Bakarsanız Çok Sevinirim 🙊 :))

Hayirli mutlu günler kızlar :) Bugün ilk kez ultrasondan bakıldı bebeğime. Normalde kan üzerinden hesaplanmıştı sağlık ocağındaki doktor ve 6 haftalık demişti, üzerinden bir hafta kadar geçti tahmini 6-7 haftalık olması gerekiyordu.
Bugün hastaneye gittiğimde ilk başta ultrasondan normal baktığında keseyi göremedi ve o an inanın çok korktum :)) sonra vajinal muayene yaptı ve heh şimdi gördüm dedi. Derin bir oh çektim....
Neden ultrasonda göremediğini sordum ve rahmin biraz arkada, bebek de henüz küçük olduğu için görünmedi dedi ama sıkıntı yok dedi.
O an sokuyla sormak istediğim hiçbir şeyi soramadım doktor hanıma. Bebeğin hesabımdan küçük olması, yani en sonki adetimin başlangıç gününe göre daha küçük olmasi herhangi bir sorun teskil ediyor mu? Bunu yaşayan var mı nasıl oluyor anlayamadım :) iki hafta sonra tekrar gideceğim o zaman kalp atışlarina bakacağını söyledi ama kafam allak bullak :) tecbure sahibi olanlar bir fikir verin lütfen, ilk gebeligim ve modum hemen dusuverdi :))

Ben 8 haftalikken gittim doktora. Ultrason ölcumunde 10 haftalik cikti. Ve duzenini yakaladi. Ilk zamanlar kesin net bisey soyleyemiyorlar sonradan yakaliyor bebek o oranlari buyudukce.

Evham yapmayin sakin olun. Bosvermeyin tabii ki ama endiselenmeyin de. Bana da ayni seyleri söyledi. Rahmin arkada bebek de yeni olusuyor sdece kese var içi bos dedi. Vajinal muayene ben istemedim. Ilkinde de kalp atışlarını duyana kadar boğulur gibi oluyordum. Sanki hic geçmeyecek sanıyordum o günler. Sakin olun tadını çıkarın, iyi düşünün iyi olsun. Sağlıkla doğsun inşallah.
Vajinal muayene istememenizin bir sebebi var mı? Yani bir zararı var mı bilemiyorum :) benim ultrasonda göremedi ve eğer vajinal muayene bakmasaydi evhamdan ölürdüm :)) çünkü belki de dış gebeliktir o yüzden bakmam lazım deyip baktı.

Vajinal muayene istememenizin bir sebebi var mı? Yani bir zararı var mı bilemiyorum :) benim ultrasonda göremedi ve eğer vajinal muayene bakmasaydi evhamdan ölürdüm :)) çünkü belki de dış gebeliktir o yüzden bakmam lazım deyip baktı.
Cok rahatsiz hissediyorum kendimi o an
Sirf bu yuzden 2. Gebeligimde 9. Haftaya kadar bekledim kalp atislari vs icin.

merhaba benımde Rahmım arkaya donuk yapıda oldugundan bebek belli zamana kadar vajinal ultrason harici görünmedi.Korkmayın zaman ıcerısınde buyudukce karından ultrasonla belli olacaktır.

merhaba benımde Rahmım arkaya donuk yapıda oldugundan bebek belli zamana kadar vajinal ultrason harici görünmedi.Korkmayın zaman ıcerısınde buyudukce karından ultrasonla belli olacaktır.
İlk kez böyle bir şey duyuyorum o yüzden şaşırdım ben de :) kaç haftalıkken normal ultrason ile gördünüz?

İlk kez böyle bir şey duyuyorum o yüzden şaşırdım ben de :) kaç haftalıkken normal ultrason ile gördünüz?

Benım su an 10+4 te ; 8. haftada kontrolum vardı o zaman karından ultrason ile göründü.. Ondan öncesinde göremediler.Vajinal ultrasonda keseyı gorduler rahatladım:) Rahmın arkaya donuk olması bır saglık problemı değil.. Sıkıntı yok korkmayın.

Benım su an 10+4 te ; 8. haftada kontrolum vardı o zaman karından ultrason ile göründü.. Ondan öncesinde göremediler.Vajinal ultrasonda keseyı gorduler rahatladım:) Rahmın arkaya donuk olması bır saglık problemı değil.. Sıkıntı yok korkmayın.
Net olması açısından ben de 8. haftada gitmeyi düşünüyorum şu an. Hem kalp atışını vs duymak için. 8. Haftada kalp atışını duymuş muydunuz? :)

X