Bakire Olup Tüp Bebek Denemesi

mimi0181

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
1
0
Merhabalar, bir seneye yakın bir süredir regl olmadığım için ve ateş basması, ani iç sıkıntısı gibi belirtiler de yaşamaya başlamam sebebiyle dokturun yolunu tuttum. Yapılan testler sonucunda amh değerim düşük çıktı. Annem ve anneannem 38 yaş civarında menepoza girmiş, doktor erken menepozdan şüphelendi ve tüp bebek tedavisi önerdi. Tüp bebek için bile yeteri kadar yumurta olamayacağını ima ettiler.
Ama sorun şu ki ben henüz bekarım ve bakireyim. Bu tedavilerin karından yapılırsa, bağırsak vs gibi organlara zarar verebileceğini okudum. Benimle paylaşacağınız bilgiler veya öneriler varsa çok sevinirim. Forumdaki bilgiler genelde evliler için… 😔

Tüp bebek deneyebilmeniz icin evli olmaniz lazim bizim ülkede ama yumurtalarinizi toplayip dondurtabilirsiniz ilerde evlenirseniz onlarla tüp bebek yaparsiniz.

Zatem yeterince zorlu bir sureci kendinize daha da zorlastırmayın. Zarar vereceginden degil ama ameliyat sonucta toparlanmak kolay olmuyor agrı vs olacak. Ben laporoskopi kist nedeniyle oldum yirmi gün işe gidemedim agrılardan dolayı. Opu yani vajinal yumurta toplama kolay bir işlem ama ertesi gün işe donebilirsiniz calısıyorsanız.. Şu saaten sonra bakireliginizi sorun yapmayın sorun yapacak kişiyle de evlenmeyin. Cok gerekliyse içiniz rahat etmeyecekse yapılan tüm işlemlerle ilgili ayrıntı epkriz alırsınız.

Merhabalar, bir seneye yakın bir süredir regl olmadığım için ve ateş basması, ani iç sıkıntısı gibi belirtiler de yaşamaya başlamam sebebiyle dokturun yolunu tuttum. Yapılan testler sonucunda amh değerim düşük çıktı. Annem ve anneannem 38 yaş civarında menepoza girmiş, doktor erken menepozdan şüphelendi ve tüp bebek tedavisi önerdi. Tüp bebek için bile yeteri kadar yumurta olamayacağını ima ettiler.
Ama sorun şu ki ben henüz bekarım ve bakireyim. Bu tedavilerin karından yapılırsa, bağırsak vs gibi organlara zarar verebileceğini okudum. Benimle paylaşacağınız bilgiler veya öneriler varsa çok sevinirim. Forumdaki bilgiler genelde evliler için… 😔
Senin icin yapilacak islem yumurta dondurma diye biliyorum. Bunun icinde yumurtalar karindan girilerek toplanacak ama oyle buyuk bir kesi yapilmaz. Bekarlarda yumurta dondurma diye aratabilirsin googleda

Yumurta dondurma işleminden bahsediyorsunuz galiba..sonuçta bu bir sağlık sorunu neden kolay yolu varken zorunu tercih ediyorsunuz evleneceğiniz kişiye anlatırsınız durumu anlayışla karşılayacaktır..

X