Bakar mısınız

esmdgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2024
86
9
20
Piknik alanında incir ağacına gidip incir topladım ondan sonra kollarımda kaşıntı başladı ondan sonra 1-2 saat sonra sağ kolumda küçük şişlik vardı sabah kalktığımda kemik kadar kocaman olmuştu bir şey mi ısırdı yoksa incir ağacından mı oldu bilmiyorum başınıza geldi mi hiç böyle bir şey

Ama kemik kadar şişlik var normal mi yani incir ağacından mı olmuştur
Ay evet evet onun yapraklari, incirin sütü herseyi mahf ediyor insanı. Ben de bilmiyordum şehirli bebe olarak kayinpederin bahçesinde görünce tırmandım pertim çıktı. Eşim ve ailesi uyardı da beni ben takmadım 😭 sen istersen yine de doktora git belki yatıştırıcı krem falan verir ama başka bir şey yok incirdendir.

Doktora gidin bence başka enfeksiyon felan kapmayın. En kötü merhem verirler şişkinlik rahatlatır

Var hemde yanıyor baya
Geçen ay benimde kolumda şişlik kızarık ve hafif ateş vardı, sinek ısırığı gibi hissettim. Acile gittim, sinekten enfeksiyon kapmışım sizde gidin mutlaka ihmal etmeyin.
Merhem verirler rahatlatır.

Bence git sen doktora nolur nolmaz tedbirli davran yinede geçmiş olsun

Gitmesem birşey oluyor mu ama gitmemek için sormuyorum
Ben o gece buzlu jel sarmıştım ama sabahına geçmemişti. Sizinkini bilemiyorum ama bende ağrı da vardı

Hamile olduğum için gittim ihmal etmedim çünkü 3 günde zor geçti.

yılancık diye bir hastalık oldu bende. sinek ısırığından mikrop kapmış ayağım. ciddi antibiyotik tedavisi gördüm. alerji falan diyip geciktirdiler bir de. allahtan dermotoloğuma foto attım hemen gel çabuk demişti.

X