Bana narsist ona olmayacak mı

Böyle konularda biz kadınları suçlu buluyorum. Zamanında dik durmayınca sonra ilahi adalet aranmaz. Baştan olmayacağını kabul edip bitirseydin şimdi ondan çok daha mutlu olacaktın. Hala şansın var yoluna bak. Seninle olamadı diye başkasıyla olamayacak diye birşey yok. O zaman ayrılmış insanlar tekrar biriyle olamazdı.

Belki de size öyleydi? Nerden biliyorsunuz narsist olduğunu? Sizi sadece kullanmak istedi belki? Dediğim dedik biri çıktı karşına ne dediyse yapıyor belki de?

Başka bi psikoloğa gidin. Belli ki sizin kendinizi algilayisinizla ilgili çalışacağına oturup sizinle nisanlinizin dedikodusunu yapmış. Bi psikolog nasıl hiç görüşmediği birine bir de bu insanı problem yaşadığı nişanlısının ağzından tamamen taraflı dinleyip böyle zor bı teşhiste bulunabilir. İnsanlar her ilişki de farklı davranabilir. Karsidakinin davranışlarına göre sınırlarını belirler. Sizinle bir şeyler kötü gitti diye herkesle kötü gitmek zorunda değil. Kendinize odaklanmak yerine ilahi adalet beklentisiyle yaşayıp gidecekseniz içinde bulunduğunuz durumda pek de bı duzelme olmayacaktır. Herkes hata yapar. Kimse bir ilişkisinde hatalı davrandı diye sonsuz mutsuzluğu haketmiyor. Affedici olun, yasadiginiz güzel şeyleri düşünün, kendi hayatiniza odaklanın.

İnanın takip etmiyorum bir anda eniştesi daha önce ekli olduğu için sayfasından gördüm. Gittiğim psikolog tanıdığım değildi daha önce konu açmadım ama cok ben olmaktan cıktıgjö bi nişanlılık geçirdim pasif kabuğuna çekilen bi insan oldum en son bana antidepresan içeceksin diye baskı yaptıgında psikologa gittim. Bınu demesindeki neden onların her dediğine evet demeyi öğrenmem gerektiğiymiş
Birileri bize bir şey yapıyor ama çoğunlukla buna biz izin veriyoruz. Belki de karşısındaki sana davrandığı gibi davranmasına izin vermiyordur.

İnsanlar ilişkide davranışları ve sınırları karşılarındaki insana göre değiştirirler. Sizinle kötü bir ilişkisi olması demek herkesle kötü ilişkisi olacağı anlamına gelmez.
Adam yoluna bakıyor, yeni bir düzen kurmuş siz de bunu yapmalısınız.

Ayrıca işini iyi yapan bir psikolog/psikiyatrist hastayı görmeden kişilik bozukluğu teşhisi koymaz. Her kötü giden ilişkinin karşı tarafı narsist oluyor bu ara zaten.

size ne size ne
İster mutluluk kurar ister oyun oynar ister bu yüceltme dönemini sonsuza dek yaşatır
İlahi adalet dedıgınız kavram dünya için geçerli değil sadece

diyenler öyle diyor
Madem inanıyorsunuz
Artık milleti de kendinizi de rahat bırakın

Doktorunuz kendisini görmeden, tanımadan eski nişanlınıza narsist teşhisi nasıl koyuyor peki? Çoğu kişi narsist artık ne hikmetse.

Sizinle ilişkisi kötüydü diye hayatına girecek herkesle aynı olacak diye birşey yok. Belki sizin de hatalarınız vardı, belki aranızda eksik olan birşeyler vardı, şimdiki ilişkisinde de ise durumlar tersidir kim bilir?

Bunları düşünmenin size hiçbiri yararı yok. Kimle ne yaşıyorsa yaşasın. Madem size kötü davranıyordu, iyi ki kurtuldum deyip önünüze bakın.

Narsistlik bir kişilik bozukluğu. Bir nevi hastalık yani. Hasta insanlar hastadır, kötü değildir. Belki iyileşiyor. Bir de insan her ilişkide karşısındakine göre farklı bir şekile girer.
Sizi de anlıyorum. Mümkün olduğunca gözünüzü kulağınızı kapatın ona. Kendinize iyi gelecek şeyler yapın.

Çok amiyane bir tabir ama at sahibine göre kişner sözünün örneklerini çok görmeye başladım bu aralar. Her ilişki kendine özgü süreçler içinde devam ediyor. Tavizkar, karşısındakine göre şekil alan bir yapıdaysa eğer kadın erkek kendi eksikliklerini, bozukluklarını bir güzel ortaya döküyor. Ama öyle kadınlar var ki, erkeği hamur gibi yoğurmasını biliyor. Adam farkında bile olmadan istenilen kıvama geliyor. Ha bunları söylüyorum da ben de 1. Gruptayım.
Siz de bu ilişkiden kurtulduğunuz için sevinin ve nerde hatalı davrandığınızı bulun ve ders alın bence. Kendi adıma ben de hep aynı hataları yapıyorum zor değiştirmek ancak ders alıp yolumuza bakmalıyız.

Nisandan düğünden dönmek kolay bir şey değil,benim de başıma geldi.Bu dusuncelee evet doğru değil ama bence şu an için çok normal çünkü konu sahibi arkadaşımin belli ki henüz psikolojisi yerine gelmemiş,ileride duygusu bittiğinde kendi de bugünkü düşüncelerine şaşırtacaktır.

Adam aşık sen de aşık ol,o yolunu bulmuş işte sen de git kendi yoluna tarzı cümlelerle hepten psikolojisini bozmak yerine biraz empati yapsanız,derde ortak olsanız keşke kk nin dosdoğru hanımları !

Psikiyatrist nasıl üçüncü kişileri konuştu sizinle görüşme esnasında? Görmeden teşhis koydu? Enteresan.

Sevgilisi eğer psikolog ise muhtemelen o onu manüple eder, yönlendirir. Yani eski nişanlın muhtemelen ilişki kurabileceği en mantıklı insanla ilişki kurmuş. Eğer psikolog işini iyi biliyorsa

Seni çok iyi anlıyorum insan duyunca biraz hani ya onca ahım nereye gitti diyor ama değmez ki üzülmeye. Ya ben eski nişanlımdan ayrıldım çocuk 7 ay sonra nişanlanıp evlenince çok sevindim evlendi diye çünkü her yerde arabayı üzerime sürüyordu karşıma çıkıp korkutuyordu. kızda ne yalan söyliyim benden zayıf ve güzeldi biraz sinsiye benziyorsa da Allah var taş olurum güzel kız valla :KK70: bırakın şu eskinizin yenilerini önünüze bakın mutlu olamamışsınız işte uyuşmamış bir şeyler...

Alllah Allah. Adam narsist diye bir ömür yalnız mı kalsın? Mutludur şimdi sevgilisiyle. Belki de psikolog kız onun dilinden anlar, kendisine nabza göre şerbet verir.bazi huylarını torpuletir. Belki tam tencere kapak ikilisidir...
Ne bu kin anlamıyorum. Bir ömür mutsuz mu olsun adam?
İnşallah siz de mutlu olursunuz birini bulup.mutluluk hepimizin hakki

Çok afedersiniz ama uslubunuza dikkat etmek zorundasınız Herkesin üzüldüğü kızdığı bir an olabilir bunu buraya paylaştım çünkü içimden geçen o an oydu zaten dillendirip kimseyle konuştuğum ya da insanları rahatsız ettiğim yok burada bu kadar sert konuşan arkadaşlar ve siz hiç mi hatanız yok hiç mi üzüldüğünüz bir şey yok sizi kimse üzemedi mi dört dörtlük müsünüz?? Gerçekten bir hakaretleriniz eksik kalmış. Olması gerektiği gibi üslubuna dikkat ederek hem yanlışımı hem yapmam gerekenleri söyleyen arkadaşları ayrı tutuyorum
size ne size ne
İster mutluluk kurar ister oyun oynar ister bu yüceltme dönemini sonsuza dek yaşatır
İlahi adalet dedıgınız kavram dünya için geçerli değil sadece

diyenler öyle diyor
Madem inanıyorsunuz
Artık milleti de kendinizi de rahat bırakın
Çok afedersiniz ama uslubunuza dikkat etmek zorundasınız Herkesin üzüldüğü kızdığı bir an olabilir bunu buraya paylaştım çünkü içimden geçen o an oydu zaten dillendirip kimseyle konuştuğum ya da insanları rahatsız ettiğim yok burada bu kadar sert konuşan arkadaşlar ve siz hiç mi hatanız yok hiç mi üzüldüğünüz bir şey yok sizi kimse üzemedi mi dört dörtlük müsünüz?? Gerçekten bir hakaretleriniz eksik kalmış. Olması gerektiği gibi üslubuna dikkat ederek hem yanlışımı hem yapmam gerekenleri söyleyen arkadaşları ayrı tutuyorum

Aklım almıyor bu akşam bir şekilde öğrendim eski nişanlım yıllarımı tükettiğim adam bir psikologla beraber. E hani adamın yaptıkları birebir narsistlikti terapimdeki doktor öyle demişti. şu an paylaşımlardan anlaşılan hatun yüceltilme döneminde kalpler iltifatlar havada uçuşuyor.ilk zamanlardan sonra Bana küsüp konuşmayan adam şimdi iletişime açık mı olacak , manipülasyonlarını Nasıl yapacak bu kız psikolog. bunları hiç anlamayacak mo nereye kadar oyununu oynayabilecek? Anlamıyorum ilahi adalet var mı artık sorgular oldum . Yine mutlu yine sahnesini kurmuş oyununu oynuyor ben de hayatıma nasıl devam edebilirim kime güvenebilirim giden özgüvenim gelecek mi hala bınları düşünüp durıyım
Ay boşver sanane psikoloğun başı yanacak mi yanmayacak mi.kurtulduguna bak

Seni çok iyi anlıyorum insan duyunca biraz hani ya onca ahım nereye gitti diyor ama değmez ki üzülmeye. Ya ben eski nişanlımdan ayrıldım çocuk 7 ay sonra nişanlanıp evlenince çok sevindim evlendi diye çünkü her yerde arabayı üzerime sürüyordu karşıma çıkıp korkutuyordu. kızda ne yalan söyliyim benden zayıf ve güzeldi biraz sinsiye benziyorsa da Allah var taş olurum güzel kız valla :KK70: bırakın şu eskinizin yenilerini önünüze bakın mutlu olamamışsınız işte uyuşmamış bir şeyler...
Kesinlikle öyle ben zaten o kısmı aştım anlık birşeydi hissettiğim belki biraz içimi sakinleştiririm diye yazmıştım zaten o dönem yaşadıklarımı bol uyku bol ağlama bol konuşma ile aştım. hayatım yine kaldığı yerden devam ediyor işimdeyim çalışıyorum dedim ya o dün gece anlıktı hissettiğim paylaşıp dertleşme ihtiyacıydı ama farklı algılandı ne diyelim :)

X