Aile Planlaması Balayım Tehlikede!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

papillon01

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2013
44
0
Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Ben tam 2 haftalık evliyim. Reglim çok düzensizdir, ne zaman olacağım hiç belli olmaz. Ama genelde olmadan 1-2 gün önceden karın ağrılarım başlar öyle anlarım hasta olacağımı. 2 martta eşimle birlikte olduğumuzda regl belirtilerim başlamıştı 3-4 martta olurum diye düşünüyordum. İlişkide eşim korunmadı ancak içe boşalma gibi bir durum da olmadı. Fakat ben yine de tedbir olsun diye ilişkiden tam 24 saat sonra 2 adet norlevoyu aynı anda içtim. Son 5 gündür (çok afedersiniz) ciddi bir ishal durumu söz konusu, karnım ağrıyor ve saat başı idrara çıkıyorum çok su içmediğim halde. Mide bulantısı veya baş dönmesi yok. En son reglim şubatın başıydı. Sizce hamile miyim? Yoksa bunlar norlevonun etkisi mi? Ara kanamam da olmadı ama hamile olma ihtimalim saçma geliyor, sonuçta hem içe boşalma yok hem de norlevo kullandım. Bayanlar içimi rahatlatın lütfen. Hamile olmak için çok erken bir zamandayım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Hamile kalmaktan bu kadar korkuyorsanız korunmayı niye düşünmüyorsunuz bu devirde çok mu zor ben de bunu anlamıyorum arkadaş.

Hamile kalmaktan bu kadar korkuyorsanız korunmayı niye düşünmüyorsunuz bu devirde çok mu zor ben de bunu anlamıyorum arkadaş.

Gerçekten ne söyleseniz haklısınız. Tecrübesizliğime verin, norlevoyu bir korunma yöntemi olarak görme hatasına düştüm...

hamile kalma ihtimaliniz çok düşük bence ama bunlar bu şekilde çözülecek sorunlar değil. alın bir test rahatlayın

ertesi gün hapları devamlı kullanılacak haplar değil ,üstüne siz 2 tane içmişsiniz
ilaçlar her bünyede farklı etki yaratabilir
bence direkt doktora gidip kan aldırın muayene olun:KK34:

eşin içine boşalmamış ki hemde ertesi gün hapı almışsın niçin korkuyorsun
üst üste aynı haptan aldığın içinde olabilir gene de bilemem tabi bir doktora görünsen daha iyi değil mi burda ki bayanlar ne kadar yardımcı olabilir ki sana sonuçta hem bir gebelik testi alıp yap:KK34:

ertesi gün hapları devamlı kullanılacak haplar değil ,üstüne siz 2 tane içmişsiniz
ilaçlar her bünyede farklı etki yaratabilir
bence direkt doktora gidip kan aldırın muayene olun:KK34:

Eczacı aynı kutu içindeki 2 ilacın aynı anda alınacağını söylemişti. Yanlış bir şey yaptığımı sanmıyorum ama sanırım ilacı bünyem kaldırmadı...

eşin içine boşalmamış ki hemde ertesi gün hapı almışsın niçin korkuyorsun
üst üste aynı haptan aldığın içinde olabilir gene de bilemem tabi bir doktora görünsen daha iyi değil mi burda ki bayanlar ne kadar yardımcı olabilir ki sana sonuçta hem bir gebelik testi alıp yap:KK34:

Nolur nolmaz diye korkuyorum. Ara kanama olmadı, regl olmadı ister istemez insan hamile miyim diye düşünüyor...

Evleneli bir ay bile olmamis cok dusuk bi ihtimal bence ki siz ertesi gun hapi icmissiniz bu ilac bunyenize iyi gelmemis olabilir yinede bi doktora gidip kan testi yaptir idrar testinde cikacagini sanmiyorum canim simmdiden kolay gelsin

Evleneli bir ay bile olmamis cok dusuk bi ihtimal bence ki siz ertesi gun hapi icmissiniz bu ilac bunyenize iyi gelmemis olabilir yinede bi doktora gidip kan testi yaptir idrar testinde cikacagini sanmiyorum canim simmdiden kolay gelsin

Benim tahminim de ilacın bünyeme yaramadığı yönünde... Tatilimiz 4-5 gün kadar daha sürecek o yüzden şimdilik idrar testiyle idare etmem gerekecek sanırım. Döndüğümde ben de bir jinekologa uğramayı düşünüyorum umarım her şeyin hayırlısı olur...

Son düzenleme:
O haplar yüksek derece hormon içerdiği için her bünyeye uygun değil zaten korunma amaçlı da kullanılmıyor diye biliyorum yılda bir en fazla iki defa kullanılması tavsiye ediliyor yoksa son derece zararlı.

hamile kalmak sandığın kadar kolay bişey değil. her ay hamile kalabileceğin gün sayısı 3 veya 4tür. tabi başka hiç bir sorununuz yoksa. zaten sizin ki mümkün değil boşalma olmadan hamile kalınamaz ilaçta almışsın bence korkun çok yersiz. o tip ilaçlar yüksek derece de hormon içerdiği için adet düzensizliği veya düzensiz kanama gibi yan etkiler göstermesi normal. zaten ilacın prospektüsünde de yazar bunlar olabilir diye. boşuna kafana takıyosun.

Son düzenleme:
Benim itahminim de ilacın bünyeme yaramadığı yönünde... Tatilimiz 4-5 gün kadar daha sürecek o yüzden şimdilik idrar testiyle idare etmem gerekecek sanırım. Döndüğümde ben de bir jinekologa uğramayı düşünüyorum umarım her şeyin hayırlısı olur...

Canim stres yapma hamile degilsindir hamile kalmak bu kadar kolay degil biz 9 ay bekledik senin icin herseyin hayirlisi olsun ablamda ilk gece korunmamisti hamile kalmisti ilk gecede tutmustu bebegi nasil dogurucam diye cok aglamisti simdi kizimi dunyalara degismem diyor iyiki olmus diyor ama mutlaka bi kadin dogumcuya git derim en uygun korunma yontemini onerecektir bu arada hayirli olsun yeni evlenmissiniz esinizle mutlu saglikli gunler gecirmeniz dilegiyle

X