balayı ve uçak korkusu

poyrazya

Kocasının Bebeği
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2010
2.120
463
arkadaşlar balayına uçakla gideceğiz ve ben daha önce uçağa hiç binmedim. uçağın çıkacağı yükseklik beni çok ürkütüyor. ya korkarsam, ya aşağı bakamazsam falan filan diye bir çok soru var kafamda. sanki bir boşlukta yolculuk yapıcakmışım gibi geliyor ve korkuyorum. yani benim korkum uçağın çıkacağı yükseklikten dolayı. nasıl yenmeliyim bu korkumu yardım edin arkadaşlar

ahh canım benim korkma o kadar ben okadar çok bindimki sayısını bilmiyorum ama korkulacak bişey yok inan:KK9: Ilk kaklkıştan sonra normal zaten sadece kulak tıpası alabilirsin basınçtan dolayı rahatsız oalbilirsin belki
ama kendini rahat hisset kasma çok korkacağını düşünüyorsan sakinleştiricide alabilirsin eczanelerde var sanırım sorarsın bi cnm mutluluklar diliyorum:KK16:

ahh canım benim korkma o kadar ben okadar çok bindimki sayısını bilmiyorum ama korkulacak bişey yok inan:KK9: Ilk kaklkıştan sonra normal zaten sadece kulak tıpası alabilirsin basınçtan dolayı rahatsız oalbilirsin belki
ama kendini rahat hisset kasma çok korkacağını düşünüyorsan sakinleştiricide alabilirsin eczanelerde var sanırım sorarsın bi cnm mutluluklar diliyorum:KK16:

teşekkür ederim arkadaşım. aslında kendimi telkin etmeye çalışıyorum, bir sürü insan biniyor ne var korkacak diye ama işte normalde çok yüksek bir yerden bakarken bile başım döner gibi oluyor bir yere tutunuyorum hemen o nedenle uçaktada aynı hisleri yaşamaktan çok korkuyorum

aşağı bakmaktan korkuyorsan koridor kenarındaki koltukta oturmanı öneririm istesen de aşağı bakamazsın ,
yanına mutlaka sakız al ilk defa bineceksen özellikle iniş sırasında oluşacak basınc farkı kulagını rahatsız edebilir, inise geciyoruz uyarısı verilince at sakızı ağzına.
bir de ucaga binmeden bir kasık pasiflora tarzı sakinlestirici bir surup alıver istersen.
bir de olabildigince uykusuz binmeye calısırsan ucakta oturur oturmaz uyuyakalır nasıl gectigini anlamazsın.

Kanat hizasında ve kuyrukta oturmazsan çok rahatsız olmazsın. Sarsılmayacaksın merak etme, odanda oturur gibi gideceksin.
Özellikle uçağın çıkacağı yükseklikten hiç korkma, uçağın en güvenli olduğu yerdir orası :)
Uçak arızaları genelde inerken yada kalkışta meydana gelir, o yüzden özellikle o yükseklikte güvendesin merak etme….
Aslında uçak teknolojisiyle ilgili birkaç yazı okusan, rutin parça kontrollerinin ve bakımlarının daha süresi gelmeden nasıl titizlikle yapıldığını bilmiş olsan asla korkmazsın canım. Uçak karayolundan çok çok daha güvenli…

uzunmu olacak yolculuğunuz. 1 saatlik falansa zaten hiç anlamayacaksın merak etme. bende senin gibiydim il uçağa bindiğimde ama inan canım uçağın içine girene kadar herşey. ondan sonra hiçbişey anlamıyorsun hatta hoşuna bile gidiyor.

uzunmu olacak yolculuğunuz. 1 saatlik falansa zaten hiç anlamayacaksın merak etme. bende senin gibiydim il uçağa bindiğimde ama inan canım uçağın içine girene kadar herşey. ondan sonra hiçbişey anlamıyorsun hatta hoşuna bile gidiyor.

arkadaşlar yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim hepinizin tavsiyelerini dikkate alacağım. 1 saat sürecek yol arkadaşım. ya hep aklıma uçak düşerse korkusu geliyor.

X