Babamın Mezarına Gidemedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güzel arayın halini hatrını sorun ,halam çok üzülüyor gidemedim diye ,bende bir süoriz yapmak istiyorum ,müsait bir gününde bikaç saat babanla ilgilenir misin bende halamı kabir ziyaretine götüreyim diye teklifte bulunun,bir şey derse olumsuz peki der kapatırsınız. Telefonu ,aslında çok vicdansızlar kendileri halana teklif etmeliler ,sonuçta halan yaşlı bir insan hiç mi doktora gitmiyor hiç mi bi işi olmuyor ,hasta bakmak zor ,erkek hasta bakıcı alsın halanız ,bi yakınımızda böyle bir durum oldu ,adam hasta bakıcıyı oğullarından biri sanıyordu ,halanızda biraz nefes alır

Halan söyleyemez mi yengenize? Kadınla o kadar mı mesafeliler hem gelin görümce ilişkisi hem de babasının eşi sonuçta.Halana söylemesini teklif ettin mi ya da söyleyebilecek biri mi? 2 saat nedir ya el bile durur başında 2 saat.En azından kızı yüzünü bilir sorun çıkarmaz hasta da.

Bu arada halan için çok üzüldüm.Ne zor bir hayat yaşamış ve yaşıyor.Bazılarının çilesi bitmiyor arkadaş bu dünyada.Bakıcı tutsunlar madem zenginler.Reva mı bu çektikleri kadına ya?

ne kadar abartılarak yazılmış bir konu, mesafe ters uzak diyorsunuz ama 2 saat de dönerim de demişsiniz, demek ki uzak değil, ben gelip bakayım bari bu nedir böyle, anneniz babanız bakıversin, birinin babasıysa diğerinin de eniştesi 7 kat yabancı değil ya 2 saatte ne olabilir ki? çok ilginç bu kadar detaya girerek anlatmanız, bunu yapmayı gönülden isteseydiniz şu saydığınız bir sürü bahane hiç gelirdi. Boşverin götürmeyin siz.

Gerçekten çözüm odaklı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Boş yapmak için ne kadar zahmet etmişsiniz. Engelinizi basayım da kendinizi bu kadar yormayın.

Ne güzel yüreğin var
O kadar insan keşke bunun onda biri kadar düşünebilseler
Sonuçta halanda yaşlı kadın, arada bir nefes alsa
Aile içinde bu işin bir çözümü olmaz mı, dönüşümlü olarak her hafta iki üç saat birileri gitse halaya da biraz destek olunsa ...

2 saat için birini bulmak bu kadar zor olamaz, bana biraz abartı geldi. Madem bi iyilik yapmak istiyorsunuz 2 saat anneniz babanız kalsın bunda bişey yok. Yada başkasını ayarlayın yada 2 saat içün birini tutun vs vs, yada halanız arasın o kişiyi 2 saat rica etsin, fazla detaylandırmışsınız.

Adam yatalak mı alzheimer mı

Zira yatalak ise zaten kalkamıyorsa 2 saat herkes bakar en fazla bağırır çağırır

Yatalak değil de alzheimer nedeni ile fiziki kısıtlı ama yine de kalkabiliyor vs ise bakımı bilmeyene zor

Ancak babaanneniz de yatalakmış vs herkes az çok biliyor yani yengeniz de biliyor nasıl bakılır anneniz babanız da biliyor

İki saat herkes bakar ama olay dramatize ediliyor

Kv min de benzer hastası var geçen cenazeye köye gitti çocukları baktılar babalarına zor oldu vs ama mecburen idare edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…