Bana lütfen yardım edin

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
bebeğimin değer artış ları
7 mart= 13
11 .mart= 173
16 Mart= 1613
18 mart= 3816
bu değer artışları iyi fakat son adet tarihime göre bebek 5 hafta olması gerekirken 4 haftalık gözüktü dr um 1 hafta geç doğum yapıcan sorun yok yok dedi ama daha önce bi düşüğüm olduğundan progesteron içeren vajinal yolla kullanılan bir ilaç, kan hapı ve 100 lük corasprin verdi aspirin bebeğe dokunurmu yardım edin ne olur kafam karıştı bebeşi çok istiorum bişee olcak die korkuyorumfisfisfis :çok üzgünüm::uhm:

arkadaşlar lütfen cevap yazabilirmisiniz. Corasprin kullandınızmı sizde

cnm değerlerin çok güzel artmış sorun yok
ben kullanmadım cnm
ama kullanan çok kişi var topikte
hayılrı olsun tatlım bebeğin

beyaz16 tıcım çok teşekkür ederim ptesi dr um gene çağırdı bebişe bi bakalım dedi sanırım keseyi görmeye çalışacak geçen gittiğimde çok silik olarak gördü ama umarım dış gebelik değildir

hehe bu tür bücürler bize çok sorun yaşatıyor yavvvv benim ufaklık da öyleydi.... şimdi iyi çok şükür. Hala 1 hafta geri gidiyorduk. Yeni yeni haftası ile uyumlu hale geldi korkmaaaaaa ama hazırla kendini seninle oyun oynayacak annesi....

karafilik sanırım ben çok pipirikleniorum .çok yaramzlık yapıolar minişler daha şimdiden yüreklerini ağızlarına getiriyolar annenelerinin.Ptesi umaraım daha net bir görüntü ile görürüz bebişi bende sizlere hemen sölerim yaramaz bebişimi :):nazar:

canım merk etme öyle kötü şeyler getirme aklına iyi düşün pozitif ol..sen iyi ol ki bebekte iyi olsun tmm mı canım ...Şeniz

canim pimpiriklenme, 1 hafta gec dogum yapacan demesinin sebebi bir hafta gec yumurtlamis olman ve bir hafta gec dollenmis olmasidir. yani soyle aciklayayim. 40 gebelik haftasi reglin basindan itibaren sayilir. yani adetinin birinci gunun, yani yumurtlamanin oldugu 1. gun yumurta olusmaya basladigi icin bebek olusmaya basladi kabul edilir, standarti titturmak acisindan. ve 28 gunde bir adet goren kadin baz alinir. 28 gunde adet goren kadin 14. gun yumurtlar. 2 hafta sonra regl olmaz ve idrarda cikar. 40. hafta sonunda da dogum yapar.

peki diyelim ki snein adetlerin 28 degil de 35 gunde bir. bu demek oluyor ki 14. gun degil- starndartlar disinda- 21. gun yumurtlamissin demektir. yani standartlara gore 1 hafta gec. yani 1 hafta da gec dogum yapacaksin demektir. yani bebegin rahimde kalis suresi degismiyor. sadece senin yumurtan gec olustugu icin, bebek gec dollendi. yani senin hep 1 hafta geriden gelecek. sat'a gore 28 haftalik hamileyklen aslinda sen 27 haftalik olacaksin, ve bu hic de korkulacak bir durum degil, cunku bebegin 28 haftalik degil ki.

anlatabildim mi canim?

progestan'i bebek daha iyi tutunsun diye vermistir. coraspin de kan pihtilasmasini engellemek icindi sanirim. ve zaten kan hapi hamilelere veriliyor.

ilaclar her hamilenin kullandigi ilaclar ayrica.

bu arada degerlerin cok guzel. keseyi de silik milik gormussun. daha ne olsun, hersey yolunda, pimpiriklenme.

kibelecim çok teşekkür ederim :1hug:aslında haklısın ama işte şuaralar üstüste okadar kötü şeyler yaşadımki buyüzden başıma gelen en iyi şeylerden birin kaybetme korkusu sardı beni. hatta bana gülebilirsiniz şimdi de acaba o kese değildi de dr başka birşeyi kesemi zannedip söle die aklımdan geçirmeye başladım p.tesi kontrole çağırtı tekrar sanırım kesin görmek için bebişi birkez daha ultrasonla bakıcak:nazar:

X