Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

benim gibi bebeği olanlar nasıl ne zaman yapıyolar bakımlarını, neler yapıyolar nasıl motive ediyolar kendilerini?

ayy ben bakıma vakit ayııryom üşenmiyom genelde ama yaptığım bakımı süsü göstermek istediğim kocacım malsef çok çalışıyor ...oyüzden pek süsümü bakımımı vs göremiyor..
bende bıraktım makyajı felan zaten hamileyim, zararı felan dokunur diye...
zaten makyajsız daha güzel bulduğunu söylüyor canım benim :asigim:
bende sadece elimi yüzmü yıkarım nemlendirici sürerim...birde temizlik konusunda çok hassasım..
yani temiz olmaya çok dikkat ederim aslında..makyaj süs püs olmasada olur... :asigim:

süper bi konu yaaa... 15 aylık kızım var. kızım olana kadar hiç kimse beni eşofmanlarla bile görmemiştir.. hep makyajlı bakımlı kuaförden yeni çıkmış gibi dolanırdım... ama şimdi vakit bulup makyaj bile yapamıyorum özel bi gün olmadığı sürece.. sadece cilt temizliğime ve nemlendirici kullanmaya dikkat ediyorum... çünki öyle uzun uzun kendime ayıracak vaktim ve enerjim yok.. akşam olup kızım uyudumu kalan işlerimi bitiryorum ondan sonrada yerimden kalkıcak enerjiyi bulamıyorum kendimde... ama bu durum beni üzüyor çok.. alışverişe gittiğim zaman alıcağım kıyafeti deneyemiyorum bile çünki kızım durmuyoo.. büyümesini bekliyorum kızımın belki o zaman biraz rahatlarım diye ama bian önce eski halime dönmek istiyorum.. umarım burası beni motive eder.. buna çok ihtiyacım var.. beni gaza getirecek her türlü öneriye açığım:))

hmm hem çocuk hem kendine bakmmak çok zordur ama imkansız değildir..
bakım yapmak bence makyaj yapmak değildir.. . bakım yapmak temizlenmek de değildir :))
temizlik içten gelir ve yapmak zorundayız bence
diş fırçalamak el yüz yıkamak banyo yapmak bunları bakım olarak görmüyorum zaten birisi bakım yapamıyorum deyip bunları kastediyorsa o kokmaya başlamış birisidir lülülülülülü

bakım yapmak için gerçekten insanın içinden gelmesi gerekiyor çünkü oyalayabiliyor ve zaman ayırmak zorunda kalıyorsunuz..

ama bakım yapmak geleceğe bi yatırım olmalı
spor yapmak sağlık için dikkat etmek cildi arındırmak güzel kokmak bakımdır

ve ayrıca bakımın süsü de makyajdır
makyaj bakımlı yüzde güzel durur..

bence şöle bi silkelen kızına örnek bir anne ol ve kendine güzel bak.. evde kızın varken yapabileceğin çok şey var..
ellerinin bakımından ayaklarının bakımından başlayüzünü tonikle..
şuanda kızından dolayı sosyal hayatın zaten sıfıra vurmuş :)) kendini iyi hissetmeye ihtiyacın var benceopuyorumnanaktan

teşekkür ederim cevabın için:)) platese başlamıştım zaten bu hafta.ebru şallının dvd sini aldım evde yapabildiğim kadar işte... sanırım akşamları pcnin başında daha az oturup kendime daha fazla vakit ayırmam lazım...

olabilir peppermint cim sacım rödleli ama cok yıpranmıştı artık akıp akmaması ilgilendirmiyor beni yeterki toparlansın buarada dün bahsettiğimiz karşımı yüzüme uyguladım limonsuyu sirke ve su karışımını yüzüme uyguladım bakalım sonucu nasıl olacak

olabilir peppermint cim sacım rödleli ama cok yıpranmıştı artık akıp akmaması ilgilendirmiyor beni yeterki toparlansın buarada dün bahsettiğimiz karşımı yüzüme uyguladım limonsuyu sirke ve su karışımını yüzüme uyguladım bakalım sonucu nasıl olacak

anladim canim,
benim cok uzun saclarim var; su anda iyi durumdalar, bozmayaym diye bisey uygulamaya korkuyorum ben, biraz da ondan biraktim sirkeyi.

benim saclarim kizil-bakir kahve (tam adini ben de bilmiyorum, kuafor boyuyor) cabuk akan bir renk;
belki de akacagi vardi, sirkenin gunahi yoktur, bilmiyorum kikafamçokkarıştı

çok uzundu bnm de mecburen kestirdim sağlıklı bir şekilde uzasın diye zaten dökülüyor da lşükür dipten saclar geliyor alnımda kahkül gibi görünüyor ama boyamam artık ya bana yaramıyor gitti güzelim saclar şimdi olanı korumaya calışıyorm

Limonsuyu,sirke ,su karışımı sonuçnasıll teolog:jeyyar:

şimdilik bişey farkedemedim balsuratcım biaç gün daha deneyeyim sölerim o zaöman olur mu
kendimi kobay gibi hissettim yahu

şimdilik bişey farkedemedim balsuratcım biaç gün daha deneyeyim sölerim o zaöman olur mu
kendimi kobay gibi hissettim yahu

:)geçmişe bakamadımda peki bu karışım ne kadar sıklıkta uygulanması gerekiyor ?

Pamuklamı sürüyorsun cildine ?

çok uzundu bnm de mecburen kestirdim sağlıklı bir şekilde uzasın diye zaten dökülüyor da lşükür dipten saclar geliyor alnımda kahkül gibi görünüyor ama boyamam artık ya bana yaramıyor gitti güzelim saclar şimdi olanı korumaya calışıyorm

evet renk acicilar mahvediyor saci,
gecmiste benim de basima gelmisti, sari baleyaj attirmak istemistim, sacim yanmisti, kabus gibi gunlerdi, geceleri uyku uyuyamiyordum sacima takmaktan, kisacik kestirmistim,
2005 yiliydi sanirim;

ama 1 yilda yeni saclar uzuyor merak etme,

simdi kesinlikle renk acici kullandirtmiyorum sacima, boyuyorum ama fazla acik tonlara degil, boyayla acilabilecek renklere

benim eskiden belimdeydi saclarım ama saca yapılan işlemlerden sonra kestire kesitre artık eskisi kadar uzamıyor. ben daha 3 aylık evliyim. esim askerde oldugu için evlilik sorumlulugu kosturmacası içine girmedim. hem evli hem calısıp hemde bakımlı ollmak zor ama imkansız degil. gün içinde tvden internetten 30dk kesip bakımımızı yapabiliriz diye düşünüyorum.

evet renk acicilar mahvediyor saci,
gecmiste benim de basima gelmisti, sari baleyaj attirmak istemistim, sacim yanmisti, kabus gibi gunlerdi, geceleri uyku uyuyamiyordum sacima takmaktan, kisacik kestirmistim,
2005 yiliydi sanirim;

ama 1 yilda yeni saclar uzuyor merak etme,

simdi kesinlikle renk acici kullandirtmiyorum sacima, boyuyorum ama fazla acik tonlara degil, boyayla acilabilecek renklere

2001 yılında saçlarımı boyatmıştım; kumralım normalde... Sarı; Aynı Britney Spears gibi... Gür ve kalın telli saçlarım ın uçları bu travmayı atlattı ama kökler için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim... Bir döküldüler ki sormayın... Bir de saçları sarı olunca, ten de beyazsa hasta gibi görünüyorsunuz. Sürekli ağır makyaj yapıyordum... Birkaç ay sonra dayanamadım. Rengini yavaş yavaş koyulaştırdım. Kendi kendine koyulaştırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, kumral yapacaksanız küllü kumralları seçin önce... Renk saçınıza otursun 1 hafta kadar, sonra boyarsınız istediğiniz renge...

saçınızın rengini açmak istiyorsanız papatya suyu veya bira ile saçlarınızı yıkayın ve durulamadan güneşte bekleyin ozaman saçlarınız doğal yollarla daha açık olacaktır..

X