vb gibi şuan daha az konulanlar konulabilir)
(Örnek olarak bi arkadaşımın adı günseli((sizin burda yazdıklarınızdan ))herzaman zorlandım diyor gülseli mi günseri günsel gülser daha bi sürü türevi gibi o kadar çok yanlış yazılmış ki kız artık ismim doğru yazılınca şaşırıyorum diyor..keşke sade gül olsaymış derdi )bu ve bunun gibi ismi böyle değişik harf karmaşası olan tek seferde anlaşılmayan hep yanlış söylenip yanlış yazılan arkadaşlarım aynı düşüncede...(diğer arkadaşımın ismi de özgül o da diyor aynısını)
fikir olsun diye yazmak istedim..yazdığınız isimlerin belki anlamları güzel olabilir daha az kullanılan isimler olabilir ama çocukta hayatı boyunca yanlış yazılım ve söylemin sıkıntısını çekebilir aklınızda olsun bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…