Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Bağırsak enfeksiyonu hakkında

merveicx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.389
161
26
Yaklaşık 15 gün önce kusma ve karın ağrısı şikayetiyle acile gittim. 3 serum takıldı ve bağırsak enfeksiyonu denildi. Antibiyotik kullandım toparladım sanmışken 3 gün önce bu sefer daha şiddetli kusma ve karın ağrısıyla acile kaldırıldım. Tekrar testler yapıldı. Tomografi çekildi. Tomografi sonucumda “kolon ve rektum boyunca gastroenterit” yazıyodu. Doktor bağırsak enfeksiyonu dedi. Bana geçen seferki verilen aynı antibiyotik verildi. Ben yine onu kullanıyorum. Ama çok halsiz hissediyorum gün geçtikçe. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Bu kadar uzun sürmesi normal mi? Bir de aynı antibiyotik yazıldı etki eder mi ki

eder canım antibiyotik kullandıkça bağışıklık sistemin düşecek vitamin takviyesi al geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun. Bu sene bağırsak enfeksiyonu ben de geçirdim iki ay olacak hala toparlanamadım. Yeni yeni düzeliyorum. Bir kişi daha oldu tanıdığım o da aynı oldu geç toparlandı. Artık sebebini bilemiyorum ben de iki kez antibiyotik kullandım enfeksiyon için ekstra bir ilaç ve fitil de kullandım ancak öyle düzeldim ve sürekli de probiyotik kullandım. Tabi benim yumurtalıkta da enfeksiyon olmuş fitili ondan verdi doktor ama ilk doktora gitme sebebim bağırsak enfeksiyonuydu.

Bol bol probiyotik kullanın, antibiyotik de bağırsaklara kötü etki yapıyor bence ama enfeksiyon olunca mecbur veriyorlar doktorlar da. Tekrar geçmiş olsun.

eder canım antibiyotik kullandıkça bağışıklık sistemin düşecek vitamin takviyesi al geçmiş olsun
Zaten kendimi çok bitkin ve halsiz hissediyorum canım. İshal için de ilaç verdi ama ishalim durdu şu an kullansam mı o ilacı da bilmiyorum

Çok geçmiş olsun. Bu sene bağırsak enfeksiyonu ben de geçirdim iki ay olacak hala toparlanamadım. Yeni yeni düzeliyorum. Bir kişi daha oldu tanıdığım o da aynı oldu geç toparlandı. Artık sebebini bilemiyorum ben de iki kez antibiyotik kullandım enfeksiyon için ekstra bir ilaç ve fitil de kullandım ancak öyle düzeldim ve sürekli de probiyotik kullandım. Tabi benim yumurtalıkta da enfeksiyon olmuş fitili ondan verdi doktor ama ilk doktora gitme sebebim bağırsak enfeksiyonuydu.

Bol bol probiyotik kullanın, antibiyotik de bağırsaklara kötü etki yapıyor bence ama enfeksiyon olunca mecbur veriyorlar doktorlar da. Tekrar geçmiş olsun.
Bana probiyotik için toz verdi onu kullanıyorum şu an ama berbat bir hastalıkmış Allah düşmanıma vermesin

kullanmaya devam et ve bol su tüket canımmm
Benim mide rahatsızlığım vardı 3 senedir gastrit, reflü ve mide fıtığı ilaç kullanıyorum halen. Acaba midem de ciddi bir şey olabilir mi çok korkuyorum mide kanseri vs. Çünkü bulantılarım geçmiyor yemek yiyemiyorum

Benim mide rahatsızlığım vardı 3 senedir gastrit, reflü ve mide fıtığı ilaç kullanıyorum halen. Acaba midem de ciddi bir şey olabilir mi çok korkuyorum mide kanseri vs. Çünkü bulantılarım geçmiyor yemek yiyemiyorum
endoskopi falan yaptırdınız mı düzenli kontrolden geçiyor musunuz ihmal etmeyin

Merhaba ishal ne kadar süre devam etti?
Bir de ishal için hangi antibiyotik kullandınız

İshal ara ara devam etti 1 ay boyunca.Cipro verdiler antibiyotik Dün yine kanda wbc değerim yüksek çıktı. Halsizlikte çok var. Daha 2 hafta var kolonoskopi tarihime nasıl geçecek bilmiyorum ne yemek yiyebiliyorum ne başka bir şey. İnternette de kanser vs yazıyor belirsizlik içinde bekliyorum acaba özel hastaneye mi gitsem bilmiyorum

Antibiyotik hatırlamıyorum maalesef uzun zaman geçti ama ishal bir süre devam etti. Hatta hala dikkat etmeden abartılı hamur işi yersem oluyor. Mesela bana hamur işi ve çikolata dokunuyor fazla yersem tadımlık olması lazım. Yediklerinizi yazarak bulabilirsiniz siz de.

X