Bağırsaklarım çalışmıyo kabızlık bela oldu resmen :(

Canim cok haklısın sana katılıyorum. Ben zaten 3 aydir diyet
Gecmis olsun öncelikle. Benim sana tavsiyem gecici cözümlerden vazgec. Beslenme düzeninde bir problem var. Sonuc kabizlik, kilo vesaire olabilir saglik sorunlari da buna dahil. Gecici cözümlerle ilgilenmek yerine bagirsak düzenini asil bozan seye odaklanmalisin. Yediklerinin ve yasantinin bunda yeri büyük.
Önceleri hem beslenmesini bilmezdim hem de cok stresliydim ve senelerce kabizlik sanki normal yasam sekliymis gibi yasadim. Böyle düsünmekte yanilmisim ve su an cözümü buldum. Simdi saglikli besleniyorum arada yine abur cubur yiyorum ama kendimi daha saglikli hissediyorum. Hamileligimde basladim kendime dikkat etmeye. Kolayi hayatimdan cikarttim, hatta bütün gazli icecekleri. Seker tüketimimi azalttim. Düzgün beslendikce zaten vucut da rahatliyor ve senden daha az sey istiyor. Spor yap ve derin derin nefes al.
Kabiz olmanin nedenlerini düsün. Gecici cözümler cözüm degildir.
Her gün bir ya da iki kere cikiyordum ama bütün cocuklugum ve ergenligim de dahil yani hayatimin ilk 19 senesi kabiz yasadim. Sana tavsiyem bunlar. Ben cözümü saglikli yasamakta buldum. Inan kilo bile veriyor insan kendiliginden, saglikli olunca hersey yolunda gidiyor =)
Canim cok haklısın evet. Ama şöyle bişey var ben uzun zamandir diyet yapıyorum ve diyet yapmadan once de kendime dikkat eden bi insandim kola seker tuz zaten kestim ama hamurislerini cok seviyodum. Diyete baslayinca bunlardan da vazgectim gercekten bol su ve sebze agirlikli beslenmeye basladim. Benim kabızlık sorunum kendimi bildim bileli var mevcut bu da bana kilo yapiyo diye düşünüyorum gerçekten. Ben diyete girdigimden beri 8 kilo verdim canim zaten ama benim de istedigim sey gecici degil kalici çözüm. Umarim dediğin gibi belki bekledikce düzelir onerin ve fikirlerin icin coook teşekkür ederim motive sağladın bana :KK66: :KK66:

Canim cok haklısın sana katılıyorum. Ben zaten 3 aydir diyet

Canim cok haklısın evet. Ama şöyle bişey var ben uzun zamandir diyet yapıyorum ve diyet yapmadan once de kendime dikkat eden bi insandim kola seker tuz zaten kestim ama hamurislerini cok seviyodum. Diyete baslayinca bunlardan da vazgectim gercekten bol su ve sebze agirlikli beslenmeye basladim. Benim kabızlık sorunum kendimi bildim bileli var mevcut bu da bana kilo yapiyo diye düşünüyorum gerçekten. Ben diyete girdigimden beri 8 kilo verdim canim zaten ama benim de istedigim sey gecici degil kalici çözüm. Umarim dediğin gibi belki bekledikce düzelir onerin ve fikirlerin icin coook teşekkür ederim motive sağladın bana :KK66: :KK66:

Ayni derdi cekmis biri olarak tez zamanda düzelirsin diyorum. Bekledikce de düzelebilir belki, dogru diyorsun. Biraz da karin hareketleri yap belki faydasi olur =)

Sadece zencefil iciyodum yesil cay ve takviye kayisi falan ama limonlu da denerim bilgi için teşekkürler :KK66:

canım ben zayıflamak için içiyorum onu felaket bağırsakları çalıştırıyoru ayıptır söylemesi günde 5 kere wc ye çıkıyorum yardımcı olacağını düşünüyorum..

bekunis mi neydi o hapta günlük yaptırıyo ve çok sancılı oluyo hergün içmek bağırsaklarını tembelleştirir en iyisi bitkisel yöntem

canım ben zayıflamak için içiyorum onu felaket bağırsakları çalıştırıyoru ayıptır söylemesi günde 5 kere wc ye çıkıyorum yardımcı olacağını düşünüyorum..

bekunis mi neydi o hapta günlük yaptırıyo ve çok sancılı oluyo hergün içmek bağırsaklarını tembelleştirir en iyisi bitkisel yöntem
Haklisin canim neleri denemedim ki bunu da denicem zaten zencefili cok severim bayila bayila içerim :) gunde 2 fincan mi icicez bide

Haklisin canim neleri denemedim ki bunu da denicem zaten zencefili cok severim bayila bayila içerim :) gunde 2 fincan mi icicez bide

ccanım ben akşamdan akşama içiyorum yatmadan önce 1 kere... ama farketmez kahvaltıdan sonra da içebilirsin sonrasın da akşamda içebilirsin

X